fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiasz się, co lubią kobiety? Jakie cechy charakteru są najbardziej pożądane przez płeć przeciwną? Przeczytaj nasz wpis i wyciągnij odpowiednie wnioski!

wyprzedaż do 70%

1. Co lubią kobiety? Stanowczość!

Kobiety lubią, gdy facet wie, czego chce. Niezdecydowanie, brak umiejętności podejmowania decyzji to cechy, które odstraszają płeć piękną. Nie chodzi tutaj bynajmniej o jakieś wielkie decyzje. Stanowczość lub jej brak uwidacznia się w zwykłej prozie życia, w małych gestach, na które być może nie zwracasz uwagi. Stanowczy i zdecydowany facet, wie gdzie zabrać swoją partnerkę na randkę, nie zastanawia się zbyt długo nad tym, co zamówić na kolację, jakiego drinka zaproponować, czy na jaki film pójść do kina. Stanowczy mężczyzna wie, czego chce i umie w zwięzły i klarowny sposób wytłumaczyć, dlaczego opcja A jest lepsza od opcji B. Stanowczość to też cecha, która zdecydowanie przyda się w łóżku, jak i przy grze wstępnej, o której więcej przeczytasz w naszym poprzednim wpisie.

2. Umiejętność słuchania

To tak naprawdę zanikająca umiejętność. Większość z nas tylko czeka na to, żeby wygłosić swoje zdanie i zapomina o tym, że podstawą dialogu jest umiejętność słuchania. Aktywne słuchanie to także dopytywanie o szczegóły, schowanie swoich mądrości i ego. Żadna z kobiet nie chce faceta, który wszystko wie najlepiej, jest przemądrzały i na wszystko ma gotową odpowiedź, nawet jeśli nie wysłucha dokładnie, co druga strona ma do powiedzenia.

para rozmawia

3. Szacunek do płci przeciwnej

Łóżkowe przechwałki przed kolegami, seksistowskie żarciki – żadna z kobiet tego nie lubi. Każda kobieta pragnie, żeby jej partner otaczał ją szacunkiem, ale szanował także inne kobiety. Jeśli raz czy dwa razy powstrzymasz się przed niewybrednym komentarzem, to nie spadnie Ci z tego powodu korona z głowy. Najlepiej, jeśli szacunek do płci przeciwnej po prostu wejdzie Ci w krew. To, że urodziłeś się mężczyzną, nie znaczy, że musisz od razu udowadniać na każdym kroku swój maczyzm i ignorancję. W przeciwnym wypadku wyjdziesz na buca, który nie szanuje kobiet, a z takim wizerunkiem raczej będzie Ci trudno nawiązać głębokie relacje, z tymi przelotnymi też może być problem.

4. Wrażliwość w kontrze do „grubej skóry”

Wrażliwość po części łączy się z umiejętnością słuchania (empatia) oraz szacunkiem do kobiet. Każdy ma inny poziom wrażliwości – facetom też zdarza się uronić łezkę na wzruszającym filmie, czy wzruszyć się podczas miłosnego wyznania. Nie ma w tym nic złego i kobiety to docenią. Szpanowanie, że Ciebie nic nie rusza i jesteś ponad wszystko, wyzbyty w dodatku z jakichkolwiek emocji, może i działa w szkole podstawowej i gimnazjum. Jeśli jednak poważnie myślisz o znalezieniu partnerki, to powinieneś zdać sobie sprawę, z tego, że tłumienie emocji raczej nie przyniesie nic dobrego. Kobiety pragną autentycznego mężczyzny, który jest wrażliwy na piękno i potrzeby drugiej osoby.

5. Co lubią dziewczyny? Niezwykłość i pasję!

Masz nietypowe hobby, umiejętności czy pasje? Rapujesz w domowym zaciszu, miksujesz kawałki techno, a może jeździsz na desce? Nie musisz być od razu pierwszoligowym piłkarzem. Po prostu pokaż się przyszłej partnerce z nieco innej strony. Potraktuj także swój przyszły związek, a nawet pierwszą randkę, z takim samym zaangażowaniem, jakie wkładasz w swoje ulubione hobby. Masz to, jak w banku, że kobiety to zauważą i docenią.

skater

6. Umiejętność przyznania się do błędu

Nikt nie jest nieomylny. Nawet jeśli wybierasz się na Harvard, to i tak popełnisz błąd, coś w życiu Ci nie wyjdzie, na czymś się „przejdziesz”. Ideały są w bajkach, filmach i książkach. Mężczyzna z krwi i kości umie przyznać się do błędu, nie brnie w ślepy zaułek w sytuacjach, gdy wie, że nie ma racji. Jest po prostu człowiekiem. Przyznanie się do własnego błędu to rzadka cecha wśród mężczyzn, więc jeśli masz z tym problem, najwyższa pora na zmiany. Może Ci się na początku wydawać, że ta umiejętność obniży Twoje szanse na powodzenie… ale jest dokładnie odwrotnie. Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi, a z samego zaprzeczania faktom, raczej nie wyjdziesz na osobę godną zaufania.

7. Dbałość o wygląd

Nawet jeśli masz do perfekcji opanowane wszystkie sześć wspomnianych powyżej cech, to jeśli nie dbasz o swój wygląd, Twoje szanse maleją. Jeśli chodzisz cały czas w wymiętym podkoszulku, nowych jeansów nie kupowałeś od czterech lat, a jedyny garnitur, jaki masz w szafie, to ten, który kupiła Ci mama na studniówkę,  najwyższa pora na modową rewolucję. Nie musisz od razu wyglądać jak model, ale powinieneś przynajmniej odświeżyć swoją garderobę. To, co było modne jeszcze kilka lat temu, raczej teraz nie jest na topie. Dbałość o wygląd przejawia się także w takich drobiazgach jak czyste paznokcie, zadbane włosy, przystrzyżony lub wymodelowany zarost, świeży oddech, ładny zapach (perfumy) czy czyste buty. Płeć przeciwna idealnie wychwyci każdy „zgrzyt” z wyżej wymienionej listy.

dobrze ubrany facet

Dbałość o wygląd to bardzo ważna cecha. W naszym sklepie możesz kupić gotową stylizację ze zdjęcia!


 

Odpowiedz