fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Czas mija, rany z poprzedniego związku się wygoiły, a Ty wciąż jesteś sam i głowisz się, jak znaleźć miłość? Podejmujesz wszelkie starania, postępujesz zgodnie z różnymi poradnikami, ale nadal bezskutecznie? Podpowiadamy, jakie mogą być tego powody.

Wszyscy Twoi kumple swipe’ują, chodzą na randki, planują zaręczyny lub nawet ślub, a Ty ciągle jesteś sam? Kandydatki do związku wydają się być dostępne na wyciągnięcie ręki, jednak wciąż coś nie wychodzi? Gdzie tkwi problem i jak znaleźć prawdziwą miłość? Pomożemy Ci przeanalizować ten problem i dojść jego przyczyn.

jak znaleźć miłość

wyprzedaż do 70%

Jak poznać dziewczynę?

Tinder oraz inne aplikacje i portale randkowe to tylko niektóre miejsca, w których można poznać dziewczynę. Często są one jednak kiepsko oceniane. Dlaczego? Dla wielu rozmowy na nich są powierzchowne i nie prowadzą do niczego konkretnego. Co więcej, często bywają mylone przez samych facetów z wirtualną agencją towarzyską.

Jak znaleźć miłość w czasach popkultury?

Chodzisz na zajęcia dodatkowe po lekcjach, uczelni lub pracy? Wyskakujesz ze znajomym, bądź sam do kina i na inne wydarzenia kulturalne? To doskonałe okazje, by zagadać do dziewczyny, zwłaszcza że temat w takich okolicznościach znajdzie się sam. Zdradzimy Ci tajemnicę.  Dziewczyna jest człowiekiem takim jak Ty i na pewno zyskasz w jej oczach, gdy zrobisz to z klasą. Zanim jednak przystąpisz do działania — koniecznie przeczytaj nasz artykuł: „Jak zagadać do dziewczyny? 4 (naprawdę!) skuteczne teksty na podryw”.

jak znaleźć miłość, jak znaleźć prawdziwą miłośćDlaczego jesteś sam? Sprawdź 5 możliwych powodów

Jak poznać dziewczynę i zatrzymać ją przy sobie na dłużej? Poza przyczynami z zewnątrz pamiętaj, by być uczciwym wobec siebie samego. Prawdopodobnie Twoje zachowanie na dowolnym etapie relacji zniechęca potencjalne dziewczyny, a Ty nawet nie jesteś tego świadomy. Dlaczego tak jest? Sprawdź 5 powodów, które mogą stać za Twoją samotnością.

1. Działasz pod presją

Zapewne znana Ci jest sytuacja, gdy wszyscy zaobrączkowani znajomi i rodzina przy każdej okazji pytają, kiedy przyjdzie czas na Ciebie. Wykaż się wtedy silnym charakterem i ze spokojem odpowiedz jak jest, oraz że dasz znać, gdy coś się zmieni.  Nie pozwól, by presja społeczna doprowadziła Cię do wikłania się w relacje z byle kim. Stracisz jedynie swój i jej czas. Zamiast szukać miłości na siłę, bądź otwartym na relacje singlem, który równocześnie stawia na samorealizację i lepsze poznanie siebie oraz własnych potrzeb.

2. Jesteś pesymistą

Ten powód jest paradoksalnie związany z byciem idealistą. Faceci, którzy pozostają w stanie kawalerskim już dłuższy czas, najczęściej przyczyny swoich niepowodzeń upatrują w kobietach. Znasz kawałek Łony pt. „Fruźki wolą optymistów”? Fragment tej piosenki – […] Żadna fruzia nie chce gadać z takimi facetami, bo są sfrustrowani! – doskonale oddaje powyższą sytuację.

3. Masz niskie poczucie własnej wartości

Będąc kawalerem, czujesz się, jak życiowy „przegryw”? Straciłeś już nadzieję na zmianę? Myślisz, że tak zostanie i nie zasługujesz na nikogo wartościowego? Znane powiedzenie mówi, że każda potwora znajdzie swojego amatora. 😉 Nie uzależniaj więc swojej wartości od drugiego człowieka. Co ma być, to będzie. Zanim będziesz dbać o swoją sympatię, zatroszcz się o związek z samym sobą i pielęgnowanie swoich dobrych cech. Mądra kobieta na pewno to doceni.

4. Znalezieniu tej jedynej to Twój główny cel

Skupiając się na poszukiwaniach ŻONY, możesz łatwo przeoczyć kogoś, kto rzeczywiście ma potencjał, ale nie zakłada na dzień dobry obrączek. 😉 Wrzuć na luz, zacznij patrzeć na kobiety jak na koleżanki czy przyjaciółki z potencjałem na coś więcej.  Czerp przyjemność ze spotykania się z dziewczynami, poznawaj ich charaktery i ćwicz umiejętność rozmowy. Zacznij traktować je jako osoby, z którymi można pogadać o wszystkim, bez wymyślania tematów „na siłę”. Zobaczysz, że tylko tak odpadnie Ci połowa problemów.

jak poznać dziewczynę, jak znaleźć miłość

5. Udajesz

Ta przyczyna wiąże się z wymyślaniem, grą aktorską i udawaniem. Głowisz się nad sposobem na zmianę statusu? Szukasz w sieci kursów i poradników na temat podrywu? Porzuć podejście oparte na skomplikowanych schematach i rysowaniu grafów. Niestety nie pomoże Ci ono w znalezieniu drugiej połówki. Kobieta nie działa wg algorytmów! 😉

Zastanów się, czy czasem nie zachowujesz się schematycznie i sztucznie. Kobiety potrafią rozpoznać to w sekundę. Nie chodzi też o to, byś nagle zaczął bekać przy jedzeniu lub grzebał w zębach. Po prostu szczerze oceń, które z Twoich randkowych zachowań sprawiają, że sam czujesz się niezręcznie i wyeliminuj je!

Jak znaleźć prawdziwą miłość?

Kobiety to ludzie tacy jak my. Niemal natychmiast wyczuwają fałsz, pesymizm i brak pewności siebie. To samo tyczy się malkontenctwa. Nikt nie przepada za przebywaniem w otoczeniu takich osób, nie mówiąc już o poważnym związku. Powtórzymy się, ale WYLUZUJ  i skup się na swoich sprawach! Tylko z tym podejściem masz realne szanse na poznanie kogoś wartościowego.

Dotyczy Cię odwrotna sytuacja- podejrzewasz, że ona z Tobą flirtuje? Nie masz jednak stuprocentowej pewności? Poznaj, jakie są najpopularniejsze tego oznaki.


 

Odpowiedz