fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jeśli do tej pory 7 czerwca nie kojarzył Ci się z niczym szczególnym, koniecznie zakreśl tę datę w kalendarzu. To właśnie tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seksu! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie aż 6 ciekawostek na temat seksu, które być może dostarczą Ci inspiracji do świętowania.

wyprzedaż do 70%

Ciekawostki o seksie – 10 zaskakujących faktów

Jeśli myślałeś, że o seksie wiesz już wszystko, to chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak dociekliwi potrafią być naukowcy. Okazuje się, że temat fascynuje ich od dawna, a przedmiotem badań były już między innymi skarpetki oraz ich wpływ na jakość seksu. Brzmi ciekawie? Oto 6 ciekawostek o seksie, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia!

1. Wpływ skarpetek na satysfakcję seksualną

Skoro już jesteśmy przy skarpetkach, warto od razu rozwinąć ten temat. Otóż naukowcom z Holandii udało się dowieść, że noszenie skarpetek podczas seksu, może mieć pozytywny wpływ na odczuwaną przyjemność. Dlaczego? Zdaniem mądrych badaczy, skarpetki poprawiają komfort i zapewniają ciepło, co z kolei sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani i mamy większe szanse na osiągnięcie orgazmu. Chyba warto to sprawdzić?

seksowna kobieta

2. Seksapil brodaczy

Jeśli zastanawiałeś się nad zapuszczeniem brody, to teraz jest na to najlepszy moment. W końcu na obchody Światowego Dnia Seksu warto się dobrze przygotować, a jak donoszą naukowcy – mężczyźni z brodami bardziej podobają się kobietom. Co ciekawe, za jedną z męskich cech pożądanych przez kobiety uchodzi kilkudniowy zarost, który rzekomo kojarzy się paniom z większą dojrzałością.

brodacz

3. Bujna wyobraźnia popłaca

Kolejna ciekawostka dotyczy fantazji seksualnych. Zdaniem badaczy osoby, które spełniają swoje fantazje, fetysze i niecodzienne upodobania są w życiu znacznie szczęśliwsi. Takie osoby cechuje większa otwartość, poczucie zadowolenia i bezpieczeństwa oraz mniejsza skłonność do zachorowania na depresję. Jeśli zatem wraz z partnerką zastanawialiście się nad wypróbowaniem czegoś nowego, nie ma co dłużej z tym zwlekać. W końcu chodzi tu o Waszą kondycję psychiczną!

piękna kobieta

4. Magiczna moc afrodyzjaków

Nie jest tajemnicą, że niektóre aromaty potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o miłosne uniesienia. Do najpopularniejszych afrodyzjaków zalicza się woń drzewa sandałowego, subtelny aromat róż i wanilii, a także przyprawy, takie jak lubczyk czy imbir. Czy wiedziałeś jednak, że na kobiety podobnie działa męski pot? Dowiedziono, że zawarty w nim hormon androstadienon działa niczym najlepszy afrodyzjak i skutecznie zwiększa ochotę na seks. Uprzedzając pytania – nie, to nie znaczy, że możesz się nie myć. Bardziej chodziło nam o siłownie, która aż buzuje od hormonów. 😉

plank

5. Ćwiczenia – najlepszy patent na podryw

Wpadła Ci w oko pewna dziewczyna, ale nie wiesz jak ją poderwać? W ramach ciekawostki o seksie podpowiemy Ci, że jednym z najlepszych sposobów na podryw jest wspólny trening. Naukowcy dowiedli, że podczas wysiłku fizycznego pojawiają się symptomy podobne do tych, które towarzyszą seksualnemu podnieceniu – puls przyspiesza, oddech staje się krótszy, pocą się dłonie. Wszystko to może kojarzyć się z pożądaniem i sprawia, że często czujemy pociąg do osoby, która towarzyszy nam podczas ćwiczeń.

seksowna para

6. Seks jako dobry sposób na odchudzanie

Okazuje się, że podczas przeciętnego stosunku da się spalić około 85 kcal, a jeśli miłosne uniesienia potrwają dłużej, można dobić nawet do 400 kcal. To jednak jeszcze nie koniec możliwości! Wkręceni w temat naukowcy obliczyli, że całując się przez godzinę, można spalić od 120 do 350 kalorii, a zdejmując stanik ustami nawet do 87 kcal.

Światowy dzień seksu

Międzynarodowy Dzień Seksu – prawdziwy czy nie?

Najbardziej wstrząsającą ciekawostkę o seksie zostawiliśmy na sam koniec. Wyobraź sobie, że szumnie omawiany przez wszystkich Międzynarodowy Dzień Seksu… nie istnieje. Wygląda na to, że było to coś w rodzaju internetowego żartu, który jakimś cudem na trwałe zapisał się w naszej świadomości. Jakiś czas temu za temat poważnie zabrał się tygodnik Newsweek, a szeroko zakrojone śledztwo dziennikarskie wykazało, że Unia Europejska nigdy nie ustanowiła takiego święta. Jakby tego było mało, instytucja, której przypisuje się tę szlachetną inicjatywę, czyli Rada Tradycji Unii Europejskiej, także nigdy nie istniała. Czy to coś zmienia? Absolutnie nie! Nawet fakt, że Święto Seksu nie istnieje, nie obniża jego prestiżu. Tym bardziej że internet i portale społecznościowe już dawno usankcjonowały tę okazję i każdego roku nieodmiennie zachęcają wszystkich do świętowania.

Pozostając w temacie frapujących ciekawostek, sprawdź też, co trzeba wiedzieć o feministce, zanim umówisz się z nią na randkę.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz