fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Podczas jednej z pierwszych randek z dziewczyną powiedziałeś coś, co nie przypadło jej do gustu lub jedno Twoje zachowanie spowodowało podobną jej reakcję? Co wtedy zrobić? Podpowiadamy w artykule.

wyprzedaż do 70%

Jak zachować się na pierwszej randce?

W końcu udało Ci się zaprosić ją na randkę, siedzicie w przytulnej kawiarni i wszystko idzie jak po maśle. Aż tu nagle, po jednym Twoim słowie albo głupim dowcipie jej mina nagle  rzednie i cały urok pryska. Prawdopodobnie strzeliłeś jakąś gafę albo powiedziałeś coś, czego lepiej nie mówić dziewczynie na pierwszej randce. Jeśli przytrafiło Ci się coś podobnego, trafiłeś w dobre miejsce! Podpowiadamy, co najlepiej wtedy zrobić.

Gafy na pierwszej randce to normalna rzecz. W końcu towarzyszy Ci stres, chcesz zrobić jak najlepsze wrażenie. W takiej chwili facet może popełnić całą masę gaf, które przekreślą jego szanse na kolejne spotkanie. No, chyba że wie, jak zareagować i szybko naprawić błąd.

czego-nie-robic-na-pierwszej-randceGafa a pierwsza randka: jak się zachować?

Specjalnie dla Ciebie i innych pechowców przygotowaliśmy małe zestawienie najczęściej popełnianych przez mężczyzn gaf i sposobów jak z nich sprawnie wybrnąć. Sprawdź, jak się zachowywać i czego nie robić na pierwszej randce!

1. Spóźnienie na pierwszej randce

Spóźnienia nigdy nie są eleganckie. Kiedy czekają na Ciebie koledzy, to jeszcze pół biedy — zajmą się rozmową, zamówią piwo i na pewno poczekają. Jednak kiedy to dziewczyna czeka na Ciebie w umówionym miejscu, sprawa robi nieco poważniejsza.

Jeśli wiesz już, że na pewno się spóźnisz, musisz podjąć odpowiednie kroki, które zminimalizują szkody. Po pierwsze, uprzedź ją o spóźnieniu jak najwcześniej. Kiedy w końcu dotrzesz na miejsce, przeproś i wyjaśnij, co Cię zatrzymało. Tylko nie kłam i nie wymyślaj mrożących krew w żyłach historii o babci, którą nagle musiałeś odwieźć do szpitala. Wystarczy krótkie, szczere uzasadnienie oraz zapewnienie, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.

2. Dowcipy w złym guście

Jedną z najczęstszych gaf, jakie faceci popełniają na randkach, jest rzucanie niewybrednymi żartami lub niestosowanymi uwagami. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkie seksistowskie dowcipy i komentarze świadczące o braku szacunku do kobiet. Jeśli zatem zastanawiałeś się, czego nie mówić na randce, to masz odpowiedź. Takie dowcipy może i przeszłyby w towarzystwie kumpli, ale zdecydowanie nie na randce.

Jeśli jednak najgorsze już się stało i opowiedziałeś właśnie swój najlepszy dowcip o blondynce dziewczynie o pięknych, długich blond włosach, to możesz jedynie pacnąć się w czoło. Nie pozostaje Ci nic innego, jak przeprosić i powiedzieć „wybacz, to było głupie”. Bo naprawdę było.

jak-sie-zachowywac-na randce3. Odbieranie lub przeglądanie telefonu

Jeśli nie potrafisz rozstać się z telefonem ani na chwilę to trudno, nie jesteś przecież jedyny. Jednak przeglądanie memów od kumpli na pierwszej randce jest raczej słabe. To jasne, że musisz odebrać, jeśli zadzwoni do Ciebie mama, ale nie rozgaduj się za bardzo. Potem przeproś partnerkę, a telefon schowaj do kieszeni, żeby już Cię nie kusił.

Skupienie uwagi na dziewczynie to podstawa tego, jak należy zachować się na pierwszej randce. Słuchając jej tylko jednym uchem, a myślami błądząc zupełnie gdzie indziej — nie zrobisz najlepszego wrażenia.

4. Mówienie tylko o sobie

Niektórzy faceci na pierwszej randce przyjmują zaskakującą strategię zagadania kobiety na śmierć. To niestety kolejny przykład tego, jak się nie zachowywać na pierwszej randce. To jasne, że chcesz zrobić dobre wrażenie i skrupulatnie opisać jej wszystkie swoje zalety, ale przydługi wykład może obrócić się przeciwko Tobie.

Kiedy już w końcu przyłapiesz się na tym, że od pół godziny opowiadasz o swoich życiowych sukcesach, postaraj się lekko zmienić temat. Zapytaj ją o coś, wciągnij w pogawędkę, niech teraz ona opowie co nieco o sobie. Możesz też rzucić coś w stylu „przepraszam, nawet nie zapytałem, co studiujesz”. To da jej szansę na przejęcie sterów rozmowy.

czego-nie-mowic-na-randce5. Męski wykład

Faceci lubią uchodzić za fachowców w każdej dziedzinie, ale mansplaining na pierwszej randce to recepta na porażkę. Jako mężczyzna, który wie, jak się zachować na pierwszej randce, podaruj sobie komentarze i ocenę zachowań czy wyborów nowo poznanej kobiety. Jeśli zapędzisz się za daleko, przeproś i przyznaj, że Twoje zachowanie było słabe.

Jedna z tych wpadek już Ci się kiedyś przytrafiła i dzięki temu straciłeś szansę na kolejne spotkanie z dziewczyną? To już się nie powtórzy! Wystarczy, że zapamiętasz nasze rady! Sukces murowany!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz