fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

„Mortal Kombat” to seria kultowych gier, które na stałe wpisały się do kanonu kultury masowej. Już niedługo czeka nas odsłona kolejnej części cyklu, czyli „Mortal Kombat 11”. Co wiemy o nowej grze i jak wypadnie na tle poprzednich produkcji?

wyprzedaż do 70%

Mortal Kombat 11 – kiedy premiera?

Gra „Mortal Kombat 11” zadebiutuje już 23 kwietnia. Nowa produkcja studia Nether Realm to kolejna odsłona cyklu kultowych gier zapoczątkowanego w 1992 roku. Seria słynie z brutalności, ale także ciekawie skonstruowanej warstwy fabularnej. W nadchodzącej części bohaterowie cofną się w czasie, by tam stawić czoła mrocznym wersjom samych siebie. Ich głównym przeciwnikiem będzie niejaka Kronika, pragnąca nadać nowy bieg rzeczywistości.

Twórcy gry wprowadzili także pewne zmiany w rozgrywce. Fanów powinny zainteresować zwłaszcza modyfikacje wyglądu oraz stylu walki każdej z postaci. W produkcji pojawią się także bohaterowie znani z poprzednich części oraz nowe wyzwania w trybie „Towers of Time”.

Mortal Kombat i jego miejsce w popkulturze

Pierwszą grę cyklu Mortal Kombat stworzył w 1992 roku Ed Boon. Od tego czasu minęło 27 lat, a seria wciąż cieszy się wielką popularnością. Jak mało która gra z gatunku bijatyk odcisnęła też niemałe piętno na kulturze popularnej. Mortal Komat doczekało się wielu kontynuacji i spin-offów. Na kanwie gry powstało także kilka filmów, seriali animowanych, komiksów, a nawet książek fabularnych.

Mortal Kombat – najważniejsze fakty o kultowych grach

Akcja kultowych gier Mortal Kombat rozgrywa się w fantastycznym uniwersum z siedmioma równoległymi światami. Gracz kieruje poczynaniami bohaterów obdarzonych wyjątkową siłą i umiejętnościami, a najwięcej emocji dostarczają widowiskowe pojedynki. Gracz musi pokonać przeciwnika, mając do dyspozycji całą gamę ciosów, zasłon i ataków. Pod koniec walki pojawia się możliwość wyprowadzenia specjalnego ciosu, zwanego fatality. Brutalność i wyjątkowa dawka przemocy jest tym, co wyróżniło grę spośród innych, a nowa odsłona cyklu ma dostarczyć nam jeszcze więcej wrażeń. Wygląda na to, że jest na co czekać!

Zobacz też, w co ubierają się prawdziwi gamerzy.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz