fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nawet jeśli jesteś singlem od lat to i na Ciebie przyjdzie kiedyś pora. Związek czeka Cię prędzej czy później. O związkach od dłuższego czasu piszą faceci na swoich blogach. Czy jednak warto je czytać? Zobacz, czego możesz się spodziewać po najpopularniejszych blogach poruszających tematykę relacji damsko-męskich.

Męskie blogi o związkach to prawdziwa karuzela. Czasem jest to karuzela śmiechu, czasem robi się nieco bardziej poważnie i merytorycznie. Ale raczej radzimy do nich podchodzić z dystansem. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym blogom z tej kategorii.

1. Pokolenie Ikea

Piotr C. napisał takie bestsellery jak: „Pokolenie Ikea”, „Brud”, a niedawno pojawiły się jego dwie najnowsze pozycje – „To o nas” oraz poradnik „Związki – instrukcja obsługi”. Piotrek urósł niemalże do rangi wyroczni, znającej odpowiedzi na fundamentalne pytania związane z randkowaniem, seksem itp. Czytelnicy i czytelniczki często się go radzą, pod wpisami roi się od komentarzy, a sam autor stara się jak może, żeby zagubionym owieczkom pomóc. Jak mu to wychodzi? No cóż, wszystko kręci się wokół korpożycia, seksu, wina, jeszcze raz seksu, no i tego, że faceci nie są tacy jak kiedyś i tego typu tam podobne bajanie.

View this post on Instagram

Co jest najbardziej seksownym momentem między kobietą, a mężczyzną? Nie prysznic, gdy ona opiera się rękami o ścianę. Seks pod prysznicem jest mocno przereklamowany. Nie moment, kiedy ona wychodzi do łazienki w restauracji i wraca bez majtek, bo ją o to poprosił facet, z którym przyszła coś zjeść. Choć przyznaję, taka kontrola nad kobietą jest cholernie seksowna. Ten moment to rozmowa. Kiedy ona patrzy na ciebie, a jej oczy się powiększają, usta są bardziej lśniące, włosy są poprawiane, cycki idą do przodu. Gdy seks jest etapem, a nie celem. Dotknij najpierw jej mózgu słowami, a później jej ciała dłońmi. Bo sekret polega na tym, że kobiety chcą być przez mężczyzn stymulowane intelektualnie. Za cholerę nie wiedzą, jak o to prosić, a niewielu mężczyzn jest im w stanie to dać. I sekret polega na tym, że mężczyźni są na tyle dobrzy, na ile wymagają od nich tego kobiety. PIOTR C. – nowa powieść o emocjach “# To o nas” _ #życie #kobiety #związki #cytatyzksiążek #toonas

A post shared by Piotr C. (@pokolenieikea) on

2. Volantification

Blog o związkach Michała Szatiło zdecydowanie wyróżnia się na tle innych stron tego typu. Michał na nikogo nie pozuje, nie udaje Casanovy, nikogo nie zgrywa, a do tego całkiem mądrze gada. Widać, że ma konkretne doświadczenie życiowe i umie je klarownie przelać na papier. Jeśli mielibyśmy polecić coś do poczytania na temat związków i relacji międzyludzkich, to właśnie blog Volantification.

3. Anonimove

Kacper Ożóg pisze o seksie, kobietach, trochę o życiu, o związkach też pisze, na blogu znajdziemy też symboliczny kącik kulturalny. Jak z tym pisaniem mu idzie? Raz wychodzi to lepiej raz gorzej. Na pewno fajne jest to, że nie udaje eksperta w każdej dziedzinie, tylko oddaje np. głos kobietom.

View this post on Instagram

#bałagan

A post shared by Kacper Ożóg (@anonimek) on

4. Mężczyzna Szczery Do Bólu

Miało być szczerze, ale wychodzi kiczowato i stereotypowo. Trochę memów poprawiających facetom samopoczucie, czasem zdarzy się nawet jakiś w miarę wartościowy artykuł, ale żeby ten blog się jakoś specjalnie wyróżniał na tle innych, to raczej nie bardzo…

5. Kobus

Blog został dwukrotnie wyróżniony w plebiscycie na Męski Blog Roku organizowanym przez popularny magazyn Men’s Health. Niejaki Pan Kobus pisze całkiem z sensem. Widać u niego nie do końca udane poetyckie zapędy, które radzilibyśmy na jego miejscu sobie darować. Czasem się trochę zagalopuje w ocenie tego i tamtego, ale poczytać w sumie można.

https://www.instagram.com/p/Bsqmek8jg0t/

6. Facetem jestem i o siebie dbam

Na blogu znajdziesz typowo „męskie” klimaty. Sam autor Tomasz Saweczko twierdzi, że zaczął pisać dla siebie, chciał się nieco doedukować oraz wypełnić lukę w internecie między blogami o cyckach i furach. Związki to nie jedyna domena tego bloga, ale w końcu, ile można pisać o jednym i tym samym?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kiedy myślę jestem najpiękniejszy. 🙆🏼‍♂️ #thinking #bald #baldguy #hunks #night #nightlights

Post udostępniony przez Łysy (Tomasz Saweczko) 💪🏻🐈👬 (@tsaweczko)


 

Odpowiedz