fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Wybierasz się na pierwszą randkę, ale nie jesteś pewien, jak zrobić dobre wrażenie na dziewczynie? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Mamy dla Ciebie kilka dobrych wskazówek, dzięki którym szybko zaimponujesz każdej kobiecie. Sprawdź, jak zrobić na niej wrażęnie!

Badania pokazują, że już pierwszych pięć minut spotkania może zaważyć na losach całej znajomości. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że poznając nową osobę, podświadomie klasyfikujemy ją jako sympatyczną lub nie. Na ocenę mają wpływ takie czynniki jak postawa ciała, głos, wygląd czy strój. Jak nie zmarnować szansy i zrobić wrażenie na dziewczynie? Z naszym poradnikiem to wcale nie będzie takie trudne!

wyprzedaż do 70%

Jak zrobić wrażenie na dziewczynie?

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się poznać kogoś i od razu stwierdzić, że albo lubisz tę osobę, albo totalnie jej nie znosisz. Niby nic konkretnego się nie wydarzyło, a jednak wrażenie pozostało. Jak to się dzieje? Wygląda na to, że na ocenę nowo poznanej osoby wpływa już kilka pierwszych minut znajomości. Nasz mózg lubi porządkować rzeczywistość i klasyfikuje nowe bodźce poprzez skojarzenia z tym, co już zna. Jeśli zatem wygląd lub gestykulacja tej osoby przypomina Ci kogoś, kogo znasz już i lubisz, to raczej na pewno wzbudzi ona w Tobie sympatię. Jeżeli jednak skojarzy Ci się ze znienawidzoną sąsiadką, efekt będzie całkiem odwrotny.

Pewnie zastanawiasz się teraz, czy biorąc to wszystko pod uwagę, możesz jakoś zagwarantować sobie powodzenie na pierwszej randce. Postawmy sprawę jasno – wywieranie wrażenia na kobiecie nie jest proste. Niemniej jednak, pamiętając o kilku kwestiach, możesz zwiększyć swoje szanse.

1. Zadbaj o styl i wygląd

Niby wszyscy wiemy, że nie należy oceniać książki po okładce, a jednak wciąż to robimy. Nie ma sensu zaprzeczać, na pewno sam także to robisz i nie ma w tym nic dziwnego, wszak tak jesteśmy skonstruowani. Wiedz jednak, że estetyczny i zadbany wygląd to także jedna z tych rzeczy, na które zwracają uwagę kobiety. Dlatego właśnie przed pierwszą randką warto zadbać o kilka podstawowych spraw. Po pierwsze, ubierz się schludnie. Dobrze, jeśli podkreślisz swój styl, ale nie przesadzaj z tym. Lepiej założyć coś, co podkreśli Twoją sylwetkę i będzie się dobrze prezentowało wszędzie, niezależnie od tego, dokąd idziecie. Pamiętaj jednak, że ubranie to nie wszystko. Dziewczyna może też zwrócić uwagę na to, jak pachniesz, czy masz umyte włosy albo Twoje paznokcie są czyste i zadbane.

2. Zapanuj nad mową ciała

Otóż to! Postawa ciała ma ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Jeśli nie jesteś pewien, co wyrażasz swoją postawą, stań przed lustrem. Niuanse, takie jak przygarbione plecy, skrzyżowane ramiona lub trzymanie rąk w kieszeni, mogą wysyłać niewłaściwy sygnał do otoczenia. Zachowując się w ten sposób, sprawdzasz wrażenie osoby zamkniętej i nieśmiałej. Spróbuj wyprostować sylwetkę, ściągnij łopatki i lekko wciągnij brzuch. Widzisz różnicę? W ten sposób demonstrujesz swoją otwartość i pewność siebie.

mowa ciała

3. Głos – w nim można się zakochać

Wiele kobiet przyznaje, że głos to jedna z pierwszych rzeczy, na jaką zwracają uwagę. Fakt, że barwy głosu nie da się zmienić, ale jeśli myślisz, że z tego powodu masz przechlapane, to grubo się mylisz. Wciąż możesz popracować nad tembrem i energią zawartą w Twoim głosie. Przede wszystkim staraj się mówić wolniej i spokojniej. Pamiętaj o modulacji i robieniu przerw, które dodadzą wypowiedzi więcej ekspresji. Unikaj nerwowych wtrąceń, typu „no wiesz” czy „w ogóle”, a także popularnych wypełniaczy „yyyy, eeee” itp. Jeśli nie jesteś pewien, jak brzmisz, nagraj się na dyktafon i zacznij pracę nad głosem!

4. Zrób ważenie ciekawą rozmową

Jeśli chcesz zrobić wrażenie na dziewczynie, sprawdź swoje zdolności interpersonalne. Umiejętność prowadzenia swobodnej konwersacji jest niezwykle istotna podczas zawierania nowych znajomości. Największy problem mają z tym osoby nieśmiałe i wycofane. Jeśli sam jesteś jedną z nich, nie załamuj rąk – ze wszystkim można sobie poradzić. Zacznij od zadawania różnych niezobowiązujących pytań, aż natrafisz na temat interesujący dla dziewczyny. Słuchaj uważnie tego, co mówi, na pewno wyłapiesz coś, co może posłużyć jako temat do dalszej rozmowy.
Więcej wskazówek jak rozmawiać z dziewczyną, znajdziesz tutaj.

5. Poczucie humoru – klucz do sukcesu

Nie jest żadną tajemnicą, że największe powodzenie u kobiet mają mężczyźni z poczuciem humoru. Jeśli wciąż nie wiesz, jak zrobić wrażenie na dziewczynie, to jest Twoja odpowiedź. Na pierwszej randce każdy jest trochę spięty, ale postaraj się pokazać jej swoją osobowość. Żartuj, uśmiechaj się, wtrącaj zabawne komentarze, śmiej się z samego siebie. Facet z poczuciem humoru tworzy wokół siebie aurę otwartości i pewności siebie, która na kobiety działa jak prawdziwy magnes. Taki mężczyzna sprawia wrażenie kogoś, kto poradzi sobie w każdej sytuacji i będzie świetnym partnerem na co dzień.

6. Kultura osobista, czyli jak zrobić dobre wrażenie

Dobre maniery i kultura słowna wcale nie odeszły do lamusa. Dziewczyny wciąż zwracają uwagę na pewne niuanse, które niestety wielu panem wydają się już zbędne. Jeśli chcesz zrobić na niej dobre wrażenie, pamiętaj, by otwierać przed nią drzwi, kulturalnie się wypowiadać, a także okazywać zainteresowanie. Na pewno zapulsujesz, jeśli po spotkaniu odprowadzisz ją do domu albo zaproponujesz własną bluzę czy marynarkę, gdy podczas spaceru zrobi się chłodno. To wszystko szczegóły, które przecież nie będą Cię wiele kosztowały, a mogą zrobić wielką różnicę w tym, jak odbierze Cię partnerka.

Pamiętaj jeszcze o jednym – nie staraj się imponować dziewczynie zawartością portfela. To droga donikąd. Wcale nie musisz zapraszać jej do drogiej restauracji, by zrobić wrażenie. Wystarczy jakieś ciche miejsce (głośna muzyka, to wróg numer jeden), w którym spokojnie porozmawiacie i zjecie coś dobrego. W ten sposób łatwo oddzielić poważną kandydatkę na partnerkę od tych, które idą na rankę tylko po to, żeby się najeść.

Potrzebujesz więcej wskazówek? Sprawdź, jaki opis na Tinderze zwiększy Twoją szansę na randkę.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz