fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co musisz koniecznie zrobić w swoim życiu? Nie mamy tu na myśli standardowych planów, które wiążą się ze spłodzeniem syna i posadzeniem drzewa. Usiądź wygodnie, daj się porwać fantazji i przygotuj z nami swoją bucket list, czyli spis wszystkich szalonych rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Uwaga, emocje gwarantowane!

Postaw na marzenia!

Mówią, że marzyć każdy może. Nie każdy jednak ma dość odwagi, aby zrealizować swoje plany. Spróbujesz spełnić swoje? Stwórz swoją bucket list i konsekwentnie dąż do realizacji celów!
Co może znaleźć się na liście „before I die”? Zapoznaj się z propozycjami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

1. Nurkowanie z rekinami

Wiele egzotycznych miejsc tylko czeka na odkrycie. Ich atrakcje nie ograniczają się wyłącznie do zwiedzania czy próbowania smakołyków. W RPA i Mozambiku oferowane jest nurkowanie z rekinami, które stało się hitem wśród przyjezdnych. Na ogół nie są wymagane umiejętności nurkowania, a nawet pływania, a wszystko odbywa się pod kontrolą zawodowców. Chętny może stanąć oko w oko z drapieżnym rekinem, od którego dzieli go wyłącznie metalowa klatka!

2. Kurs skoczka spadochronowego

Skoki w tandemie? Nuda! Chyba nie ma nic bardziej mrożącego krew w żyłach, niż swobodne opadanie z ogromnej wysokości. Już teraz zapisz się na szkolenie AFF, które przygotuje Cię do podniebnej przygody. Rozbudowany kurs składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Początkowo nauczysz się żelaznych zasad obowiązujących w przestworzach. Następnie przejdziesz do skoków z instruktorami. Na końcu czeka Cię egzamin, po którym otrzymasz stosowne uprawnienia. Zdobyta licencja upoważnia do skoków zarówno w kraju, jak i za granicą.

3. Surfowanie po wulkanie

Jedna z najbardziej odjechanych propozycji „before I die”. Do zjazdu potrzebne Ci będą: sanki lub snowboard oraz… żelazne nerwy. Zależnie od wielkości wulkanu, trasa może liczyć od 500 do nawet 1000 m. Nie ma tu miejsca na błąd, który może wiązać się z bolesnym uderzeniem o wulkaniczny żwir. Uczestnicy zjazdów rozwijają ogromne prędkości dochodzące do 100 km/h. Zainteresowany? Od tego testu wytrzymałości dzielą Cię jedynie kilometry i chęć znalezienia miejsca oferującego taką atrakcję. Nie mamy pojęcia, czy to do końca legalne i bezpieczne dla zdrowia… ale przedniej zabawy nie możemy odmówić!

4. Ścieżka nad klifem Hua Shan

Balansowanie na krawędzi wskakuje na nowy level. Hua Shan to szlak, którego główną atrakcją jest przejście 100 m po mostku zbitym z desek. Cała konstrukcja zawieszona jest nad ogromną przepaścią. Obowiązkowo każdy uczestnik musi wypożyczyć asekurujące liny oraz uprząż. Jeśli nie masz lęku wysokości, to atrakcja skrojona pod Ciebie. Pamiętaj o jednym – pod żadnym pozorem nie patrz w dół!

5. Skok na bungee z Macau Tower

Najwyższy na świecie skok na bungee? Czemu nie! Macau to miasto w Chinach, w którym znajduje się wieża Macau Tower, która liczy 338 m. Jej główną atrakcją jest wysoko zawieszony punkt widokowy pozwalający cieszyć się pięknem krajobrazu. Dla fanów ekstremalnych wrażeń w ofercie jest skok na bungee, w trakcie którego – zawieszeni głową w dół – pokonamy sporą ilość pięter. Jeśli nie masz czasu lub chęci na kurs spadochronowy, a chcesz poczuć przysłowiowy wiatr we włosach – do dzieła!

Nie rezygnuj z marzeń

Powyższa bucket list jest jedynie małą częścią tego, co możesz zrobić w trakcie swojego życia. Do swoich największych marzeń warto dopisać chociaż jedno z propozycji zamieszczonych powyżej. Nie pozwól, żeby do Twojego życia wkradła się rutyna i bierność. Już teraz poznaj 3 sporty, o których zapewne jeszcze nie słyszałeś. Dobrze wiemy, że nic tak nie ekscytuje faceta, jak zacięta rywalizacja. Pamiętaj, że tylko Ty kierujesz swoim życiem i czasem warto zrobić coś szalonego. Do odważnych świat należy!


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz