fbpx Przeskocz do głównej zawartości.


Tężyzna fizyczna to bezapelacyjne obowiązkowy atrybut każdego mężczyzny. Nie tylko czuje się wtedy lepiej, ale i wygląda atrakcyjniej w oczach kobiet. Korzystając z rosnącej popularności crossfitu warto zastanowić się, jak wygląda ten program treningu i jakie pozytywne skutki za sobą niesie.

Początek historii crossfitu

Historia crossfitu zaczyna się od Grega Glassmana, pioniera tego typu wysiłku fizycznego. Swoją karierę rozpoczął od poszukiwania optymalnej dla ćwiczącego techniki jednoczesnego rozwijania wielu cech motorycznych,. Jako młody, nowozatrudniony trener personalny zaczął wprowadzać innowacyjne metody, które docenili później jego klienci.

Rozkwitu tej dyscypliny możemy doszukiwać się w 2001 roku. Glassman został wtedy trenerem wysiłkowym służb specjalnych, a dokładniej policji w Kalifornii. Dziś większość gwiazd Hollywood chwiali się pozytywnymi skutkami takich samych ćwiczeń. Możemy więc śmiało stwierdzić, że crossfit stał się modnym sportem na miarę XXI wieku.

Na czym polega crossfit?

Na samym początku zaznaczymy, że podczas ćwiczeń zdrowo się spocisz. Tutaj nie ma czasu na przerwę, bo wszystko odbywa się od razu po sobie. Ćwiczenia są szybkie, intensywne i wymagają maksymalnego skupienia.

Kuba Kucner, trener fitnessu, aktor oraz model zaznacza:kuba kucner

Crossfit to trening na wszystko, ma na celu poprawę siły i kondycji, polega on na wszechstronnym rozwoju całego organizmu. Jego siłą jest różnorodność, każdy może go uprawiać, bez względu na sprawność fizyczną. Jego zaletą jest także to, że nie skupia się na jednej dyscyplinie, jest więc różnorodny. W crossfit musimy dużo biegać, pływać, skakać, robić pompki, przysiady, salta, podciągać się na drążku i ćwiczyć na siłowni.

 

Potrzebujecie czegoś, co udowodni wam jak prezentuje się prawdziwy crossfiter? Zerknijcie na zdjęcie Kuby, który może pochwalić się ciałem niczym David Hasselhoff ze „Słonecznego Patrolu”. To po prostu chodząca reklama crossfitu.

Crossfit – modny sport czy nowy styl życia?

Ten sposób ćwiczenia rozprzestrzenił się w Stanach dość gwałtownie, omijając przy tym Polskę, gdzie pojawił się stosunkowo niedawno. Ostatnio rozpoczął się ogromny „hype” na tę dyscyplinę. W klubach tworzą się coraz to większe grupy zainteresowanych. Może to wynikać z faktu, że my Polacy lubimy zachodnie rzeczy i to, co zagraniczne, jest u nas bardzo pożądane.

Bardzo prawdopodobne jest też to, że gwiazdy ćwiczące crossfit nas do niego przyciągają. W końcu kto nie chce wyglądać jak Jason Statham?

@therock sent me over one of his ankle weights to see if I could move it. Respect to you brother!

Post udostępniony przez Jason Statham (@jasonstatham)

Ćwiczyć każdy może

Zdarzają się opinie, że kobiety są zdecydowanie delikatniejsze od mężczyzn i szukają czegoś tożsamego z fitnessem. Powoli takie stereotypy odchodzą do lamusa. Myślisz, że tylko facet chce mieć atletyczną figurę? Dzisiejsza kobieta nie boi się spocić przy nieco bardziej wymagających ćwiczeniach.

Dodatkowo, moda na bycie fit nie tyczy się wyłącznie Panów. Przygotuj się, że na zajęciach z crossfitu możesz spotkać się z pokaźnymi grupami kobiet, które jak Ty są nim zainteresowane. Ale pamiętaj – idziesz na traning ćwiczyć, a nie podziwiać kobiece wdzięki. Nie bądź nachalny i nie gap się. Przecież jesteście tu w tym samym celu. Liczy się ciężka praca nad kondycją, a nie nadwyrężanie wzroku.

[su_spacer]

Postaw na crossfit

Ćwiczysz na siłowni? Jesteś zainteresowany zmianą gamy ćwiczeń, bądź chcesz spróbować czegoś nowego? Zdaniem Kuby: „(…)crossfit to trening, dzięki któremu zastępujemy każdy inny trening na siłowni, dobieramy sobie sami jak ma wyglądać, jednocześnie angażując wszystkie partie mięśni”.

Dodatkowo zajęcia z crossfitu są prowadzone przez wyszkolonych trenerów, a kluby, które oferują tego typu zajęcia, są dostępne na wyciągnięcie ręki. Do wypróbowania zachęcamy również Ciebie (Tak, Ciebie. Podnoś się z kanapy, już!). Szczególnie jeśli nie miałeś do czynienia z intensywnym wysiłkiem, a często skarżysz się na brak kondycji lub nadmiar zbędnych kilogramów.

Jeśli taki rodzaj aktywności do Ciebie przemawia, może zainteresuje Cię też akrobatyka. Przeczytaj nasz artykuł o Rafale Jonkiszu, który jest jej wielkim fanem.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz