fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nigdy nie jest za późno – ani też za wcześnie – aby dowiedzieć się, co jest najważniejsze w związku. Poznaj 3 kluczowe zasady, na których powinna opierać się każda zdrowa romantyczna relacja.

wyprzedaż do 70%

Jak zbudować udany związek?

Zbudowanie udanego, trwałego związku, to niezwykle trudne zadanie. Aby relacja przetrwała długie lata, musi opierać się na trwałych fundamentach. Oprócz obustronnego zaangażowania i nieustannej, wzajemnej troski, udany związek wymaga bezwzględnego zaufania, komunikacji i szczerości. Przedstawiamy Ci 3 kluczowe zasady, dzięki którym zbudujesz silną relację partnerską. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego są one tak ważne? Jeśli nie, śpieszymy z podpowiedzią.

Zaufanie

Kłótnie i nieporozumienia zdarzają się w każdym związku, jednak bez zaufania ich częstotliwość może być naprawdę uciążliwa. Obopólne zaufanie w związku jest bardzo istotne – oznacza poleganie na kimś i wiarę w jego czyste intencje. Elementem budowania zaufania jest także to, aby druga strona wierzyła w Twoje słowa i nie wątpiła w czyny. Pamiętaj, że wymaga to nie tylko dotrzymywania obietnic, które składasz, ale także nieskładania obietnic, których nie jesteś w stanie dotrzymać. Pamiętaj, że raz utracone zaufanie, może być bardzo trudno odzyskać.

Szczerość

Szczerość w związku jest tak samo ważna, jak zaufanie. Oznacza nieustanne mówienie partnerowi prawdy i bycie całkowicie otwartym, zarówno w sprawach codziennych, jak i bardzo osobistych oraz intymnych. Bycie szczerym polega również na:

  • komunikowaniu swoich myśli i uczuć,
  • dotrzymywaniu obietnic,
  • byciu autentycznym (postępowaniu w zgodzie ze swoimi wartościami i przekonaniami).

zaufanie-w-zwiazkuKomunikacja

Nawet jeśli łączy Was silne zaangażowanie i intymność, złe umiejętności komunikacyjne mogą prowadzić do wielu nieporozumień. Konflikt z pewnością się pojawi, a wiedza, jak sobie z nim radzić w zdrowy sposób, może pomóc Wam:

  • złagodzić szkody spowodowane wypowiedzianymi w złości słowami,
  • wzmocnić więź na dłuższą metę.

Zarówno Ty, jak i Twoja druga połówka musicie zadbać o to, aby komunikacja w związku opierała się na zdrowych nawykach. Oto kilka przykładów:

Postaw słuchanie nad mówienie

Pozwól drugiej osobie przedstawić swój punkt widzenia i postaraj się uważnie słuchać. Unikaj wchodzenia w słowo czy dokonywania osądów.

Zwróć uwagę na swoje niewerbalne komunikaty

Skrzyżowane ręce, brak kontaktu wzrokowego, nerwowe stukanie stopami i zaciśnięte pięści – wszystko to wskazuje na negatywne nastawienie. Bądź świadomy swojego ciała i unikaj wykonywania ruchów, które mogłyby zostać odebrane jako defensywne.

Wyrażaj prośby i oczekiwania

Zamiast żądać czegoś od partnera i oczekiwać, że domyśli się Twoich potrzeb, poinformuj go, jak się czujesz i zasygnalizuj, jeśli jego zachowanie sprawia Ci przykrość.

Zawsze staraj się być empatyczny

Kiedy słuchasz słów partnera, unikaj myślenia o sytuacji tylko przez pryzmat swojej osoby. Postaraj się postawić na miejscu partnera i zrozumieć jego punkt widzenia.

Sprawdź również, jakie 5 zachować sprawia, że dziewczyna traci zainteresowanie.

Co jeszcze jest ważne w związku?

Komunikacja, szczerość i zaufanie to najważniejsze rzeczy w związku, jednak nie jedyne, nad którymi warto pracować. Jeśli chcesz, aby Twoja relacja była udana lub zauważyłeś, że ostatnimi czasy druga strona jest bardziej zdystansowana niż zwykle, spróbuj zastosować się do poniższych rad.

Spędźcie razem czas wysokiej jakości

Spraw, aby wspólne spędzanie czasu było priorytetem – nawet wśród napiętych harmonogramów, pracy i dzieci. Zaangażujcie się w aktywność, którą oboje lubicie, ograniczcie rozpraszanie uwagi i poświęćcie trochę czasu na cieszenie się sobą nawzajem.

udany-zwiazekĆwiczcie wrażliwość wobec siebie

Bycie wrażliwym wobec swojego partnera zaczyna się od Ciebie. Pozwól sobie na wolność akceptowania i kochania tego, kim jesteś, dokonywania własnych wyborów pomimo:

  • presji ze strony innych,
  • próbowania nowych rzeczy,
  • przyznawania się, kiedy potrzebujesz pomocy.

Marzy Wam się jesienna, romantyczna sesja zdjęciowa we dwoje? Sprawdźcie nasze 3 propozycje najlepszych stylówek dla niej i dla niego.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz