fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

W Twojej szafie zalegają ubrania, w których od dawna nie chodzisz? Nadchodząca wiosna to doskonały moment, by odświeżyć garderobę i pozbyć się niepotrzebnych ciuchów. Gdzie oddać używane ubrania?

Z pewnością znajdziesz w szafie coś, co już od dawna na Ciebie nie pasuje, jest za małe, przestało być modne lub po prostu się znudziło. Jeśli rzeczy nie są zniszczone, to szkoda je wyrzucać, tym bardziej że mogą jeszcze przydać się innym. Oto kilka pomysłów na to, gdzie oddać używane ubrania, które nie są już potrzebne.

wyprzedaż do 70%

Gdzie oddać używane ubrania, żeby się nie zmarnowały?

W każdym mieście jest kilka organizacji dobroczynnych zajmujących się zbiórką ubrań. Jednymi z największych są Caritas oraz Polski Czerwony Krzyż, które w większych miastach mają nawet po kilka punktów przyjmowania odzieży używanej. Ich wykaz można bez problemu znaleźć w internecie. Możemy odwiedzić także lokalne noclegownie, domy dziecka czy domy samotnej matki.

Zanim się tam wybierzemy, warto jednak upewnić się, czy placówka rzeczywiście potrzebuje takiej odzieży. Magazyny wielu instytucjach są przepełnione, więc nie każdy zechce przyjąć od nas cały wór nieposortowanych szmat. By zaoszczędzić sobie frustracji, lepiej zadzwonić tam wcześniej i dowiedzieć się, jakie są potrzeby danej placówki. Pamiętajmy jednak, by oddawać tylko takie rzeczy, które są jeszcze w dobrym stanie i nadają się do noszenia.

Zobacz też, jakie są sposoby na kreatywne wykorzystanie starych ubrań.

Kontenery PCK

Jeśli nie masz czasu na odwiedzanie placówek, możesz wrzucić niepotrzebne ubrania do kontenera należącego do PCK. Takie pojemniki znajdują się w większości miast, więc znajdziesz je bez problemu. Warto jednak wiedzieć, że oddane tam rzeczy nie trafiają do potrzebujących, ale do firmy współpracującej z PCK. W zamian za korzystanie z logotypu organizacji firma ta przekazuje część zysków na cele charytatywne.

Stare ubrania

Sprzedaż na portalach aukcyjnych

Innym sposobem na pozbycie się niepotrzebnych ubrań jest ich sprzedaż. W dobie internetu nie jest to trudne, wystarczy zalogować się w serwisie aukcyjnym, zrobić dobre zdjęcia i gotowe. To dobre rozwiązanie, gdy ubrania są niezłym stanie lub w ogóle niezniszczone, bo raczej nikt nie kupi od Ciebie znoszonych spodni czy spranej bluzy.

Kupię, sprzedam, wymienię, czyli grupy facebookowe i Marketplace

Ostatnio wzrosła także popularność grup facebookowych, na których ludzie kupują, sprzedają lub wymieniają się różnymi rzeczami. Warto szukać grup lokalnych, z Twojego miasta, by zaoszczędzić sobie biegania na pocztę. Na zasadzie społecznego recyklingu możesz pozbyć się tam rzeczy, które i tak zalegały w Twojej szafie, a komuś innemu mogą jeszcze posłużyć. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale także książek, mebli, a nawet sprzętów AGD. Facebook ma też wbudowany moduł ogłoszeniowy – „Marketplace”, do którego ma dostęp każdy zarejestrowany użytkownik tego serwisu społecznościowego.

Poczytaj też o największych trendach w modzie męskiej, które wciąż powracają.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz