fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Za nami 1/8 finału Euro 2020. W grze pozostało już tylko 8 zespołów, a 2 lipca rozpoczynają się mecze ćwierćfinałowe. Jak przedstawia się drabinka pucharowa i kto ma największe szanse na dotarcie do finału?

Faza pucharowa Euro 2020 rozpoczęła się 26 czerwca. Nie obyło się bez niespodzianek i wielkich emocji. Ogromnym zaskoczeniem dla kibiców była przegrana Francji i porażka Portugalczyków w meczu z Belgią. Kto teraz ma szansę na finał Euro 2020?

wyprzedaż do 70%

Kiedy finał Euro 2020?

Zgodnie z planem wielki finał Euro 2020 odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godzinie 21. Mecze fazy ćwierćfinałowej będziemy oglądać już od najbliższego piątku, czyli 2 lipca. W pierwszym spotkaniu tego etapu turnieju zmierzą się reprezentacje Szwajcarii i Hiszpanii. To właśnie zespół z Półwyspu Iberyjskiego jest coraz częściej typowany jako potencjalny zdobywca pucharu. Obiecujące są także sukcesy Włochów i Belgów, na których również od początku typowano, że dojdą przynajmniej do półfinałów.

fani Hiszpańskiej drużyny narodowej

Polska na Euro 2020 poradziła sobie dokładnie tak, jak można się było spodziewać. Kompromitująca porażka w pierwszym meczu fazy grupowej zaważyła o losie polskiej reprezentacji. Remis w meczu z Hiszpanią i kolejna przegrana ze Szwedami przesądziły sprawę i drużyna Roberta Lewandowskiego definitywnie pożegnała się z Euro 2020. Kogo będziemy oglądać w ćwierćfinałach?

Wyniki po 1/8 finału Euro 2020

Jednym z pierwszych spotkań rozegranych w 1/8 finału Euro 2020 było starcie reprezentacji Walii i Danii. Zespół z Danii nie dał żadnych szans ambitnym Walijczykom i rozbił ich aż 4 do 0. Duńczycy awansowali do ćwierćfinału i już 3 lipca będziemy oglądać ich w kolejnym meczu z Czechami. Bez wątpienia będzie to jedno z ciekawszych spotkań Euro 2020, bo zwycięstwa Czechów z Portugalią też nikt się nie spodziewał.

Nasi południowi sąsiedzi mają za sobą jedno zwycięstwo ze Szkocją w fazie grupowej i remis 1:1 z Chorwatami. W meczu 1/8 finału Czechom udało się jednak pokonać Holendrów, których z początku wskazywano jako faworytów tego meczu, a nawet końcowej fazy finałowej turnieju. Mimo prognoz i świetnych wyników Holendrów w fazie grupowej to właśnie Czesi zameldowali się w ćwierćfinale Euro 2020.

Włochy i Belgia – druga para ćwierćfinalistów Euro 2020

Drugie spotkanie w 1/8 finału dostarczyło kibicom nie lada emocji. Zmierzyły się w nim zespoły z Włoch i Austrii, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna było dogrywka. Ostatecznie do ćwierćfinałów awansowali Włosi, dzięki czemu awansowali do grona jednego z kluczowych faworytów finału Euro 2020. Warto przypomnieć, że w fazie grupowej Italia wygrała wszystkie mecze, strzeliła łącznie siedem bramek, a nie straciła ani jednej! Czy podopieczni Roberto Manciniego mają szansę pokonać również Belgów?

kibice na stadionie

To właśnie reprezentacja Belgii stanie w szranki i Włochami. W meczu 1/8 finału Belgowie pokonali Portugalczyków 1:0. Bramkę strzelił Thorgan Hazard, co ostatecznie dało Belgom przepustkę do dalszej części rozgrywek, a zespół Roberto Martineza pożegnał się z walką o puchar.

Przegrana Francji – faworyci Euro 2020 odpadają z rozgrywek

Nie da się ukryć, że największą niespodzianką Euro 2020 jest porażka Francji. Drużynę tę uważano za czarnego kocia tegorocznych rozgrywek i pewniaka w meczach finałowych. Tymczasem Francuzi przegrali ze Szwajcarią po emocjonującym meczu 4:5 w rzutach karych. Porażka zaskakuje tym bardziej, że Francuzi pod koniec drugiej połowy prowadzili ze Szwajcarami aż 3 do 1…

W kolejnym meczu ćwierćfinałowym Szwajcarzy zmierzą się zatem z Hiszpanią, która nie bez problemów poradziła sobie w spotkaniu z Chorwatami. Ten mecz był jednym z najlepszych rozgrywek Euro 2020. Spotkanie rozstrzygnięto dopiero po dogrywce, a w całym meczu padło aż 8 bramek. Po tym emocjonującym spotkaniu do ćwierćfinałów dostała się Hiszpania.

Szwajcaria mecz

Anglia – Ukraina. Na ten mecz warto czekać!

W jednym z ostatnich spotkań 1/8 finału do kolejnego etapu rozgrywek dołączyli Anglicy. Pokonali 2:0 zespół z Niemiec, co dla wielu kibiców było być ogromnym zaskoczeniem. Wembley sprzyja Anglikom jak zawsze i nie inaczej było tym razem. W ćwierćfinałach Anglicy spotkają się z reprezentacją Ukrainy, która w ostatnim meczu tej części turnieju wygrała ze Szwecją 2:1.

Choć Ukraina jest skazywana na porażkę, to Euro 2020 pokazało, że nie zawsze faworyci radzą sobie z presją i oczekiwaniami. Jak będzie tym razem, dowiemy się już niebawem!

Harmonogram meczy ćwierćfinałowych Euro 2020

  • Szwajcaria – Hiszpania – piątek 2 lipca, godz. 18
  • Belgia – Włochy – piątek 2 lipca, godz. 21
  • Czechy – Dania – sobota 3 lipca, godz. 18
  • Ukraina – Anglia – sobota 3 lipca, godz. 21

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz