fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kto z nas nie pamięta rozgrywek w Monopoly za dzieciaka? Chociaż sporo z nas przestało grać gdzieś pomiędzy podstawówką a gimnazjum, to rośnie grono tych, którzy po gry planszowe sięgają nawet po czterdziestce. I słusznie, bo planszówki to świetna zabawa niezależnie od wieku.

wyprzedaż do 70%

Więcej niż Chińczyk czy Warcaby

Gry planszowe, w jakie grały dzieciaki kilkanaście lat temu potrafiły zająć czas, ale koniec końców były mało porywające na spotkaniach dla dorosłych. Jasne – Warcaby to przyjemna gra, ale trudno sobie wyobrazić całogodzinne posiadówki spędzone na  warcabowych rozgrywkach.

W ciągu ostatnich lat planszówki zyskały na popularności, a to sprawiło, że na rynek zaczęło wychodzić coraz więcej ciekawych gier, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Gry planszowe coraz częściej możemy zobaczyć w barach, gdzie oprócz rozkoszowania się dobrym piwem możemy zagrać ze znajomymi.

Planszówki: w co zagrać na imprezie?

Przede wszystkim zastanów się, jaki rodzaj planszówek będzie odpowiedni do sytuacji. Jeśli organizujesz dużą imprezę, to raczej nie pogracie sobie w długie i skomplikowane gry logiczne. Wtedy sprawdzą się prostsze, a przede wszystkim krócej trwające i bardziej angażujące gry jak np. Kolejka lub Tajniacy.

Jeśli z kolei zapraszasz do siebie kilka osób, to możecie wybrać coś bardziej wymagającego. Grami, które potrafią zająć nawet kilka godzin, są z pewnością te z gatunku RPG, gdzie clue zabawy jest tworzenie naszej własnej postaci. Dobrym wyborem są też gry strategiczne, takie jak popularna planszówka Herosi, gdzie będziesz mógł w pełni wykorzystać swoje zdolności planowania.

A jeśli akurat spędzasz wolne popołudnie z rodziną, to zawsze możesz je trochę urozmaicić i pograć w tak zwane planszówki rodzinne. Jedną z najpopularniejszych w tym gatunku jest Dixit, w którą można zagrać zarówno z młodszym rodzeństwem, jak i z dziewczyną. Możesz też pójść w klasykę i wyciągnąć stare dobre Monopoly, albo niezawodną w kwestii dobrej zabawy grę planszową Magiczny Miecz.

Jaka planszówka jest najlepsza? Pewnie każdy gracz ma swoje typy – oto jedno z zestawień zaproponowane przez kanał Zajegranie.

Nieoczekiwana moda na planszówki

W dobie elektroniki wydawać by się mogło, że będziemy zmuszeni pożegnać z grami planszowymi na dobre. One jednak nie dały za wygraną i dzisiaj w wielu większych galeriach handlowych mamy specjalne stoiska, na których sprzedawane są tylko planszówki, a fora internetowe pękają w szwach od dyskusji miłośników tego typu gier. Cóż, na pewno jeśli chce się kreatywnie spędzić wolny czas, a przy tym poćwiczyć trochę myślenie, to nie ma na to lepszego sposobu, niż właśnie planszówki.

Jeśli jesteś graczem, ale od planszy wolisz klawiaturę, to zobacz, jakie gry komputerowe są teraz na topie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz