fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Czasami warto po prostu zostawić Facebooka, Instagrama czy Snapchata, odłożyć telefon na bok i cieszyć się chwilą z kumplami lub dziewczyną. Chcesz to zrobić, ale nie wiesz jak? Przedstawiamy  ustawienia telefonu, które musisz zmienić, żeby ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych.

wyprzedaż do 70%

FOMO? Co to jest i czy jesteś uzależniony?

Czy jesteś uzależniony od mediów społecznościowych? Może tak, może nie, a może nie zdajesz sobie z tego sprawy. W każdym razie, naukowcy mają na to nawet definicję –  FOMO, czyli Fear of Missing Out to syndrom, który pojawia się u użytkowników mediów społecznościowych, którzy lękają się, że coś ich ominie. Jak się uodpornić na bombardujące nas zewsząd komunikaty? Zacznij od ustawień telefonu i spróbuj oszukać samego siebie.

  1. Ogranicz ilość powiadomień – każdy z nas ma tak, że gdy dostanie powiadomienie, to od razu sięga po smartfona. Z tym odruchem trudno walczyć, a przecież nawet najfajniejsze instastory czy selfie koleżanki może poczekać. Powiadomienia możesz łatwo wyłączyć w ustawieniach danej aplikacji; zacznij od Instagrama i Facebooka.
  2. Przeorganizuj pulpit telefonu – jeśli nie będziesz widział od razu setki różnych aplikacji, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że nieustannie będziesz je uruchamiać.
  3. Wyłącz Wi-Fi w nocy – nikt nie lubi być budzony w nocy najnowszym postem czy zdjęciem znajomych – mogą spokojnie poczekać do rana. Wyśpij się czasem.
  4. Tryb monochromatyczny – brzmi dziwnie, ale jeśli ustawisz taki tryb ekranu, zwiększy się Twoja koncentracja. W praktyce oznacza to, że po raz kolejny nie zagubisz się w odmętach mediów społecznościowych. Opcję tę znajdziesz (w zakładce „Tryb programisty”) zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i na iOS.
  5. Tryb samolotowy – masz ważne spotkanie? Wykład na uczelni? Randkę? Włącz tryb samolotowy! Nawet jeśli sięgniesz po telefon, to wiele nie zdziałasz.
  6. Tryb przyjazny dla oczu – Twoje oczy nie zmęczą się tak w nocy, gdy ustawisz tryb przyjazny dla oczu.
  7. Zainstaluj specjalne aplikacje – jest wiele aplikacji, które monitorują Twoje działania – uświadomią Ci, ile czasu spędzasz na przeglądaniu mediów społecznościowych. Dla Androida będzie to aplikacja Instant, a dla urządzeń z iOS apka Moment.

Sporo już znasz najważniejsze ustawienia telefonu, które pomogą Ci ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych, zobacz jak zrobić idealne selfie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz