fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

kolory zimy 2016

Moda to nie tylko kroje i konkretne modele ubrań, ale także barwy. Chociaż przyjęło się mówić, że faceci rozróżniają jedynie ładne i brzydkie kolory, my uważamy, że nie jest to prawdą. W końcu każdy z nas ma jakieś ulubione odcienie. Jakie są najmodniejsze kolory zimy 2016/2017?

Specjalista w dziedzinie barw

Guru określania, jakie kolory będą modne w danym sezonie, jest firma Pantone. Jeśli masz skojarzenie z programami graficznymi – słusznie. Pantone to przede wszystkim korporacja, która zajmuje się szeroko pojętym przemysłem poligraficznym i jest właścicielem wzorca barw, które są dokładnie oznaczone ciągiem cyfr oraz kreatywnymi nazwami. To inaczej skala Pantone – i jest ona uniwersalnym sposobem oznaczania kolorów na całym świecie.

Najmodniejsze kolory zimy

W sezonie zimowym 2016/2017 będą rządzić barwy stonowane, pośród których znajdą się wyraziste smaczki. Dla tych, którzy pewniej czują się w tzw. kolorach ziemi, dobrą informacją jest fakt, że szarości, beże i brązy pozostają w łaskach. Ci, którzy wolą się wyróżniać, mogą sięgnąć po nasyconą czerwień lub gołębiowy niebieski.

Na liście Pantone znalazł się także wibrujący zielony, do tej pory kojarzony bardziej z wiosną. Dla naprawdę odważnych przeznaczony jest żółty i fioletowy – świetne sprawdzi się w postaci dodatków, jak buty czy elementy ubrań.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz