fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Styl militarny w modzie męskiej cieszy się niesłabnącą popularnością od dłuższego czasu i jako trend modowy ma się całkiem dobrze. Męski styl militarny to nie tylko opcja na jesień i zimę. Jak się dobrze ubrać w zgodzie z tym stylem?

wyprzedaż do 70%

Podstawy męskiego stylu militarnego

Najbardziej podstawowym wzorem stylu militarnego jest oczywiście moro, które bardzo często występuje w codziennych, casualowych stylizacjach. Świetnie sprawdzą się spodnie lub T-shirt w tym motywie. Kolorystyka stylu militarnego to oczywiście pozornie dosyć ponure odcienie – czerń, szarość, brązy i ciemna zieleń. Na rynku istnieje jednak sporo kolorystycznych wariacji odwołujących się do wojskowej stylistyki – jaskrawa czerwień i zieleń to ciekawe rozwiązanie na przełamanie nudnych szarości. Jeśli chcesz dodać swojej stylówce wojskowego akcentu, postaw na bojówki, czyli spodnie zaczerpnięte właśnie od żołnierzy (czytaj więcej o historii krótkich spodenek tutaj). W tym sezonie modne są komplety, więc do wojskowych, krótkich spodenek możesz spokojnie dobrać jaskrawy T-shirt.

Jak się dobrze ubrać w stylu militarnym?

Dobrą podstawą naszej stylizacji będą już wcześniej wspomniane spodnie moro – mogą to być bojówki ale też zwykłe joggery właśnie o tym wzorze. Na górę sprawdzi się gładki T-shirt w stonowanym odcieniu, np. czarnym lub szarym. Jeśli z kolei chcesz się wyróżnić, to postaw na koszulkę moro w odcieniu innym niż spodnie. Na koniec bardziej casualowy akcent, czyli wyższe, gładkie sneakersy.

 

Kąpielówki moro w stylu militarnym

Styl militarny panuje nie tylko w mieście, ale również na plaży.
Sprawdź ofertę spodenek kąpielowych.

 

Cenisz sobie wygodę na co dzień? Zobacz, jak się ubrać w sportowym stylu athleisure.

Męski styl militarny
Joggery moro
T-shirt moro
Krótkie spodenki moro

 

Odpowiedz