fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Finałowy epizod najnowszej sagi „Gwiezdnych Wojen” już niebawem zadebiutuje w naszych kinach. Twórcy zapowiadają, że będzie on zwieńczeniem przygód rodu Skywalkerów i pojawi się w nim wiele nawiązań do filmów George’a Lucasa. Czego jeszcze powinniśmy spodziewać się po kolejnej odsłonie kultowej produkcji?

Miłośnicy Star Wars na całym świecie czekają z zapartym tchem na premierę ostatniej części najnowszej trylogii. Film „Skywalker. Odrodzenie” ma zamknąć wiele ważnych wątków i przynieść kilka niezbędnych odpowiedzi, na co niecierpliwie liczą fani. Ich oczekiwania jeszcze bardziej podsycił finalny zwiastun, zaprezentowany 21 października. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Czy Opór stawi czoła Najwyższemu Porządkowi i czy ta historia ma szansę skończyć się dobrze? Tego dowiemy się już niebawem!

wyprzedaż do 70%

„Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” – kiedy premiera?

Wiadomo już, że oficjalna premiera filmu „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” odbędzie się 20 grudnia. Mamy więc jeszcze sporo czasu na snucie kolejnych domysłów, od których aż roi się w czeluściach internetu. Zgodnie z zapowiedziami twórców najnowsza produkcja ma zakończyć całą trylogię, a zarazem historię rodu Skywalkerów. Akcja będzie toczyć się rok po wydarzeniach z ostatniego filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” i opowiadać między innymi o ostatecznym starciu pomiędzy Rey i Kylo Renem. 

Warto wspomnieć, że będzie to już dziewiąta i – jak zapowiadają twórcy – ostatnia część sagi Star Wars. Nic więc dziwnego, że fani z niecierpliwością oczekują na wieści o swoich ulubionych bohaterach i snują kolejne domysły na temat ich dalszych losów. Odpowiedzi na nurtujące pytania z pewnością nie zabraknie, bo film „Skywalker. Odrodzenie” ma trwać aż 155 minut i tym samym stać się jednym z najdłuższych filmów w historii sagi.

skywalker odrodzenie

„Gwiezdne Wojny” 2019 – czego się spodziewać?

Jak zakończy się saga roku Skywalkerów? To pytanie zadają sobie fani Star Wars na całym świecie. Finalny zwiastun zdradza kilka szczegółów, a niektóre sceny wyjątkowo podsyciły naszą ciekawość i niecierpliwe domysły. Co się wydarzy?

Sugerując się ostatnim trailerem, możemy spodziewać się, że na ekranie znów pojawią się nasi ulubieni bohaterowie – Finn, Poe i Chewi. Fanów sagi zaciekawiło zwłaszcza leśne otoczenie sugerujące, że akcja rozgrywa się na planecie Endor, choć w grę wchodzić może oczywiście zupełnie inny, dotąd jeszcze nieznany nam świat. W podobnej scenerii rozgrywa się także trening Rey.

W zwiastunie pojawia się także scena pojedynku Rey z Kylo Renem, na którą chyba wszyscy czekamy najbardziej. Ich starcie odbywa się w ruinach Gwiazdy Śmierci, a sądząc po kilku ujęciach, zapowiada się wyjątkowo spektakularnie. Chyba możemy spodziewać się jednego z najbardziej widowiskowych pojedynków w historii sagi. W kolejnej scenie widzimy jednak, jak Rey i Kylo wspólnie niszczą maskę Vadera, w zrujnowanej sali tronowej imperatora. Rey trzyma także coś, co wielu fanom skojarzyło się ze sztyletem sithów, o którym już od jakiegoś czasu plotkują zaciekawieni fani. Być może do ich spotkania dojdzie, gdy oboje będą poszukiwać ukrytej floty sithów.

Czy imperator Palpatine powróci?

Niektóre dialogi i sceny sugerują powrót Palpatine’a. W ostatniej scenie Rey stoi przed tronem imperatora, widzimy także jego charakterystyczny kaptur. Wiemy również, że jednym z najważniejszych elementów fabuły ma być pojawienie się ukrytej przez Palpatine’a floty sithów, czekającej na wypełnienie swej misji. Budowa statków skazuje, że mogą to być imperialne niszczyciele, dobrze znane nam z czasów oryginalnej trylogii. Czy możemy liczyć na ostatecznie starcie Oporu z Najwyższym Porządkiem? Wygląda na to, że Ruch nie podda się bez walki. Do boju wyruszy cała galaktyka, a na ekranie zobaczymy nie tylko znanego Sokoła, ale i Ducha, którego chyba nikt się nie spodziewał. Ujęcia z bitwy zapowiadają się bardzo ciekawie, wręcz spektakularnie. Do walki stanie chyba każdy znany nam z sagi pojazd, a także… konie. Brzmi absurdalnie, ale zwiastun wyraźnie pokazuje, jak na powierzchni niszczyciela szarżuje prawdziwa kawaleria.

 „Gwiezde Wojny: Skywalker” – ciekawostki i obsada

Za reżyserię ostatniej części trylogii odpowiadał J. J. Abrams, znany nam już z „Przebudzenia mocy”. Na ekranie zobaczymy między innymi Daisy Ridley, Johna Boyega oraz Adama Drivera, którzy powrócą do swoich głównych ról. Poza nimi pojawiają się także Oscar Isaac, Domhall Gleeson oraz Mark Hamill. Co ciekawe, w filmie „Gwiezdne Wojny. Odrodzenie” pośmiertnie pojawi się również Carrie Fisher. Twórcy postanowili wykorzystać materiał nagrany z nią jeszcze podczas kręcenia dwóch poprzednich części. Chyba my też nie wyobrażalibyśmy sobie zakończenia tej historii bez kultowej księżniczki Leii Organy.

Jakie inne premiery przyniesie nam grudzień? Już niebawem na Netflixie pojawi się długo zapowiadany serial o przygodach Wiedźmina Geralta z Rivii. A całkiem niedawno na platformę wskoczył film „El Camino”, czyli wielki powrót „Breaking Bad”. Jedno jest pewne – tej zimy nie będzie czasu na nudę!

Źródło zdjęć: https://www.starwars.com/films/star-wars-episode-ix-the-rise-of-skywalker


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz