fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Sexy man and woman doing a fashion photo shoot in a professional studio

Przyjęło się mówić, że to kobiety są mistrzyniami modowego wyczucia i smaku. Czy jednak i my możemy ich czegoś nauczyć?

Jak przekonuje kobiecy magazyn InStyle.com, są kwestie, w których to kobiety mogą nas podpatrywać. Przynajmniej jeśli chodzi o modę, a raczej najnowsze trendy z światowych męskich wybiegów. Co tak bardzo zainteresowało kobiety w naszych męskich szafach? Bez obaw, nie musisz się obawiać, że Twoja kobieta zacznie na co dzień chodzić w bokserkach. Redaktorzy magazynu zwrócili bowiem uwagę na kompletnie inne trendy z męskiej garderoby.

wyprzedaż do 70%

Pozwól sobie na… odrobinę kobiecości

Tak przynajmniej radzą współcześni projektanci mody męskiej. Panujące wszechobecnie gender doczekało się i swojej obecności w modzie, stąd – jak mniemam – ten trend. Kwiatki, koronki, pastele i inne babskie rzeczy – to podobno powinni teraz nosić mężczyźni.

Nie bój się różu!

Tak, tak. To kolejny gorący trend z męskich wybiegów. Słodkie landrynkowe total looki i to w wersji dosłownej. Co powiesz na różowy garnitur w połączeniu z różową koszulą, butami, a nawet paskiem? Jak mogę podejrzewać, róż powinien gościć również na bieliźnie. W końcu jak szaleć, to szaleć!

Noś to na krótko

Skoro o garniturach mowa, projektanci radzą odrobinę skrócić spodnie. No, może nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Najmodniejsze zestawy nie odsłaniają jedynie kostek, ale uda, a może nawet pachwiny! Mnie ten look przypomina styl bawarskich chłopców z początku XX wieku i nie do końca przemawia do mojego gustu. Jeśli jednak bierzecie sobie do serca wszystkie rady Miucci Prady, już teraz weźcie nożyczki w dłoń i… tnijcie!

Athleiusure, czyli wygoda i funkcjonalność sportowej odzieży

Ten trend mi się podoba! Kreatorzy mody radzą przenieść dresy, t-shirty i inne ciuchy z siłowni na salony. Od teraz oddychająca i wyjątkowo komfortowa tkanina nie będzie tylko elementem stroju do ćwiczeń, ale i stylówki na wielkie wyjścia – przynajmniej tego się można spodziewać po trendach panujących na wybiegach.

Daj się związać

Tym razem o dodatkach. Projektanci w sezonie wiosna/lato dość oryginalnie podeszli do tematu wszelkiego rodzaju pasków i szelek. Możliwe też, że po prostu rozwinęli tak modny trend marynarski. Na wybiegach bowiem, zamiast skóry i innych materiałów, króluje lina. Przewiąż się nią w pasie, opleć nią ramiona czy załóż na szyję w innowacyjnej formie nowoczesnego krawata.

Ale to już było i (nie) wróci więcej

Patrząc na powyższe „męskie” trendy, którymi postanowiły się zainspirować redaktorki wymienionego magazynu, a tym samym wszystkie kobiety, mam nieodparte wrażenie, że gdzieś już je widziałem. Czy nie królowały one wcześniej, właśnie w damskiej modzie? Śmiem twierdzić, że kobiety w tym przypadku zdecydowały się po prostu na recykling trendów.

Czy to znaczy, że w męskich szafach nie ma naprawdę nic, co mogłoby stanowić inspirację dla kobiet? Najlepiej spojrzeć wstecz i zauważyć ile przez ostatnie lata (a raczej dziesięciolecia) kobiety zaczerpnęły z mody męskiej. Tylko spójrz na wszystkie koszule, spodnie i garnitury. Czego się mogą nauczyć od nas dzisiaj? Na pewno niezobowiązującego luzu i prostoty. Kobieto, zapamiętaj: nie musisz mieć 300 par szpilek by dobrze wyglądać. Jak już kiedyś pisaliśmy, wystarczą cztery pary butów, dzięki którym zbudujesz każdą stylizację.

Podsumowując, radzimy w tym temacie odesłać swoje kobiety do naszego wcześniejszego artykułu o męskich spódnicach. Kto wie, może nauczą się czegoś nowego o tym elemencie garderoby?


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz