fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością. Zaletą tego treningu jest to, że możemy wykonać go praktycznie wszędzie, wystarczy zorganizować trochę wolnej przestrzeni i zaznajomić się z podstawowymi zasadami crossfitu. Gotowi na crossfit w domu? Do dzieła!

wyprzedaż do 70%

Na czym polega crossfit?

Crossfit to typowy trening siłowo-wytrzymałościowy. Aby zacząć możemy zapisać się na siłownię, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by trenować we własnym zakresie. Trening crossfit możemy wykonać praktycznie wszędzie, również w domu czy w parku. Idea polega bowiem nie na wykorzystywaniu specjalistycznego sprzętu, ale na maksymalnym wysiłku fizycznym, który możemy zafundować sobie sami przy odrobinie kreatywności.

Trening cross fit w domu – jak zacząć?

Zaczynamy od zorganizowania wolnego miejsca. Potrzebujemy kilku metrów kwadratowych przestrzeni, gdzie nic nie będzie ograniczało naszych ruchów. Aby urozmaicić sobie trening cross fit w domu warto mieć pod ręką kilka podstawowych przyrządów, takich jak skakanka czy hantelki.

Nie zapominajmy o odpowiednim stroju. Do treningu cross fit potrzebne będą stabilne buty, a także dres lub wygodne spodenki i dopasowana do sylwetki koszulka, niekrępująca naszych ruchów.

Przeczytaj też, jakich 3 rzeczy lepiej nigdy nie zabierać na siłownię.

Proste ćwiczenia: crossfit w domu bez sprzętu

Trening crossfit zawsze zaczynamy od kilkuminutowej rozgrzewki. Dopiero po niej przechodzimy do właściwego treningu. Ćwiczenia wykonujemy w kilku obwodach z minimalnymi przerwami. W skład jednego obwodu może wchodzić od 4 do 8 ćwiczeń. Każde z nich należy wykonywać przez ok. 30 sekund, a cały obwód powtórzyć 3-4 razy.

Przykładowy plan treningowy polega na wykonaniu 4 obwodów składających się z 20 pompek, 20 przysiadów i 20 brzuszków. Ćwiczenia wykonujemy na czas, im szybciej, tym lepiej. Jeśli mamy pod ręką skakankę, spróbujmy czegoś innego. Kolejny plan to 15-to minutowy trening, podczas którego wykonamy serię 5 pompek, 15 brzuszków i 25 przysiadów oraz 60 podskoków na skakance.

Crossfit, nawet w domu i bez sprzętu, to duże wyzwanie kondycyjne. Jeśli chcesz spróbować czegoś innego zobacz, czym jest tabata i jak dzięki niej schudnąć.

Przed treningiem nie zapomnij o odpowiednim stroju do ćwiczenia:

Strój na crossfit
Komplet dresowy na crossfit, długi
Komplet dresowy na crossfit, krótki

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz