fbpx

„Mortal Kombat” to seria kultowych gier, które na stałe wpisały się do kanonu kultury masowej. Już niedługo czeka nas odsłona kolejnej części cyklu, czyli „Mortal Kombat 11”. Co wiemy o nowej grze i jak wypadnie na tle poprzednich produkcji?

Mortal Kombat 11 – kiedy premiera?

Gra „Mortal Kombat 11” zadebiutuje już 23 kwietnia. Nowa produkcja studia Nether Realm to kolejna odsłona cyklu kultowych gier zapoczątkowanego w 1992 roku. Seria słynie z brutalności, ale także ciekawie skonstruowanej warstwy fabularnej. W nadchodzącej części bohaterowie cofną się w czasie, by tam stawić czoła mrocznym wersjom samych siebie. Ich głównym przeciwnikiem będzie niejaka Kronika, pragnąca nadać nowy bieg rzeczywistości.

Twórcy gry wprowadzili także pewne zmiany w rozgrywce. Fanów powinny zainteresować zwłaszcza modyfikacje wyglądu oraz stylu walki każdej z postaci. W produkcji pojawią się także bohaterowie znani z poprzednich części oraz nowe wyzwania w trybie „Towers of Time”.

Mortal Kombat i jego miejsce w popkulturze

Pierwszą grę cyklu Mortal Kombat stworzył w 1992 roku Ed Boon. Od tego czasu minęło 27 lat, a seria wciąż cieszy się wielką popularnością. Jak mało która gra z gatunku bijatyk odcisnęła też niemałe piętno na kulturze popularnej. Mortal Komat doczekało się wielu kontynuacji i spin-offów. Na kanwie gry powstało także kilka filmów, seriali animowanych, komiksów, a nawet książek fabularnych.

Mortal Kombat – najważniejsze fakty o kultowych grach

Akcja kultowych gier Mortal Kombat rozgrywa się w fantastycznym uniwersum z siedmioma równoległymi światami. Gracz kieruje poczynaniami bohaterów obdarzonych wyjątkową siłą i umiejętnościami, a najwięcej emocji dostarczają widowiskowe pojedynki. Gracz musi pokonać przeciwnika, mając do dyspozycji całą gamę ciosów, zasłon i ataków. Pod koniec walki pojawia się możliwość wyprowadzenia specjalnego ciosu, zwanego fatality. Brutalność i wyjątkowa dawka przemocy jest tym, co wyróżniło grę spośród innych, a nowa odsłona cyklu ma dostarczyć nam jeszcze więcej wrażeń. Wygląda na to, że jest na co czekać!

Zobacz też, w co ubierają się prawdziwi gamerzy.

Sklep OZONEE
 

Zostaw odpowiedź