fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Stres powoduje u Ciebie brak pewności siebie? Nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Podpowiadamy! Poznaj 6 porad na skuteczne zamaskowanie go przed otoczeniem i zapomnij o wstydzie związanym z przykrymi jego skutkami. 

wyprzedaż do 70%

Brak wiary w siebie – jak to zmienić?

Brak pewności siebie w stresujących sytuacjach to zmora wielu facetów. Nerwy, niepewność i spocone dłonie zdecydowanie przeszkadzają w pracy i w szkole, utrudniają życie i kontakty towarzyskie. Jak sobie z tym poradzić?

Pierwsza randka, rozmowa o pracę czy egzamin ustny mogą wyprowadzić człowieka z równowagi. To jasne, że w takich sytuacjach drżą Ci dłonie, ale nie warto poddawać się nerwom. Jest kilka sprytnych technik, które pomogą Ci zamaskować brak pewności siebie i sprawić wrażenie kogoś, kto twardo stąpa po ziemi! Czy to naprawdę możliwe? Przekonaj się sam!

jak-poradzic-sobie-z-brakiem-pewnosci-siebie-u-mezczyzny6 sposobów, by ukryć brak pewności siebie

Nic nie paraliżuje tak, jak stres i brak pewności siebie. Jak to zmienić? Okazuje się, że wszystko tkwi w Twojej podświadomości. Terapeuci i specjaliści od technik manipulacji zapewniają, że za pomocą kilku niewinnych sztuczek możesz przekonać samego siebie, że jesteś panem każdej sytuacji. Jak to zrobić? Oto 6 niezawodnych sposobów na pokonanie braku wiary w siebie!

1. Twoja siła tkwi w wyobraźni

Wybierasz się na pierwszą randkę i czujesz, jak pocą Ci się dłonie? Brak pewności siebie u mężczyzny może skutecznie zrujnować nawet najlepiej zapowiadającą się znajomość. Jeśli chcesz dodać sobie animuszu i wypaść dobrze w oczach dziewczyn… po prostu wyobraź to sobie! W swojej wyobraźni stwórz dokładnie taką wersję siebie, jaką chciałbyś być.

Niech to będzie ktoś, kto:

  • nie boi się podejmować inicjatywy,
  • jest pewny siebie,
  • emanuje zadowoleniem z tego, kim jest.

Pomyśl, ile mogłoby zmienić się w Twoim życiu, gdybyś stał się właśnie tą osobą. Brzmi zachęcająco prawda? Wyobrażając sobie tę wersję siebie, spróbuj poczuć jej siłę i uwierzyć, że możesz się nią stać. Właściwie, dlaczego miałoby być inaczej, hmm?

2. Pozycja mocy

Badania wykazały, że na samopoczucie człowieka wpływa jego postawa i mimika, którą podświadomie przybiera. Te same elementy wpływają na to, jak postrzegają Cię inni. Jeśli w stresującej sytuacji będziesz chciał dodać sobie pewności siebie, przyjmij tak zwaną postawę mocy. O co chodzi?

Wystarczy, że staniesz wyprostowany, z lekko uniesioną brodą i rękami opartymi na biodrach. Jeśli masz z tym problem, wyobraź sobie supermana i po prostu zrób to, co on by zrobił. Taka postawa sprawi, że Twój organizm zacznie wydzielać więcej testosteronu, a Ty poczujesz się pewniej.

brak-wiary-w-siebie-jak-to-zmienic3. Subtelna różnica między trudnością a wyzwaniem

Niby jedno i drugie wzbudza niepokój, ale jednak robi różnicę. Coś, co jest trudne, wywołuje strach lub zniechęcenie i czasem nie można sobie z nim poradzić. Dlatego, zamiast mówić „to jest dla mnie za trudne”, powiedz: „to będzie dla mnie wyzwanie, dam radę!”. Widzisz różnicę? Wizja nowego wyzwania powinna motywować, a nie blokować. Może nawet wyzwolić ekscytację i energię do działania.

4. Strój dodaje odwagi!

Jeśli Twój brak pewności siebie wyzwalają kompleksy dotyczące wyglądu — postaraj się coś w sobie zmienić. Nie, nie mamy na myśli operacji plastycznej ani garnituru za miliony monet. Czasem wystarczą drobiazgi, na przykład dobrze dobrana koszula albo kropla perfum. Schludne, dopasowane ubrania potrafią zdziałać cuda, a już na pewno sprawią, że poczujesz się pewniej we własnej skórze.

brak-pewnosci-siebie-jak-to-zmienic5. Potrenuj wymowę

Osoby, którym brak pewności siebie często mówią szybko i niewyraźnie, w obawie, że ktoś im przerwie albo zabiorą komuś zbyt dużo czasu. Jeśli chcesz dodać sobie odwagi i sprawiać wrażenie faceta pewnego siebie, postaraj się mówić wolniej i wyraźniej. Oczywiście nie przesadzaj też w drugą stronę i nie mów zbyt wolno, bo wystawisz cierpliwość słuchaczy na zbyt wielką próbę. Chodzi po prostu o to, że pewny siebie facet wie, co chce powiedzieć i nie boi się wyrażać swoich myśli głośno i wyraźnie!

6. Uśmiechaj się!

Chwilowy brak pewności siebie najłatwiej zamaskować uśmiechem. Ktoś, kto się uśmiecha, sprawia wrażenie osoby, która ma sytuację pod kontrolą. A jak już wiemy – siła tkwi w podświadomości, a Twoja postawa i mimika wpływają na samopoczucie. Jeśli blokują Cię nerwy, pomyśl o czymś przyjemnym, jakiejś śmiesznej sytuacji, której byłeś świadkiem albo o zabawnym memie. Powinno pomóc!

sposoby-na-brak-wiary-w siebieTo już wszystkie nasze sposoby na skuteczne poradzenie sobie ze stresem – w różnych ekstremalnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że któryś z nich przypadł Ci do gustu. Wypróbuj je koniecznie, a zobaczysz – nawet się nie zorientujesz, jak zapomnisz o stresie! 😊

 


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz