fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Co nowego w randkowych trendach? Cóż, wygląda na to, że sporo się pozmieniało! Speed dating powoli ustępuję miejsca zupełnie nowemu podejściu, zwanemu slow datingiem. Sprawdź, na czym polega randkowanie w rytmie slow!

Pandemia koronawirusa i związane z nią problemy sporo namieszały w naszej codzienności. Co ciekawe, pewne zmiany zaszły również w podejściu do randkowania. Szybkie randki przez internet nie są już najchętniej wybieraną formą poznawania nowych osób. Dziś wraca się do podejścia slow dating. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o slow i speed datingu!

wyprzedaż do 70%

Speed dating: na czym to polega?

Co ciekawe, speed dating wcale nie jest pojęciem tak nowym, jak mogłoby się wydawać. Pierwsze szybkie randki organizowano już w latach 90. w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście wtedy nie miało to nic wspólnego z randkowaniem online. Chodziło raczej o spotkania dla pewnej grupy singli, którzy dzięki temu mieli okazję poznać dużą liczbę osób w bardzo krótkim czasie.

Idea spotkań speed dating jest bardzo prosta – panie siadają przy stolikach, a panowie co 5-10 minut dosiadają się do kolejnych kandydatek. Podczas tych kilku minut para może porozmawiać i zadecydować, czy chce poznać się bliżej. Takie spotkania wciąż organizuje się w większych miastach, a swego czasu cieszyły się dość dużą popularnością.

randkowanieSzybkie randki dziś, czyli randkowanie na Facebooku i Tinderze

Dziś pojęcie speed dating coraz częściej funkcjonuje w kontekście szybkich randek przez internet. Oczywiście przyczyniły się do tego aplikacje, takie jak Tinder. Sparowanie na podstawie zdjęć, kilka szybkich wiadomości i już masz ustawioną randkę online. Aby do tego doszło, liczy się przede wszystkim dobre zdjęcie i atrakcyjny wygląd. W tym momencie wspólne zainteresowania, pasje i osobowość chwilowo schodzą na dalszy plan. A co, jeśli randka nie pójdzie najlepiej? Żaden problem! W końcu wystarczy kolejny match i już można umówić się na następną.

Slow dating: nowe trendy w randkowaniu!

Obecnie do łask powraca podejście slow dating. Koncepcja ta stanowi alternatywę dla szybkich randek online i krótkich, powierzchownych relacji. Zdaniem ekspertów komunikacja poprzez aplikacje, takie jak Tinder jest spłycona, a ich użytkownicy niemal na ślepo wybierają kandydatów do randkowania. Wszystko to prowadzi do rozczarowań, a w przypadku kobiet wielu nieprzyjemności, takich jak nieeleganckie pytania, czy propozycje.

Slow dating to powrót do samych korzeni randkowania. Polega on na:

  • stopniowym poznawaniu drugiej osoby,
  • powolnym zacieśnianiu więzi,
  • budowaniu głębokiej relacji opartej na wspólnych zainteresowaniach.

Teraz znów modne są długie rozmowy telefoniczne, spotkania na face time czy wymienianie długich wiadomości. W slow dating najważniejszy jest etap poznawania się i upewniania, że druga osoba na pewno do nas pasuje. Dzięki temu decyzja o spotkaniu jest bardziej przemyślana, a randka przez internet ma szansę stać się czymś wyjątkowym i wartościowym.

facebook-randkowanieGdzie randkować w rytmie slow?

Oczywiście w internecie! A gdzie dokładnie? Jedną z najlepszych aplikacji do slow datingu jest Appetence. Można powiedzieć, że stanowi ona zupełne przeciwieństwo Tindera, bo wymaga od użytkowników większego zaangażowania i cierpliwości. Użytkownicy dopasowywani są na podstawienie zgodności profili, choć ich dokładna zawartość stanowi początkowo tajemnicę. Nie wiadomo, co dokładnie lubi sparowana osoba. Portal stopniowo odblokowuje kolejne informacje w trakcie wymieniania wiadomość. Mówiąc krótko – im więcej rozmawiasz z daną osobą, tym więcej się o niej dowiadujesz.

Najciekawszym elementem aplikacji jest jednak ukryte zdjęcie. Fotografia sparowanej osoby ukryta jest pod mozaiką, która odsłania się stopniowo w miarę wymieniania kolejnych wiadomości.

Randka online, czyli samotność w sieci

Czy speed dating przejdzie do historii? Na pewno nie! Nie każdy ma czas czy chęci, by od razu angażować się w poważne, długotrwałe relacje. Jednak zmieniające się trendy to szansa dla osób, które dotąd nie odnalazły się w konwencji zaproponowanej przez Tindera.

Sprawdź, o co zapytać dziewczynę przed pierwszą randką!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz