fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Streetwear

Na rynku powstaje coraz więcej marek streetwearowych, a styl ten cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Mimo to nadal istnieją problemy ze zdefiniowaniem, czym tak naprawdę jest ten sposób ubierania się. O co tak naprawdę chodzi w streetwearze?

Streetwear – moda z brakiem definicji

Zasady streetwearu są dokładnie nieokreślone i można powiedzieć, że nikt nie wie do końca, czym w gruncie rzeczy jest ten nurt w modzie. Najprościej jest go określić modą ulicy: niezobowiązującym, luźnym stylem, na który każdy może sobie pozwolić.

Jego powstanie zawdzięczamy subkulturom lat 80. (takim jak choćby punk), które lubiły samodzielnie tworzyć własne ubrania. Dziś styl ten utożsamiany jest z hip-hopową estetyką: duże t-shirty, luźne spodnie i bluzy z kapturem to esencja streetwearu naszych czasów.

Luz w streetwearowym stylu

W streetwearze może chodzić o wyluzowany look, ale nie chcemy przy tym wyglądać niechlujnie. Sęk nie leży w tym, by wyciągnąć szereg przypadkowych rzeczy z szafy, ale by dobrać do siebie każdy element garderoby.

Moda uliczna lubuje się w stonowanych kolorach – polecamy klasyczne czernie i szarości oraz, królujący w sezonie jesień-zima, odcień moro. W streetwearze chodzi przede wszystkim o to, aby modę połączyć z wygodą. Załóż więc wygodne joggery, bluzę z kapturem, ciepłą kurtkę w ciemniejszym odcieniu, a na pewno spodobasz się ulicy.

Ciekaw, która ulica nosi się najlepiej? 🙂 Polecamy wpis o światowych stolicach mody.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 3 komentarze

Odpowiedz