fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kac to taki stan, kiedy żaden wysiłek intelektualny i fizyczny nie jest wskazany. Co zrobić z dniem, gdy nawet leżenie sprawia ból? Najlepiej umilić sobie czas jakimś lekkim filmem, niewymagającym zbyt dużego zaangażowania umysłowego. Jakie filmy na kaca sprawdzą się najlepiej?

wyprzedaż do 70%

Filmy na kaca są zawsze spoko

Wybieranie filmu na kacu to zadanie, które może Cię przerosnąć. Na szczęście Ty nie musisz tego robić – my wybraliśmy za Ciebie. Podczas syndromu dnia wczorajszego najlepiej sprawdzają się filmy, które na pewno już widziałeś, ich fabuła jest Ci dobrze znana, swojska i niezbyt wymagająca. Oto nasze propozycje.

1. „Harry Potter”

Nie mogło być inaczej! Kto nie lubi przygód młodego czarodzieja, Harrego Pottera? Filmy z Danielem Radcliffem w roli głównej szybko wciągają, ale ich fabuła nie jest zbyt skomplikowana. Co więcej, mają jeszcze jedną istotną zaletę – jest ich aż 8, więc obejrzenie wszystkich zajmie Ci praktycznie cały dzień, albo i weekend. Odpadnie też dylemat, co obejrzeć potem, który mógłby drastycznie pogorszyć Twój stan.

2. „Władca Pierścieni” – zanim się zorientujesz, będzie „Powrót Króla”

Oglądanie filmów wymagających uwagi i skupienia nie ma sensu, gdy kac odbiera resztkę chęci do życia. W takiej sytuacji lepiej obejrzeć coś, co wiedziałeś już przynajmniej kilkanaście razy. Władca Pierścieni to wybór doskonały, bo nawet jeśli kilka razy się zawiesisz, to na pewno nie zgubisz wątku. Jeśli dodatkowo wybierzesz wersję reżyserską – cały dzień masz z głowy.

3. „Jak wytresować smoka”

Czy może być coś lepszego niż dobra bajka? Filmy animowane wbrew pozorom nie są skierowane tylko do najmłodszych. Dorośli widzowie oglądają je z równie dużą przyjemnością, zwłaszcza gdy ich mózg nie jest w stanie przyswoić niczego bardziej skomplikowanego. Na kaca nada się właściwe każda kreskówka. Uważaj tylko na klasyki, takie jak „Król lew”, bo w tym stanie mógłbyś nie udźwignąć ich ciężaru emocjonalnego.

4. „Gwiezdne Wojny”

Każda okazja jest dobra do tego, by znów obejrzeć Gwiezdne Wojny – nawet kac nie powinien Ci w tym przeszkodzić. Tu też masz do wyboru kilka części. Możesz zacząć od swoich ulubionych lub oglądać je chronologicznie.

5. „Mroczny rycerz”

Trylogia o Batmanie to filmy, w których stosunkowo łatwo się połapać. Do tego są dosyć wciągające i zapewniają dobrą rozrywkę na poziomie, który zdołasz udźwignąć. Co prawda nie wszystko w nich ma sens, ale na kacu nie powinno Ci to przeszkadzać. Kac rządzi się swoimi prawami.

6. „Dziennik Bridget Jones”

Tego klasyka nie mogłoby zabraknąć w naszym zestawieniu. To film idealny na kaca, zwłaszcza jeśli przeżywasz go razem ze swoją drugą połówką. Dziennik Bridget Jones to ciepły film o miłości, który rozgrzeje Was prawie tak samo, jak kocyk i gorący rosołek. Taki zestaw gwarantuje szybki powrót wszystkich nadwątlonych funkcji życiowych.

Dobry film to dopiero połowa sukcesu. Prawdziwym lekarstwem na kaca może okazać się pożywne śniadanie. Zobacz, jakie śniadanie na kaca jest najlepsze. A jeśli nie chcesz znów przeżywać tego koszmaru, sprawdź co zrobić, by na przyszłość uniknąć kaca.


 

Odpowiedz