fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

jak wyjść z friendzone

Każdy z nas zna kogoś lub sam był w takiej sytuacji: atrakcyjna dziewczyna, która od dawna nam się podoba, ciągle traktuje nas jak przyjaciela i nie wydaje się być zainteresowana zmianą tego stanu. Jak wyjść z friendzone i przejść do bardziej “konkretnej” znajomości?

Złote rady, jak wyjść z friendzone

Cóż, z dziewczynami tak bywa. Niekiedy gdy wsadzą kogoś do szufladki “przyjaciel”, trudno go z niej wyciągnąć. Jeśli dziewczyna, która Ci się podoba, po rozstaniu z dotychczasowym partnerem poszukuje u Ciebie jedynie pocieszenia, a nim się orientujesz, ona przychodzi z nową miłością – wiedz, że wpadłeś w pułapkę friendzone. Wszystko jednak zależy od Ciebie i tego, jak wykorzystasz pojawiające się okazje. Dzisiaj podpowiadamy, jak opuścić te frustrujące sidła.

1. Chcesz być dla niej facetem, to się z takiej strony pokaż

Odpuść sobie chodzenie z nią na zakupy, popołudniowe kawki w kawiarniach i pogaduchy do poduchy. Niech poczuje, że od tego ma przyjaciółki, a nie Ciebie. Przestań pomagać jej w wyborze kreacji na sobotnie szaleństwa – daj jej do zrozumienia, że nie jesteś męskim doradcą-testerem, tylko prawdziwym facetem.

2. Nie miej dla niej czasu

Może się to wydawać zaskakujące, ale jednak powinieneś przemyśleć bycie bardziej nieosiągalnym. Jeśli jesteś na każde jej zawołanie – niezależnie od tego, czy złapała gumę w samochodzie, zachorował jej kot, potrzebuje przewieźć szafę czy się wypłakać – nie będzie doceniała Twojej obecności. Nie chodzi o to, że masz jej nie pomagać – wyznacz jednak granice, które będą dla Ciebie akceptowalne, a nie będą wykorzystywaniem Twoich uczuć względem niej.

3. Popracuj nad atrakcyjnością

Niekoniecznie mamy na myśli zmianę garderoby i fryzury – chociaż kwestie powierzchowności także są istotne. Zainwestuj w siebie – zacznij swój wolny czas przeznaczać na hobby, rozwijanie swoich pasji i poznawanie nowych ludzi. Zaprocentuje to tym, że będziesz miał znacznie więcej do zaoferowania. Dodatkowym przyjemnym skutkiem ubocznym będzie wzbudzenie w Twojej wybrance zazdrości spowodowanej spędzaniem czasu z kimś innym.

4. Wykorzystaj swoją wiedzę

Zastanów się nad tym, co przez okres przyjaźni Twoja znajoma do Ciebie mówiła na temat związków, jej postrzegania rzeczywistości, a także Ciebie. Może zwróciła uwagę na coś, czego jej zdaniem Ci brakuje? Albo szczególnie podkreślała, jakich cech w mężczyznach nie lubi? Z innej beczki – może wiesz, jak najbardziej chciałaby spędzić randkę? Pamiętaj, że masz przewagę nad innymi facetami – poznałeś ją z bardzo prywatnej strony. To może pomóc Ci przejść do jeszcze intymniejszej znajomości 🙂

Pozostając w temacie, odsyłamy też do wcześniejszego tekstu, który pomoże Ci ogarnąć, jak zrozumieć kobietę.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 5 komentarzy

 • XII pisze:

  Oj, panowie, z tego się nie da wyjść. Trzeba głęboko wierzyć w Boga albo przeznaczenie jeśli chce się być kimś więcej 🙂

   
 • Marek pisze:

  Oczywiście, że da się wyjść z Friendzone… pytanie tylko, w którą stronę :-).

  Otóż, sama przyjaźń pokazuje, że jesteśmy dla drugiej strony atrakcyjni. Musimy jedynie zadbać o to, aby kobieta spojrzała na nas z innej perspektywy, jak na materiał na chłopaka, partnera, męża. Czy to jest trudne? Zależy od charakterystyki Friendzone…

  Nie mniej, zawsze można się ewakuować z takowego w innym kierunku. Zbyt duże oczekiwania mogą prowadzić do gorzkiego zakończenia przyjaźni (zależy czy dobrze ją definiujemy), więc czasami po prostu dla własnego (i nie tylko!) dobra zrezygnować zawczasu.

   

Odpowiedz