fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Każdy mężczyzna z klasą to modny mężczyzna. Być może jest to zdanie dość kontrowersyjne, ale dbanie o klasyczną elegancję wpisuje się w casualowe trendy znane na całym świecie. Zatem jak się ubierać, aby wyglądać modnie, a co najważniejsze, robić wrażenie na innych? Choć może wydawać się to proste, to takie nie jest.

Czym jest power dressing?

Najprościej rzecz ujmując, jest to taki rodzaj ubioru, który ma pokazywać naszą silną i niezależną pozycję społeczną. Najczęściej stosują go ludzie biznesu, lecz jego popularność rozprzestrzeniła się na wszystkie klasy społeczne. Idealnie wpasowuje się w myśl klasycznego dress code’u obowiązującego w firmach, ale szufladkowanie go jedynie w tej kategorii jest poniekąd błędem. Ważne jest, żeby umieć oddzielić te dwie kwestie. Nie każda osoba ubierająca się elegancko wybiera styl power dressingu.

Skąd się wziął ten styl?

Jego początki sięgają końca lat 70. dwudziestego wieku, kiedy to kobiety zaczęły sięgać po zdominowane przez mężczyzn wysokie stanowiska. Potrzebowały wtedy specjalnego, eleganckiego ubioru – odpowiednika męskiego garnituru. Miał on podkreślić ich wizerunek jako osób silnych i kompetentnych. Styl ten zaczęto nazywać power dressingiem. Mówiąc skrótowo – kobiety zaczęły sięgać po części garderoby wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn.

Jak się ubierać?

W męskim power dressingu obowiązują pewne kwestie, których nie można pominąć.

1. Klasyka i ekstrawagancja ponad wszystko

Tutaj nie ma miejsca na przesadne eksperymentowanie. Najlepiej sprawdzą się klasyczne kroje. Elementy stroju powinny się ze sobą komponować, a nie wzajemnie wykluczać. Z tego powodu postaw na stonowane barwy beżu, czerni lub popieli. Nie przesadzaj z warstwami, nie stosuj zasady im więcej, tym lepiej.

2. Dwurzędowa marynarka

Absolutny hit męskiego power dressingu. W naszym kraju jest dość rzadko spotykana, przez co jej noszenie często wzbudza zainteresowanie. Wynika ono z faktu, ze guzików jest prawie 2 razy więcej i są one ulokowane po obu stronach marynarki. Dodatkowo dwurzędówki występują w kilku rodzajach, w zależności od liczby guzików. Nie są one aż tak spopularyzowane, ale są często stosowane przez elity polityki i życia społecznego.

3. Klasyczny zegarek

Istotny punkt męskiego ubioru, który również ma swoje znacznie. Zapomnij, że do tego stylu ubierzesz swój sportowy zegarek, z jakim biegasz. Taki mały szczegół, a może zniszczyć cały wypracowany efekt. Najprościej jest założyć zegarek ze srebrną bransoletą albo tekstylnym lub skórzanym paskiem. Tarcza powinna być przejrzysta, bez udziwnień. Minimalizm ponad wszystko. Najlepiej, jak dobierzesz zegarek do pozostałych części garderoby.

4. Zrezygnuj z kołnierzyków

Skoro klasyka i marynarka, to może się wydawać, że powinieneś ubrać białą koszulę. Może warto pójść o krok dalej? Bardzo popularne są casualowe podkoszulki w stonowanych barwach, oraz polówki – dla przykładu z długim rękawem. Absolutnym hitem są golfy, które nadają ciekawy i ekstrawagancki wygląd. Oczywiście nikt nie powiedział, że koszule z kołnierzykiem są złe – one też bardzo dobrze komponują się z tym stylem. Przemyśl wszystko pod własnym kątem i dobierz to, w czym czujesz się najlepiej

5. Krótkie włosy i lekki zarost

Najlepsze w tym przypadku będą krótkie lub średnie włosy. Długie mogą nieestetycznie zwisać i psuć odbiór górnej części garderoby. Ważna jest też sama fryzura – włosy powinny być ułożone w całość, z uwidocznionym cięciem lub podgoleniem boków i tyłu. Dodatkowo możesz zadbać o delikatnie widoczną brodę, która podkreśli rysy Twojej twarzy.

6. Klasyczne obuwie

Półbuty lub mokasyny, to idealne uzupełnienie całej kompozycji. Możesz też zdecydować się na coś bardziej casualowego, jak jasne lub ciemne trampki. Pamiętaj jednak, że powinieneś sugerować się resztą garderoby. Mocno klasyczna kompozycja pasuje najbardziej do półbutów, a luźniejsza marynarka z koszulką polo do trampek lub mokasynów. Inspiruj się trendami, ale nie przesadź.

Ubiór ma znacznie

Dzięki naszym poradom poznałeś prosty sposób na pokazywanie prestiżu i silnej pozycji społecznej. Śmiało spróbuj tego stylu i sprawdź, czy rzeczywiście „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Szczególnie jeśli zastanawiasz się, jak ubrać się na rozmowę o pracę. Wygląd osobisty jest bardzo ważny dla Twojego przyszłego pracodawcy.

Szukasz porad dla mężczyzn z klasą? Śmiało sprawdź nasz wpis, w którym radzimy z czym łączyć błękitną koszulę.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz