fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

the-sartorialist

Wiele męskich koszul posiada oznaczenia, takie jak „regular fit” albo „slim fit”. Co to oznacza i jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma fasonami?

Temat męskich koszul to temat rzeka. Dlatego, z pewnością wrócimy jeszcze do tematu i to nie jeden raz. Od czego powinniśmy więc zacząć? Od czegoś, co jest absolutnie bazową wiedzą na ich temat, mianowicie od fasonów koszul.

Dawniej, koszule były wkładane przede wszystkim pod marynarkę. Z tego powodu nikt nie zwracał szczególnej uwagi na to, czy jest ona dobrze dopasowana do męskiej sylwetki, czy też nie. W końcu i tak schowana była pod kolejnymi warstwami stroju. Dziś, koszula to element reprezentacyjny męskiego ubioru. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio ją dobrać.

Najmodniejsze i najpopularniejsze są obecnie dwa modele męskich koszul: regular fit oraz slim fit. Czym się różnią?

  • Regular (classic) fit – klasyczna koszula bez wcięcia w talii;
  • Slim fit, czyli koszula taliowana – koszula o dopasowanym kroju z delikatnym wcięciem w talii (bez obaw, wcięcie w talii nie wyklucza faktu, że to wciąż koszule dla mężczyzn!).

Jak więc dobrać koszulę idealną dla siebie? Typ slim fit bardziej eksponuje męską sylwetkę (niestety również jej mankamenty). Idealna dla facetów wysportowanych i szczupłych. Koszule regular fit są nieco luźniejsze, dlatego bez obaw mogą nosić je ci z nas, którzy z pełnym poświęceniem pracują nad masą i budują mięśnie piwne J.

Dobrze dobrana koszula wiele mówi o jej właścicielu. Ta ze zdjęcia wykonanego przez Scotta Schumana na blogu The Sartorialist mówi o swoim właścicielu krótko: klasa!

Zdjęcie główne: The Sartorialist

 


 

Odpowiedz