fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Mowa ciała kobiet to dla wielu facetów prawdziwa czarna magia. Tymczasem wystarczy odrobina wprawy, by nauczyć się dostrzegać pewne subtelne sygnały, świadczące o nastawieniu towarzyszki. Sprawdź, jak wygląda i co oznacza mowa ciała kobiety zainteresowanej mężczyzną!

Mowa ciała potrafi zdradzić wiele na temat tego, co kobieta faktycznie myśli lub czuje. Drobne gesty i postawa ciała nieraz mówią więcej, niż tysiąc słów. Warto więc nauczyć się, jak wyłapywać i rozpoznawać mowę niewerbalną kobiet, ponieważ taka umiejętność może przydać się podczas flirtu. Jakie sekrety skrywa mowa ciała u kobiet?

wyprzedaż do 70%

Mowa ciała kobiet: zabawa włosami

Czy wiedziałeś, że zabawa włosami może świadczyć o zainteresowaniu mężczyzną? Właśnie tak! Włosy to jeden z atrybutów kobiecego piękna, który panie lubią i starają się eksponować. Kiedy dziewczyna w Twojej obecności:

  • przeczesuje włosy,
  • owija lok wokół palca,
  • odrzuca włosy na plecy,

to prawdopodobnie stara się zwrócić na nie Twoją uwagę.

mowa-ciala-u-kobietZabawa włosami, jako element mowy ciała u kobiet, może mieć jednak i inne znaczenie. To, w jaki sposób kobieta dotyka swoich włosów, czasem świadczy również o rozdrażnieniu lub braku zainteresowania bliższą znajomością. Jeśli Twoja towarzyszka odgania włosy szybko i nerwowo albo zasłania nimi twarz, to raczej nie masz co liczyć na udany flirt.

Eksponowanie szyi i dekoltu, czyli mowa ciała zakochanej kobiety

Kolejnym gestem sugerującym zainteresowanie drugą osobą jest eksponowanie wrażliwych miejsc erogennych, takich jak:

  • szyja,
  • dekolt,
  • ramiona.

Odsłanianie tych miejsc lub muskanie ich palcami stanowi zaproszenie do flirtu, a nawet sygnał świadczący o napięciu seksualnym. W taki sposób często zachowują się kobiety zakochane albo przynajmniej poważnie zainteresowane jakimś facetem.

Jak to zwykle bywa w przypadku mowy ciała kobiet, tak i tutaj łatwo o pomyłkę. Jeśli kobieta odsłania ramiona i wodzi po nich palcami, ale nie utrzymuje kontaktu wzrokowego, a jej postawa ciała jest zamknięta, to znaczy, że prawdopodobnie jest zmęczona albo odczuwa napięcie. Dlatego interpretując takie gesty, zawsze zwracaj uwagę na inne elementy mowy niewerbalnej kobiet.

Co znaczą usta w mowie ciała u kobiet?

Analizując mowę ciała kobiety zainteresowanej mężczyzną, zwracaj uwagę na usta. Nie chodzi tu tylko o uśmiech, chociaż i on jest ważny. Równie istotne jest to, czy kobieta przygryza dolną wargę albo często oblizuje usta. Sygnały te mogą świadczyć o chęci okazania swojej atrakcyjności seksualnej i stanowić zaproszenie do flirtu!

Przygryzanie górnej wargi może wskazywać jednak na nerwowość i niepokój. Z kolei usta mocno zaciśnięte sygnalizują irytację i brak zainteresowania.

Czy kobieta szuka kontaktu fizycznego?

Mowa ciała kobiety to nie tylko gesty czy mimika. Równie ważne jest to, jak reaguje ona na dotyk albo czy sama go inicjuje. Kiedy kobieta jest zainteresowana mężczyzną, szuka okazji, by dotknąć obiekt swoich westchnień. Stąd te wszystkie niby przypadkowe muśnięcia ręki czy klepnięcia w ramię.

Kobieta, która często szuka okazji do kontaktu fizycznego, okazuje swoje zainteresowanie i chęć zbliżenia. Warto jednak zwracać uwagę, czy fizyczny kontakt idzie w parze z kontaktem wzrokowym oraz innym sygnałami niewerbalnymi. Dziewczyna zainteresowana facetem będzie:

  • zwracała całe ciało w jego kierunku,
  • utrzymywała kontakt wzrokowy,
  • często się uśmiechała.

mowa-ciala-zakochanej-kobietyMowa ciała kobiet: dlaczego warto ją znać?

Nie jest tajemnicą, że kobiety lepiej niż mężczyźni posługują się mową niewerbalną. Odczytywanie znaczenia subtelnych gestów i mimiki rozmówców przychodzi im dużo łatwiej. Panom, którzy sami są raczej oszczędni w gestach i zdradzaniu się ze swoimi emocjami trudniej jest odczytywać niuanse kobiecego zachowania. Mimo to warto zadać sobie trochę trudu i nauczyć się, co znaczy mowa niewerbalna kobiet. Panie nie zawsze mówią wprost o swoich uczuciach, więc umiejętność wyłapywanie subtelnych sygnałów z ich zachowania może znacznie ułatwić życie w związku.

Po czym poznać, że tkwisz w toksycznej relacji? Sprawdź, na jakie czerwone flagi zwrócić uwagę!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz