fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

W Internecie roi się od różnorodnych ćwiczeń polecanych przez domorosłych atletów. Wielu z nich publikuje filmy z programami treningowymi na serwisie YouTube. Ćwiczenia, które proponują nie wymagają zaawansowanego sprzętu, a jedynie determinacji i samozaparcia. Dzięki temu, bez ruszania się z domu, możemy utrzymywać poprawną kondycję fizyczną.

Trening w domu

Dzięki kanałom dostarczającym rozmaitych porad dla technik ćwiczenia, dzień, w którym nie możesz wyjść z domu na siłownię, nie musi być stracony. Nie zapominaj jednak, że najlepsze rezultaty będzie przynosić ćwiczenie pod okiem trenera lub przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Nie wyklucza to domowych metod ćwiczenia, pozwalających na pełnoprawny wysiłek fizyczny każdego dnia.

Z pomocną ręką wychodzi do Ciebie ogromna lista tego, co możesz wykonywać ćwicząc w domowym zaciszu. Wystarczy przez chwilę zagłębić się w serwis YouTube, aby skorzystać z tej bezpłatnej skarbnicy treści dostępnej zarówno na sprzęcie stacjonarnym, jak i mobilnym.

Jak ćwiczyć w domu?

Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy najciekawsze filmy poświęcone technikom ćwiczeń dostępnych bez wychodzenia z domu. Musisz pamiętać, że domowy wysiłek nie zastąpi wycisku na pełnoprawnej siłowni. Rezygnacja z niej na rzecz filmików z YT jest najgłupszym, co w tej kwestii możesz zrobić.

Jeśli najważniejsze kwestie mamy za sobą, to śmiało sprawdź naszą listę, którą dla Ciebie przygotowaliśmy!

1. Codzienne ćwiczenia

Na początek coś bardziej casualowego, jeśli chodzi o domowe ćwiczenia. W filmiku tym poznasz technikę wprowadzającą w aktywny tryb życia dla początkujących. Jeśli zastanawiasz się, od czego powinieneś zacząć, to śmiało sięgaj po przygotowany w tym wideo program swobodnych ćwiczeń dla każdego.

2. Ćwiczenia mieszane – klatka i brzuch

Istnieją zestawy ćwiczeń skierowane do osób, które chcą wzmocnić lub rozbudować klatkę piersiową lub brzuch. Ten program jest już bardziej wymagający, lecz same ćwiczenia wykonywane są na wzór dobrze nam znanych postaw. Gwarantujemy, że ten program wysiłku będzie już znaczącym obciążeniem dla organizmu. Z tego powodu należy przestrzegać przerw między seriami i na bieżąco monitorować powstawanie ewentualnych kontuzji.

3. Ćwiczenia mieszane – plecy i biceps

Kolejna partia ćwiczeń z nieco bardziej specjalistycznym i zaawansowanym zacięciem. W tym przypadku na warsztat bierzemy plecy i biceps, które wzmacniamy w prosty i domowy sposób. Wszystkie ćwiczenia wykonuje się bez specjalistycznego sprzętu, a jedyne co będzie potrzebne, to kij od szczotki oraz parę butelek wody.

3. Ćwiczenia na nogi

Program ćwiczeń, który można zobaczyć w tym filmie, odpowiada wyłącznie treningowi nóg. Bez wychodzenia z domu możemy uzupełnić codzienny trening tak, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Ta propozycja, z powodu wymagających i obciążających nogi zadań, skierowana jest do osób średnio zaawansowanych.

Męski fitness

Wszystkie wymienione propozycje, to idealne metody ćwiczeń wpisujące się w „męski fitness”. Śmiało, nie bój się częściej zaglądać do tak obszernej skarbnicy informacji, jaką jest YouTube. Ćwiczenia, które przez to poznasz, mogą być drogowskazem dla dalszego rozwoju, bądź sposobem na utrzymanie prawidłowej kondycji. Próbuj i eksperymentuj, a osiągniesz upragniony sukces!

Ćwiczenia już znasz, a mimo to dalej szukasz motywacji? Jeśli tak, to sprawdź nasz wcześniejszy wpis, w którym skutecznie motywujemy do działania. Do boju!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz