fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

modowe błędy

Kolejny rok w za nami, a to oznacza następne podsumowanie poczynań facetów w świecie mody. Niestety, na tym polu nie zawsze osiągaliśmy sukcesy. Jakie były największe modowe wpadki mężczyzn w 2016 roku? Które z trendów zostały przez nich omylnie odczytane?

Pisaliśmy już wprawdzie o modowych błędach, jakie najczęściej popełniają mężczyźni. 2016 rok dostarczył jednak nowego pola do popisu, jeśli chodzi o wpadki w świecie mody. Sprawdź, czy Ty również należysz do grona osób, którym w ubiegłym roku w poszukiwaniu dobrego stylu powinęła się noga. Oto lista modowych grzechów 2016 roku.

1. Przydługie spodnie

Z jakiegoś powodu ten błąd jest powtarzany praktycznie co roku i już od dawna nie schodzi z listy modowych wtop popełnianych przez mężczyzn. Jednak w 2016 roku, wraz z modą na pokazywanie kolorowych i wzorzystych skarpet, stał się jeszcze bardziej widoczny.

Twoje spodnie nie powinny tworzyć worka fałd dużo poniżej kostek i włóczyć się po podłodze. Najlepiej, żeby ich długość sięgała trochę za kostki (zaledwie centymetr lub dwa), tak, by materiał się nadmiernie nie fałdował, a całość wyglądała estetycznie.

2. Obcisłe, podziurawione jeansy

Jeans rzadko kiedy wychodzi z mody. Inaczej jednak wygląda sprawa, kiedy zakładamy bardzo obcisłe spodnie. Mało kto jest w stanie dobrze wyglądać w takiej stylówie, a już zwłaszcza, kiedy tego rodzaju spodnie są dodatkowo podziurawione. Jak mówi Alan Cook, szef designu mody męskiej Marks & Spencer:

„Pierwsza zbrodnia przeciw jeansom to spodnie tak obcisłe, że wyglądają jak legginsy. To wygląda niekorzystnie i szpetnie. Druga zbrodnia przeciw jeansom – obcisłe podziurawione spodnie. Długo noszone jeansy zawsze wyglądają dobrze, ale umyślnie podziurowione? Nie.”

Mimo opinii Cooka, dziury w jeansie zyskały sobie miejsce w modowym świecie w 2016 roku. Jeśli jednak chodzi o obcisłe, dziurawe jeansy, to lepiej posłuchać eksperta i odstawić je na półkę.

3. Podróby skórzanych kurtek

Kurtka skórzana to ogromny wydatek, jednak pokazywanie się w taniej, wątpliwej jakości podróbce nie jest oznaką dobrego stylu. Tak zwane pleatherowe kurtki (czyli zwykłe, tanie imitacje skóry) utrzymywały się na modowej powierzchni, jednak gdy nagminnie zaczęto ich używać, bardzo szybko poszły na dno.

Warto pójść za radą stylisty Nike, Johna Lewisa: „Jeśli masz wątpliwości to nie kupuj [imitacji skóry] i po prostu zaoszczędź na oryginał”. My radzimy po prostu z uwagą dobierać tego typu odzież, co pozwoli uniknąć wpadki.

4. Za dużo dodatków

Akcesoria dają nam stylowy wygląd i stanowią pewien rodzaj wykończenia dla całej stylizacji. Dodatki są jednak właśnie tym, co wskazuje sama nazwa – dodatkową rzeczą, jaką dorzucamy do naszego ubioru. Jeśli wychodzą na pierwszy plan, to prawdopodobnie jest ich za dużo.

Ta zasada odnosi zwłaszcza do eleganckiego stylu i niestety właśnie tutaj mężczyźni 2016 roku łamali ją najczęściej. Oby 2017 rok był łagodniejszy dla garniturów i pozwolił im zepchnąć akcesoria na drugi plan.

5. Pomięte ubrania

To nie jest być może trend specyficzny dla 2016 roku, ale na pewno taki, z którym ubiegły rok nie zdołał się uporać. Nadal widzimy mnóstwo facetów, których ciuchy ostatni raz widziały żelazko wieki temu. Pomięta koszula może zamienić Cię z eleganckiego mężczyzny w kompletnego niechluja.

Prasowanie zajmie Ci kilkanaście minut, a unikniesz tym samym jednej z największych modowych wtop. Jeśli masz z tym problem, odsyłamy Cię do naszego poradnika, jak szybko wyprasować męską koszulę i nie tylko.


 

Odpowiedz