fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Happy handsome man shaving in bathroom

Dopiero co zakończył się paryski Fashion Week, a już teraz widoczne są wielkie zmiany w męskiej modzie. Nastał (oby jednak nie! :)) smutny koniec ery kipiących testosteronem mężczyzn lumberseksualnych, o których przecież jeszcze nie tak dawno sami pisaliśmy. Kto zajął ich miejsce? O tym poniżej.

Książę na białym koniu

No, współcześnie co najwyżej w białej furze z dziesiątkami koni, ale mechanicznych i to pod maską. Chociaż patrząc na powyższe zdjęcie śmiemy wątpić, czy te chłopaczki w aksamitnych trykocikach byłyby w stanie poprowadzić jakiekolwiek motoryzacyjne cudo. Żeby nie zostać posądzonym o stereotypowe myślenie, nie zapędzamy się dalej. Zamiast tego śpieszymy z tłumaczeniem nowej mody.

Skąd się to wzięło?

Jak już wspominaliśmy, projektanci mody w tym roku postanowili zmienić wizerunek idealnego mężczyzny. Postanowili na gładko ogolić buzie wszystkich modeli, zaczesać grzecznie na bok grzywki, albo zakręcić loki. Inspiracji szukali pewnie w muzealnych salach poświęconych obrazom sprzed kilku epok, ewentualnie w kreskówkach Disneya. Nam stylówka ta bezsprzecznie kojarzy się z pierwszym lalusiem w całym bajkowym królestwie, czyli Księciem z Bajki ze Shreka.

Balmain, Dries Van Noten, Tom Browne, a także inni wielcy kreatorzy postanowili zrobić małą rewolucję w świecie męskiej mody. Czy trend ten się przyjmie, to się okaże. Nie mniej jednak wypada wiedzieć, co w trawie (a raczej w modzie) piszczy, dlatego nie bagatelizujemy sprawy. Ciekawi, jakie fatałaszki powinniście sobie sprawić, by niejedna dama zwróciła się do Was per “książę”? 🙂

Garderoba księcioseksualnego

Pokrótce można powiedzieć, że jest na pewno bardziej wyszukana od szafy faceta lumber-, a nawet metroseksualnego. Nowy trend to prawdziwy elegant rodem z arystokratycznych dworów sprzed kilku wieków. Co zapewnia ten charakterystyczny dostojny look? Przede wszystkim odpowiednie barwy i tkaniny. Na pewno nie znajdziesz tu jeansu czy flaneli. O bawełnianych dresach też możesz zapomnieć (oczywiście tylko jeśli masz w planie ubieganie się o modowy tron). A co w zamian?

No, mniej więcej coś w tym stylu…

księcioseksualny

Źródło zdjęcia: Flickr, Jennie Park mydisneyadventures

Kolory zarezerwowane kiedyś dla najwyższych klas społecznych, czyli granaty, ciemne zielenie, bordo, czerń i oczywiście srebro i złoto. W kwestii materiału projektanci są zgodni. Powinien być to aksamit bądź tafta. Bogato zdobione marynarki, surduty, futrzane kołnierze i stroje, które na pierwszy rzut oka prędzej przypominają muzealne eksponaty, niż ciuchy stylowego faceta z XXI wieku.

No ale co kto lubi… Czy książęca moda zostanie z nami na dłużej czy też nie – nie chcę głośno prorokować.

A Wy co o tym sądzicie – nowa moda przypadła Wam do gustu? Bliżej Wam do księcia, czy może jednak poczciwego drwala? Jeśli do tego drugiego, zajrzyjcie do naszego wcześniejszego wpisu, w którym przedstawiamy sposób na koszulę w kratę.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz