fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Tegorocznej jesieni fani Breaking Bad mogą zacierać ręce z zadowolenia. Oto postaci znane z kultowego serialu powracają na ekrany — tym razem w pełnometrażowym filmie pt. „El Camino”. Kiedy dokładnie nastąpi premiera tej produkcji? O czym będzie fabuła? Kto zagra główną rolę? Dowiedz się już teraz!

wyprzedaż do 70%

Breaking Bad — co warto wiedzieć, zanim obejrzysz film?

Miliony ludzi na całym świecie pokochało Breaking Bad w 2008 roku, kiedy premierę miał pierwszy sezon tego serialu. Ciężko było nie poczuć sympatii do głównego bohatera, Waltera White’a, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest chory na raka. W obliczu nadciągającej śmierci postanawia on zatroszczyć się o przyszłość swojej rodziny i zaczyna toczyć podwójne życie — na co dzień jest smutnym, starzejącym się nauczycielem, a potajemnie zajmuje się produkcją metamfetaminy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Breaking Bad (@breakingbad)

Nieodłącznym kompanem Waltera jest Jessie Pinkman, jego były uczeń ze szkoły, dla którego perspektywa zarobienia milionów dolarów jest wystarczającym argumentem, aby zejść na kryminalną drogę życia. Mężczyźni wykonują swoją robotę tak dobrze, że ich narkotyki stają się najlepsze na rynku, co w konsekwencji doprowadza do konfliktu z lokalnymi gangsterami, a w dalszych odcinkach z meksykańskim kartelem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Breaking Bad (@breakingbad)

W atach 2008-2013 powstało pięć sezonów Breaking Bad. Wysoką jakość serialu potwierdza ilość prestiżowych nagród, jakie zdobył, m.in. Złote Globy czy Emmy.

O czym będzie opowiadał film „El Camino”?

Finał ostatniego sezonu Breaking Bad pobił wszelkie rekordy oglądalności. Fani nie mogli się pogodzić z tym, że nie zobaczą już więcej swoich ulubionych bohaterów. Szczególnie że twórcy pozwolili sobie w zakończeniu na możliwość kontynuacji serialu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Breaking Bad (@breakingbad)

UWAGA, SPOILER

W finałowej strzelaninie Walter White ginie od kul gangsterów. Towarzyszący mu Jessie Pinkman wychodzi cało z potyczki, lecz pozostaje kwestią otwartą, co zrobi dalej — zostanie pojmany przez policję? Ucieknie? Zacznie nowe życie? Wielbiciele Breaking Bad spekulowali na temat dalszych losów tej postaci, a od czasu do czasu faktycznie pojawiały się pogłoski o tym, że twórcy serialu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa…

KONIEC SPOILERU

W „El Camino” cała uwaga będzie skupiona na Jessim Pinkmanie. W filmie mamy zobaczyć wszystko to, co wydarzyło się z tym bohaterem bezpośrednio po finale Breaking Bad. Szczegóły fabuły są owiane tajemnicą, co jest dobrym ruchem ze strony twórców, gdyż stopniowo wypuszczane zajawki skutecznie podkręcają napięcie związane z premierą.

Zwiastun produkcji daje więcej pytań niż odpowiedzi…

„El Camino” – obsada, twórcy, kiedy premiera?

Do świata Breaking Bad powrócimy 11 października, a wyłącznym legalnym dystrybutorem filmu „El Camino” w Polsce jest platforma Netflix

Za scenariusz i reżyserię odpowiada ta sama osoba, dzięki której Breaking Bad doczekał się statusu jednego z najlepszych seriali w historii, czyli Vince Gilligan. Oczywiście pewne jest, że ponownie ujrzymy aktorskie popisy Aarona Paula, który wciela się w postać zniszczonego przez kryminalne życie Jessiego Pinkmana. Do publicznej wiadomości trafiły informacje o kolejnych dwóch aktorach, jacy pojawią się na ekranie, a którzy znani są z serialu — Matt Jones, odgrywający Borsuka, oraz Charles Baker jako Chudy Pete.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Breaking Bad (@breakingbad)

Nam pozostaje zatem jedynie odliczać dni do premiery i liczyć na to, że film okaże się równie genialny, co serial!

Szukasz newsów na temat najnowszych seriali? Sprawdź, co nowego wiadomo o Wiedźminie od Netflixa.


 

Odpowiedz