fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jeśli kobieca natura stanowi dla Ciebie niezgłębioną tajemnicę, trafiłeś we właściwe miejsce. Przygotowaliśmy najciekawsze fakty o kobietach, które pomogą Ci nieco lepiej zrozumieć ich naturę. Jakie są największe sekrety kobiet? Czym panie różnią się od mężczyzn? Sprawdź swoją wiedzę z naszym artykułem!

Czy odniosłeś kiedyś wrażenie, że mózg kobiety działa zupełnie inaczej niż Twój? Cóż, wyobraź sobie, że wcale nie byłeś tak daleki od prawdy, jak mogłoby się wydawać. Liczne badania naukowe ujawniły nieznane fakty o kobietach, wynikające między innymi z budowy kory mózgowej. Usiądź wygodnie i przygotuj się na sporą dawkę wiedzy o kobietach!

wyprzedaż do 70%

Jakie są kobiety? 6 najciekawszych faktów o kobietach

1. Kobiety są bardziej racjonalne

Pewnie uśmiechasz się teraz pod nosem i kręcisz głową z niedowierzaniem. Przecież tyle mówi się o tym, że to mężczyźni kierują się logiką, a kobiety emocjami. Cóż, pora obalić te stereotypy. Badania naukowe dowiodły, że kobiety mają grubszą korę mózgową, kojarzoną z lepszymi wynikami w testach poznawczych oraz na inteligencję. A zatem to kobiety potrafią lepiej ocenić sytuację i podjąć bardziej racjonalne działania.

2. Kobiety mają czuły słuch w czasie snu

Pamiętasz, jak ostatnio wróciłeś od kumpli trochę później niż zwykle? Cichaczem otwierasz drzwi do domu, chodzisz na palcach, by jej nie obudzić i już myślisz, że uda Ci się niepostrzeżenie wślizgnąć do łóżka, gdy ona nagle się budzi. Przykro nam, ale kobiecego słuchu nie oszukasz! Zwłaszcza w czasie snu. Okazuje się bowiem, że śpiące kobiety są znacznie wrażliwsze na hałas. Zdaniem naukowców związane jest to z procesem ewolucyjnym – słuch kobiety wyczulony jest na odgłosy płaczącego dziecka oraz potencjalne niebezpieczeństwo.

jakie-sa-kobiety3. Zmienny humor to nie kaprys!

Skoro już zgłębiamy sekrety kobiet, warto rzucić trochę światła na legendarny zespół napięcia przedmiesiączkowego, czyli dobrze znany wszystkim facetom PMS. Jeśli jesteś w związku, z pewnością zdążyłeś już zaznajomić się z jego objawami. Jednego dnia Twoja dziewczyna zachowuje się irracjonalnie, prowokuje kłótnie albo płacze bez powodu, obwiniając Cię za całe zło tego świata. Za to już 24 godziny później staje się czułą, kochającą istotą, która oddałaby Ci nawet swoje ostatnie Oreo.

Myślisz, że to kaprys albo próba zwrócenia na siebie uwagi? Nic podobnego! Za takie zachowanie kobiet odpowiadają hormony, a mówiąc konkretnie estrogeny. Przed okresem ich poziom gwałtownie spada, co wywołuje poczucie niepokoju, większą wrażliwość, a nawet stany depresyjne.

4. 20 tysięcy słów dziennie

Na tym etapie pewnie sam już widzisz, że brakuje Ci trochę wiedzy o kobietach. Na szczęście jest coś, co wiesz na pewno – kobiety są gadatliwe. Fakt, ale czy zdajesz sobie sprawę, że kobieta wypowiada średnio około 20 tysięcy słów dziennie? To prawie trzy razy więcej niż przeciętny facet!

Oczywiście nie jest to reguła. Istnieje przecież wiele małomównych kobiet. Jednak naukowcom z Akademii Medycznej w Maryland udało się potwierdzić, że płeć piękna posiada większą ilość genu FOXP2, odpowiadającego za zdolność mówienia.

5. Kobiety krócej rozpaczają po rozstaniu

Obraz kobiety histerycznie zalewającej się łzami po rozstaniu to kolejny stereotyp. Jednym z nieznanych faktów o kobietach jest to, że w rzeczywistości dużo lepiej radzą sobie z rozpadem związku. To dlatego, że prowadzą bogatsze życie towarzyskie i nawiązują bliższe relacje z przyjaciółkami. Dzięki temu po rozstaniu nie czują się opuszczone i osamotnione. Co więcej, kobiety lubią się wygadać i porozmawiać o swoich problemach, podczas gdy mężczyźni duszą wszystko w sobie, jak to na twardzieli przystało.

sekrety-kobiet6. Ponury facet zamiast wesołka

Na koniec zostawiliśmy jeden z najbardziej zaskakujących sekretów kobiet. Czy wiedziałeś, że mając do wyboru zawsze uśmiechniętego wesołka i poważnego „ponuraka” większość kobiet wybierze tego drugiego? To dlatego, że poważny typ faceta prezentuje się dostojniej i wzbudza większe zaufanie.

Czy warto znać sekrety kobiet?

Zdecydowanie tak! Znając najważniejsze fakty o kobietach, zrozumiesz zachowania, które wcześniej wydawały się bez sensu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci:

  • dogadać się z partnerką,
  • zrozumieć jej punkt widzenia,
  • uniknąć niepotrzebnych kłótni.

Twoja dziewczyna nie ma dla Ciebie czasu? Sprawdź, dlaczego i co z tym zrobić!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz