fbpx Skip to main content

Gdzie można spotkać najlepiej ubranych mężczyzn? Oczywiście we Florencji, na tragach mody męskiej Pitti Uomo. Ostatnia edycja imprezy odbyła się w połowie czerwca. Zobaczmy więc jakie stylizacje są najmodniejsze w tym sezonie.

wyprzedaż do 70%

Co to jest Pitti Uomo?

Pitti Uomo to jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów mody męskiej na świecie. Impreza odbywa się dwa razy do roku, zimą i na wiosnę, we włoskiej Florencji. Targi prezentują najważniejsze trendy w modzie męskiej na nadchodzący sezon. Na Pitti Uomo możemy więc podziwiać nowe kolekcje światowych marek, odwiedzić stoiska krawców, firm odzieżowych oraz producentów akcesoriów męskich z całego świata. Targi są także swego rodzaju świętem gwiazd światowego formatu oraz influencerów i blogerów modowych, którzy zjeżdżają się do Florencji, by zaprezentować swoje nietuzinkowe stylizacje. Jakie trendy kreowali w tym roku?

Najpopularniejsze trendy z Pitti Uomo 2018

Na Pitti Uomo króluje elegancka klasyka w połączeniu z casualową lekkością i swobodą. Każdego roku jednak trendy nieco się zmieniają. Pojawiają się różnego rodzaju dodatki, drobne elementy garderoby lub tkaniny, nadające świeżości klasycznym stylizacjom. Co było najmodniejsze w tym sezonie?

https://www.instagram.com/p/BmFxafGnmPQ/?tagged=pittiuomo

Pitti Uomo 2018 zaskoczyło przede wszystkim nawiązanie do stylu militarnego. Kurtki safari w kolorze khaki lub moro, bojówki oraz koszule w wojskowym stylu – wszystko to można było zobaczyć na tegorocznym Pitti. Elementy stylu militarnego mieszkały się jednak z typowo elegancką klasyką.

Szukasz własnej modowej inspiracji? Zobacz, jak wyglądać dobrze w stylu casual.

Projektanci i trendsetterzy prezentowali także stylizacje w stylu smart casual, łącząc koszule i garnitury z jeansami, a nawet trampkami. Efekt swobodnej elegancji podkreślała lansowana w tym roku stonowana paleta barw – od jasnego granatu, beżu, spokojnej zieleni khaki po przygaszony róż.

Zdaje się, że do łask powróciły także hawajskie koszule. Mężczyźni odwiedzający Pitti Uomo nosili je zarówno do garniturów, jak i spodni w stylu militarnym.

https://www.instagram.com/p/BmJaRJtnsUf/?tagged=pittiuomo

Targi Pitti Uomo 2018 pokazały, że świat klasycznej mody zmierza w stronę większego luzu i nonszalancji. Eleganckie dwurzędowe garnitury powoli ustępują miejsca typowemu casualowi.

Zobacz także, jak nosić kurtkę jeansową, by dobrze wyglądać.

Pitti Uomo 2018
Koszula męska camelowa
Spodnie dresowe militarne

Sklep OZONEE
 
OZONEE

Author OZONEE

More posts by OZONEE

Leave a Reply