fbpx

Jak ubrać się na imprezę firmową, aby nie popełnić faux pas? Chcesz wyglądać elegancko, a jednocześnie na luzie? Nie wiesz, jak dostosować się do obowiązującego dress code? Zobacz nasze propozycje stylizacji na imprezę firmową.

Jak się ubrać na imprezę formową? Zacznij od podstaw!

Punktem wyjścia Twoich przygotowań jest charakter imprezy i firma, w której pracujesz. Pamiętaj, że to w jakiej wersji siebie pokażesz, może wpłynąć na dalszy tok twojej kariery. Jeżeli przyjęcie ma charakter oficjalny, a na zaproszeniu wspomniano o obowiązującym dress code, postaraj się dostosować. W innym przypadku możesz wyjść na osobę, który wychodzi przed szereg. Z kolei, gdy nie narzucono konkretnego ubioru, podpytaj pracowników o to, w co planują się ubrać.

Jak się ubrać na imprezę firmową za dnia?

Jeśli nie musisz być ,,pod krawatem’’, ubierz się zgodnie z zasadami smart casual, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Tym bardziej, jeśli twoje spotkanie odbywa się za dnia. Wybierz granatową marynarkę, chinosy w kolorze beżowym, szarym, lub granatowym. Całą stylizację idealnie dopełni koszula w kolorze błękitu lub biało-niebieska, w delikatną kratę. Postaw na kołnierzyk w wersji ,,buton-down’’, a do całej stylizacji dorzuć skórzane buty i pasek. Uzupełnieniem każdej stylizacji jest zadbany męski zarost.

Zobacz jak samodzielnie trymować brodę.

Jak się ubrać na imprezę firmową wieczorem?

Garnitur w uniwersalnym połączeniu kolorystycznym jest zawsze na czasie. Jeśli jednak w swojej szafie nie posiadasz dobrze skrojonego garnituru, możesz zestawić czarną marynarkę z czarnymi spodniami. Jedyne o czym musisz pamiętać, to o zachowaniu ciągłości kolorystyki (góra: czarna – dół: czarny, góra: granatowa – dół: granatowy). Do tego wszystkiego ubierz śnieżnobiałą koszulę. Stylizacje eleganckie najlepiej grają jako całość, dlatego starannie dobierz gustowne dodatki.

Przeczytaj też, w co ubrać się na siłownię, aby wyglądać modnie?

Stylizacja na imprezę firmową
Biała koszula
Czarne spodnie
Czarny płaszcz
Sklep OZONEE
 

Zostaw odpowiedź