fbpx Przeskocz do głównej zawartości.


Chyba każdy z nas wyszedł choć raz, żeby pograć w piłkę z kumplami. Może parę razy zdarzyło nam się też wyjść pograć w kosza, siatkę czy w ręczną. Dziś porozmawiamy jednak o sportach, które są dużo mniej popularne, a które równie warto wypróbować.

wyprzedaż do 70%

1. Lacrosse

Choć z tą nazwą mogłeś się już spotkać to zakładamy, że prawdopodobnie nie grałeś w lacrosse’a. To sport zespołowy, który, choć w niektórych regionach jest bardzo popularny, to w Polsce pozostaje w pewnej niszy.

Lacrosse to mieszkanka hokeja, koszykówki i piłki nożnej. Celem gry jest umieszczenie piłki w siatce przeciwnej drużyny, używając przy tym specjalnej rakiety zakończonej siatką. Mecze rozgrywają się na trawiastej powierzchni, a w każdej drużynie gra po 10 zawodników. Analogicznie do piłki nożnej są to bramkarz, obrońcy, pomocnicy i napastnicy.

2. Krykiet

Krykiet to dyscyplina sportowa, która cieszy się niezwykłą popularnością zwłaszcza w Indiach i Pakistanie, gdzie jest uważany za sport wręcz narodowy, na miarę piłki nożnej w Polsce. U nas jednak, podobnie jak z lacrossem, krykiet nie cieszy się raczej specjalną popularnością.

Podobnie jak w piłce nożnej, w krykiecie bierze udział 11 zawodników w każdej drużynie. Wyposażeni są oni w drewniane kije, które mają im umożliwić skierowanie piłki do bramki przeciwnika. Co ciekawe, być może ze względu na swoje angielskie korzenie, krykiet uważany jest za „grę dżentelmenów” i jeden z najbardziej szlachetnych sportów.

3. Piłka wodna

Piłka wodna to idealny sport na letnie upały, a przede wszystkim poprawienie kondycji. Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywana jest ona basenie i główną rolę gra w niej piłka, którą jedna z drużyn musi wpakować do bramki przeciwników. Innymi słowy – to piłka ręczna, tylko rozgrywana w wodzie. W rozgrywce powinno brać udział 7 zawodników, a głębokość wody powinna mieć więcej niż 180 cm. Nie ma co ukrywać – to zdecydowanie sport dla osób, które lubią się trochę pomęczyć. Jest to też jednak świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Jeśli chcesz zgłębiać inne sportowe rozrywki, to zapoznaj się z naszym artykułem o nietypowych sportach zimowych.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz