fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Farbowanie męskich włosów

Z farbowaniem włosów kojarzone są głównie kobiety, jednak ostatnio moda na ufarbowane włosy jest coraz popularniejsza u mężczyzn. Konkretny kolor nie gra tutaj roli – modne są zarówno klasyczne blond i brąz, jak i mniej konwencjonalne odcienie.

Farbowanie włosów u mężczyzn – prawdziwa rewolucja w trendach

Jeszcze nie tak dawno mężczyźni nie przywiązywali zbyt dużo uwagi do koloru swoich włosów. Choć różnorodne stylizacje były obecne w modzie już od jakiegoś czasu, to raczej niewielu myślało nad odcieniem fryzury. Ale, odkąd coraz więcej jest oryginalnych cięć, z których faceci mogą wybierać, zaczęto kombinować z kolorami włosów.

Choć w Polsce ten trend dopiero budzi się do życia, to w krajach zachodnich stał się już niezwykle popularny, a kolory włosów u mężczyzn przyjmują prawie wszystkie odcienie. Farbowanie włosów jest też popularne w krajach takich jak Japonia, gdzie praktyka ta jest niemal normą. Na przyjęcie się tej mody w naszym kraju będzie pewnie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale powoli przybiera ona na sile.

Prawdziwym trendsetterem w kwestii farbowania włosów jest Kanye West, który nie boi się odważnego looku i eksperymentów.

 

Na jaki kolor zafarbować włosy?

Zdajemy sobie sprawę, że farbowanie włosów nie jest dla każdego. Jeśli jednak chciałbyś iść wraz z nurtem nowych trendów, to warto dobrze się zastanowić, co konkretnie wybrać. W końcu kolor włosów, choć to nie tatuaż, to jednak pozostanie z Tobą przez jakiś czas.

Niezależnie od tego, jaki kolor jest obecnie w modzie, to decydując się na przefarbowanie włosów musimy brać pod uwagę przede wszystkim naszą aparycję. Jasne blond włosy mogą wyglądać dobrze na kim innym, ale jeśli masz ciemną karnację i naturalnie czarne włosy, to na Tobie może to wyglądać dość groteskowo. Pamiętajmy też, że przy takich drastycznych zmianach koloru pasowałoby zafarbować brwi.

Przy farbowaniu najlepiej jest zacząć od delikatnych pasemek, żeby się przekonać jak wygląda całość. Możesz też iść z duchem trendów i zaszaleć – od niedawna hitem w koloryzowaniu są włosy szare, przypominające siwe. Jak widać moda lubi zabawiać się konwencjami i coś co kiedyś było uważane za symbol starości dziś jest nowym gorącym trendem. Pozostaje nam czekać na dalsze losy nietypowych kolorów włosów.

Farbowanie włosów u mężczyzn – czy ta moda ma sens?

Farbowanie włosów to moda jak każda inna, jednak w przeciwieństwie do kupowania sobie ciuchów, który akurat wpisują się w obecne trendy, to ufarbowane włosy są trochę bardziej skomplikowaną sprawą. Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, dany kolor zostanie z nami na dłużej. Nie mamy też gwarancji, że nie wpłynie na nasz oryginalny odcień włosów nawet po ich odrośnięciu.

Co więcej, farbowanie włosów oznacza większą szansę ich zniszczenia, a to oznacza, że jeśli dotychczas pielęgnacja ograniczała się u Ciebie do szamponu i szczotki, to prawdopodobnie będziesz musiał poszerzyć grono produktów.

Jednak, korzystając z fakt, że farbowanie to najnowszy trend, można zaryzykować i spróbować czegoś nowego –w końcu to moda lubi najbardziej.
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pielęgnacji męskich włosów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak dbać o włosy.


 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

Odpowiedz