fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Czego powinien nauczyć się współczesny facet? Jeśli do głowy nie przychodzi Ci nic poza umiejętnością obsługi pralki automatycznej, to sprawa nie przedstawia się najlepiej. Na szczęście masz nas, a my mamy dla Ciebie drobiazgowy plan rozwoju osobistego. Zobacz, jakie umiejętności powinien opanować każdy facet!

wyprzedaż do 70%

Rozwój osobisty dla każdego. Od czego zacząć?

Najlepiej od pogodzenia się z nieubłaganymi faktami. Jeśli dwudzieste urodziny masz już dawno za sobą, to znaczy, że jesteś całkiem dorosłym facetem. Najwyższa pora pogodzić się z bezlitosnym losem i zatroszczyć o swój rozwój personalny.

Czas między dwudziestymi a trzydziestymi urodzinami warto spożytkować na naukę nowych umiejętności i ogólnej życiowej zaradności. Czego trzeba się nauczyć? Mamy dla Ciebie subiektywny przegląd umiejętności, które każdy facet powinien opanować. I to najlepiej jeszcze przed trzydziestką!

Plan rozwoju osobistego, czyli 6 umiejętności, które trzeba opanować

Nie będziemy tu pisać o rzeczach tak oczywistych, jak sztuka obsługiwania pralki automatycznej, bo to rozumie się samo przez siebie. W końcu chyba nie planujesz mieszkać z mamą do końca życia, prawda? Dorosły facet sam robi swoje pranie. Podobnie, jak wiele innych rzeczy. Jakich?

1. Gotowanie i zdrowa dieta

Jeśli Twoim największym kulinarnym osiągnięciem do tej pory było przyrządzenie zupki chińskiej, to nadszedł czas na zmiany. Nie chodzi o to, byś zgłaszał się do kolejnej edycji Master Chef. W zupełności wystarczy, jeśli opanujesz kilka prostych potraw, które przyrządzisz sobie lub partnerce. Chyba nie chciałbyś poczęstować jej daniem ze słoika, prawda? Ustalmy więc, że gotowanie i zdrowa dieta to Twoje kluczowe cele rozwoju osobistego.

2. Wiązanie krawata i dbanie o swój wygląd

Rozwój personalny wcale nie musi polegać na medytacjach i czytaniu poradników coachingowych. Czasem wystarczy bardzo niewiele, by z chłopaka stać się prawdziwym facetem. Weźmy sobie, na przykład ten nieszczęsny krawat. Nam posłuży on jako pewien symbol, bo chodzi tu przecież o coś znacznie więcej. Dojrzały facet nie tylko potrafi sam zawiązać krawat, ale też ubrać się adekwatnie do okazji. Nie ma nic złego w chodzeniu w dresach, ale trzeba wiedzieć też, kiedy założyć garnitur albo jak dobrać koszulę do marynarki.

3. Zmiana opony w aucie

Wymiana opony to kolejna symboliczna umiejętność, nawiązująca do całej grupy innych. Choćby takich, jak przybicie gwoździa, powieszenie obrazu czy złożenie mebli z Ikei. Nikt nie wymaga od Ciebie, byś rozkręcał lodówkę na części pierwsze, a potem składał ją z powrotem. Chodzi po prostu o umiejętność posługiwania się prostymi narzędziami, dzięki którym samodzielnie coś zreperujesz lub poskładasz.

4. Zarządzanie finansami

Jeśli coaching osobisty i poradniki z tej dziedziny mogą Ci się do czegoś przydać, to będzie to właśnie planowanie swoich finansów. Kiedy jesteś już dorosły i pracujesz, to znaczy, że zarabiasz własny hajs. A to z kolei oznacza, że musisz nauczyć się nim zarządzać, tak żeby nie przepuścić wszystkiego na raz. Planowanie wydatków i oszczędzanie to ważny element rozwoju personalnego.

bogaty facet

5. Uprawianie sportu

Rozwój osobisty to nie tylko trening charakteru i nauka nowych rzeczy, ale też przykładanie większej wagi do zdrowia i ogólnej sprawności. To jasne, że nie każdy ma duszę sportowca, ale odrobina ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wypróbuj biegi, jazdę na rowerze, squasha, zapisz się na siłownie albo basen. Na pewno znajdziesz dyscyplinę, która zacznie sprawiać Ci przyjemność! Jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie sportu albo brak Ci motywacji, skorzystać z pomocy trenera personalnego.

6. Dbanie o relacje z innymi

W rozwoju personalnym chodzi przede wszystkim o wyrabianie w sobie pewnych nawyków. Gotowanie, oszczędzanie czy regularne ćwiczenia są ważne, ale w planie rozwoju osobistego musi znaleźć się miejsce na coś jeszcze. Każdy facet powinien umieć zachować równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Znaleźć czas na rozmowę z dziadkiem, odwiedziny u cioci albo randkę z dziewczyną. Nie ma co czekać, aż związek się wypali, a rodzona matka zapomni, jak wyglądasz. Coaching osobisty często skupia się na karierze, ale przecież to relacje z innymi są w życiu najważniejsze.

dbanie o relacje


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz