fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Amerykański magazyn Billboard wytypował najlepsze teledyski XXI wieku. Na szczycie listy znalazła się Lady Gaga z przebojem „Bad Romance”. Kto jeszcze trafił na podium?

W ostatnim zestawieniu najlepszych teledysków według magazynu Billboard królują utwory popowe i hiphopowe. Klipy oceniano między innymi pod kątem ilości wyświetleń na YouTube, strony wizualnej oraz ich głównego przesłania.

 „Bad Romance” – najlepszy teledysk tego wieku

Niekwestionowanym liderem zestawienia jest megahit Lady Gagi z 2009 roku pod tytułem „Bad Romance”. Jest to singiel promujący minialbum wokalistki „The Fame Monster”. Reżyserem wideoklipu był Francis Lawrence, współpracujący również z takimi gwiazdami, jak Janet Jackson czy Justin Timberlake. Sam teledysk stanowił ważny głos w dyskusji nad prawami kobiet.

wyprzedaż do 70%

Najlepsze teledyski według Billboard

W pierwszej trójce obok Lady Gagi znaleźli się także Missy Elliott z teledyskiem „Work It” oraz D’Angelo z klipem do utworu „Untitled”.

Tuż za podium uplasował się teledysk Beyoncé pod tytułem „Formation”. To kolejny zdecydowany głos wokalistki w kwestii rasizmu. Piosenkarka przypomina w nim o prawach Afroamerykanów.

Na kolejnym miejscu w pierwszej dziesiątce znalazł się Outkast z utworem „Hey Ya!”, czyli klip nagrodzony między innymi statuetką MTV Music Award w kategorii najlepszego teledysku.

Rihanna i Calvin Harris – „We Found Love”, klip będący opowieścią o toksycznej miłości, inspirowaną prywatnym życiem wokalistki.

Britney Spears – „Toxic” – magazyn Billboard określił ten klip jako zapierający dech w piersiach obraz, który na zawsze odmienił wizerunek piosenkarki.

Beyoncé – „Single Ladies”, czyli przełomowy utwór w karierze wokalistki. Choć w samym teledysku niewiele się dzieje, to charyzma Beyoncé skutecznie przyciąga uwagę odbiorcy.

Fatboy Slim – „Weapon of Choice”, przez użytkowników internetu bardziej znany pod hasłem „taniec Christophera Walknera w hotelu”.

Childish Gambino – „This Is America”. Utwór ten dotyczy problemów amerykańskiego społeczeństwa i kwestii związanych z rasizmem. Na teledysku muzyk strzela z karabinu do kościelnego chóru, co nawiązuje do strzelaniny w Charleston.

Poczytaj też o piosenkach świątecznych i zobacz, dlaczego ich słuchanie może być szkodliwe dla zdrowia. A jeśli interesuje Cię futbol, zobacz zestawienie najbardziej obciachowych piosenek o piłce nożnej.


 

Odpowiedz