fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Pewność siebie to klucz, który otwiera drzwi do wielu możliwości – zaimponowania kobiecie, zdobycia upragnionej posady, zyskania przyjaciela. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wypracować pewność siebie u faceta, przeczytaj poniższy poradnik.

wyprzedaż do 70%

1. Zwróć uwagę na prawidłową postawę

Facet pewny siebie wyraża to w sposobie, w jakim się porusza. Stawia duże kroki, ponieważ wie, dokąd zmierza. Utrzymuje wyprostowany kręgosłup i ma podniesioną brodę, gdyż jest gotowy na zmierzenie się z nowymi wyzwaniami. Nie chowa rąk do kieszeni ani nie krzyżuje ich na klatce piersiowej, bo taka postawa świadczyłaby o tym, że jest zdenerwowany albo dystansuje się od ludzi. Kiedy zajmuje pozycję siedzącą, nie zakłada nogi na nogę, nie „okupuje” skraju siedziska, tylko jest rozluźniony, a jego plecy dotykają oparcia krzesła.

Pewny-siebie-facet-siedzi

2. Potrenuj swoją wymowę

Pewność siebie u faceta emanuje nie tylko z jego postawy, ale i z głosu. Facet pewny siebie wie, co chce powiedzieć, dlatego wyraża się głośno i wyraźne, nie jąka się ani się nie zacina. Jeśli zauważyłeś, że masz problem z poprawnym wysławianiem się, zacznij trenować swoją dykcje. Skutecznym sposobem na pozbycie się wady wymowy są ćwiczenia korkiem od wina. Korek ten należy zagryźć zębami, a następnie przesuwać szczęką od prawej do lewej strony. Ćwiczenie to możesz sobie dodatkowo utrudnić poprzez mówienie tzw. „językołamaczy” w rodzaju: „Szedł Sasza suchą szosą”.

3. Potrenuj uścisk dłoni

Niezależnie czy chodzi o randkę czy o rozmowę kwalifikacyjną – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a pierwszym kontaktem z nowo poznaną osobą jest zazwyczaj uścisk dłoni. Nie powinien to być uścisk typu „śnięta ryba”, gdy Twoja dłoń wślizguje się w dłoń rozmówcy i jak najszybciej się z niej wyślizguje. Nie może to być uścisk za opuszki palców. Unikaj również uścisku miażdżącego stawy. Istnieje tylko jeden rodzaj uścisku dłoni, który cechuje pewnego siebie faceta, czyli pewny siebie uścisk dłoni.

4. Utrzymuj kontakt wzrokowy

Jak stać się atrakcyjnym dla dziewczyn? Patrzeć się im prosto w oczy. Wówczas dziewczyna poczuje, że facet jest zainteresowany jej wyglądem i tym, co ma do powiedzenia. Od osób, które uciekają spojrzeniem na boki, inni ludzie instynktownie także uciekają. Warto jednak zaznaczyć, że kontakt wzrokowy nie oznacza gapienia się komuś w oczy non stop, bo to będzie odebrane jako dziwactwo. Jakie jest zatem rozwiązanie idealne? Otóż facet pewny siebie patrzy się drugiej osobie w oczy przez ok. 65-75% czasu trwania rozmowy.

5. Facet pewny siebie nosi modną stylówkę

Facet pewny siebie zna aktualne trendy modowe i nie boi się ubierać w zgodzie z nimi. W swojej garderobie ma przygotowanych kilka stylizacji na okazje typu randka na mieście, wyjście na uczelnię czy do klubu ze znajomymi. Wie, że czerwone sneakersy będą świetnie wypadać w zestawieniu z jeansowymi joggerami, a płaszcz na okres jesienno-zimowy powinien mieć długość maksymalnie do kolan.

Pewny-siebie-facet-stoi

6. Nie bój się dotyku

Osoby zdenerwowane, przestraszone, zamknięte w sobie reagują na dotyk drugiego człowieka w podobny sposób – wzdrygnięciem. Jeśli masz ten nawyk, staraj się jej oduczyć. Chcąc być facetem pewnym siebie nie możesz bać się dotyku – uścisku dłoni podczas witania się albo klepania kogoś po plecach, kiedy ta osoba wykonała dobrze swoje zadanie.

7. Pewność siebie u faceta? Czas zacząć się uśmiechać!

Nic nie zjednuje sympatii drugiej osoby tak, jak obradowanie jej uśmiechem. Uśmiechnięta osoba sprawia wrażenie, że sytuację ma pod kontrolą. Inni ludzie, mając do wyboru podążanie za uśmiechniętym lub zasmuconym liderem, automatycznie wybiorą tego rozpogodzonego. Kiedy używasz aplikacji randkowych typu Tinder, masz większą szansę na parę, gdy jesteś uśmiechnięty. Jak wszystkie umiejętności, także i uśmiechanie się można wypracować. W codziennych sytuacjach staraj się myśleć o przyjemnych chwilach ze swojego życia, co sprawi, że kąciki Twoich ust od razu się uniosą w górę.

Teraz już wiesz, w jaki sposób okazywać pewność siebie u faceta. Szukasz więcej wskazówek związanych z poprawą umiejętności społecznych? Przeczytaj poradnik na temat, jak zrobić wrażenie na dziewczynie w 5 minut.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz