fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kiedyś facet powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo. Jak te archaiczne rady mają się do współczesności? Co dzisiaj powinien umieć facet?

Prawdziwego faceta ocenia się po jego życiowej mądrości i zaradności. Zobacz 9 umiejętności, które powinieneś umieć!

wyprzedaż do 70%

1. Facet powinien umieć ugotować więcej niż jedno danie

Choć z pozoru brzmi to być może kontrowersyjnie, to facet powinien umieć gotować. Jeśli już jakiś czas temu wyprowadziłeś się z domu i nadal żywisz się zupkami chińskimi, makaronem zalewanym sosem ze słoika i colą, to najwyższy czas na to, żeby opanować przynajmniej kilka podstawowych dań, które będziesz mógł przygotować dla siebie i Twojej przyszłej lub obecnej partnerki. Z naszego poprzedniego artykułu dowiesz się więcej o afrodyzjakach – taka wiedza w kuchni też Ci się przyda.

2. Facet powinien umieć „programować” pralkę

Wrzucasz wszystko na szybki tryb, a potem dziwisz się, że Twoje swetry się kurczą, jeansy nadają się jedynie do kosza lub jako pomoc dla powodzian? Pralka to nie jest naprawdę jakieś tajemnicze urządzenie, które umieją obsługiwać jedynie kobiety. Zacznij od instrukcji obsługi, przyswój sobie takie pojęcia jak proszek, płyn do prania, płyn do płukania. Prawdziwy facet nie jest ciamajdą, któremu mama wiecznie pierze skarpetki i tego samego będzie wymagał od swojej przyszłej żony.

3. Facet powinien umieć wiązać krawat

Jeśli nadal gorączkowo przed każdym weselem wiążesz krawat z internetowym poradnikiem, to chyba pora w końcu posiąść tę wiedzę tajemną. Skoro Twój ojciec umie sobie zawiązać krawat, to czemu Ty nadal nie opanowałeś tej sztuki? Najwyższy czas skończyć z tymi wymówkami! Przy okazji ­ – przyda Ci się także wiedza odnośnie tego, dokąd powinien sięgać zawiązany krawat, o czym przeczytasz w naszym poprzednim wpisie.

4. Facet powinien umieć zmienić oponę

Choć nie uczą tego na kursie prawa jazdy i być może nie jest to umiejętność, która przyda Ci się codziennie, to zdecydowanie warto umieć zmienić oponę w aucie. Bądź samodzielny i nie licz zawsze na pomoc drogową!

5. Facet powinien umieć tańczyć

Umiesz tańczyć tylko po alkoholu, a na trzeźwo się wstydzisz? Halo, nie masz nadal 14 lat!  Umiejętność tańca przyda Ci się w całym życiu ­– począwszy od radosnych pląsów w klubie (gdzie może znajdziesz miłość swojego życia?), po wszelkiego rodzaju wesela, gdzie będziesz występował w roli gościa, a skończywszy na własnym weselu.

6. Facet powinien umieć się ubrać odpowiednio do okazji

Najwyższa pora przyswoić sobie tajniki stylu formalnego i półformalnego (casualowy pewnie znasz) oraz zakupić przynajmniej jeden garnitur, kilka gładkich koszul. Jeśli w szafie nadal masz tylko koszule hawajskie lub podkoszulki ze śmiesznymi napisami, to pora wykonać kolejny krok w kierunku dorosłości.

7. Facet powinien umieć słuchać

Wiemy, że to trudne i czasami aż korci komuś przerwać, ale umiejętność słuchania to zdecydowanie ten skill, który powinieneś nabyć i pielęgnować przez całe swoje życie. Gwarantujemy, że zostanie to docenione przez wiele osób; począwszy od Twojej partnerki, a skończywszy na jej koleżankach (i teściowej).

8. Rozpalić grilla lub ognisko

To jedna z tych pradawnych umiejętności, która nadal jest w cenie. Korzystanie z suszarki podczas rozpalania grilla, to nie jest najlepszy dowód na Twoją męskość, to samo tyczy się rozpalania ogniska za pomocą benzyny.

9. Facet powinien wiele więcej

Z praktycznych umiejętności warto także wspomnieć o… pewności siebie, otwieraniu piwa bez otwieracza (to pewnie już umiesz), umiejętność ostrzenia noży, ogarnięciu wiertarki, czy też znajomości przynajmniej kilku drinków oprócz wódki z wódką. Jak więc widzisz, żeby być prawdziwym facetem, musisz spełnić całkiem sporo społecznych oczekiwań… ale spokojnie, wszystko przyjdzie z czasem. 😉


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz