fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Mikołajki, później Gwiazdka, w międzyczasie urodziny, rocznica, imieniny – sezon prezentowy trwa niemalże cały rok. Mimo najszczerszych chęci, czasem zdarza się dostać nietrafiony prezent. Co z nim zrobić?

wyprzedaż do 70%

Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Nietrafione prezenty – temat trudny i niewygodny, zarówno dla obdarowanego, jak i dla osoby, która podarunek sprezentowała. Jeśli dostałeś prezent, który nie przypadł Ci do gustu, pamiętaj, aby całą ,,akcję’’ przeprowadzić z daleka od osoby obdarowującej.

Zwróć lub wymień na lepszy model

Jest to najprostszy sposób, ale potrzebny będzie paragon. Jeśli go masz, to świetnie – nietrafiony prezent uratowany, wystarczy go zwrócić lub wymienić na inny. Jeśli jednak dostałeś prezent bez dowodu zakupu, to raczej nie proś osoby bliskiej o paragon – urazisz w ten sposób jego uczucia.

Nietrafiony prezent? Przekaż dalej!

Dostałeś prezent, który idealnie pasuje do gustu innej osoby – oddaj go. Zwróć także uwagę na osobę obdarowującą. Otrzymałeś prezent od znajomego – zawęź przekazywanie prezentu do rodziny,  dostałeś gift od rodziny – przekaż go znajomemu / znajomej. Jeśli nietrafiony prezent otrzymałeś od mamy, babci – uważaj, stąpasz po cienkim lodzie. Przecież nie chcesz doprowadzić do niezręcznych sytuacji, tłumaczeń i sprawienia jej przykrości. Zastanów się dwa razy zanim cokolwiek zrobisz. Wpadka może kosztować Cię niepotrzebne nerwy.

Serwisy ogłoszeniowe i portale aukcyjne

Koniec grudnia i początek stycznia to czas, kiedy serwisy ogłoszeniowe przeżywają prawdziwe oblężenie, powodem, jakże by inaczej – nietrafione prezenty. Wykorzystaj siłę i zasięg tego typu portalu, gdzie możesz sprzedać lub wymienić nietrafiony prezent. Całą akcję przeprowadź oczywiście z dala od osoby obdarowującej.

Prezent od sercaOddaj nietrafiony prezent

Jest to jedna z najlepszych opcji, którą zrozumie każdy, jeśli dobrze to rozegrasz. Niechciane prezenty przynoszą wiele komplikacji, ale mając do dyspozycji powyższe rozwiązania, nawet one nie są w stanie popsuć  świątecznego nastroju. Pamiętaj jednak, że są sytuacje, które trzeba po prostu przemilczeć i zostawić, nawet jeśli niezbyt przypadły Ci do gustu – chodzi to o ręcznie przygotowane prezenty, prosto od serca.

Nie masz pomysłu na prezent dla dziewczyny? Sprawdź nasze propozycje.

Przed Tobą świąteczne zakupy z dziewczyną? Zobacz jak je przetrwać.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz