fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Poznań_Stary_Rynek

Powyższe zdjęcie to chyba najbardziej charakterystyczna wizytówka Poznania. Dzisiaj to jednak nie Stare Miasto będzie najmocniej obleganym miejscem, lecz hala Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których odbędzie się kolejna edycja święta polskiej mody.

Już dzisiaj rozpoczynają się kolejne Targi Mody Poznań. Wydarzenie potrwa do 26 lutego. Podczas tych dwóch dni przez poznańskie hale przewiną się tysiące ludzi, setki najpopularniejszych marek i rzecz jasna najbardziej urodziwych modelek.

Modna tradycja

Poznańskie targi na stałe wpisały się już krajobraz, no i historię Wielkopolski. W końcu to właśnie tamtejsze hale dwa razy do roku goszczą największe nazwiska ze świata mody. Co ciekawe, jest to impreza o międzynarodowym zasięgu, na której pojawiają się nie tylko ludzie pracujący na co dzień w tej branży, ale i po prostu pasjonaci mody. Co czeka nas tym razem? Prezentacja ofert prawie 500 firm nie tylko z Polski, ale i całego świata. W jednym miejscu pojawią się najgorętsze trendy mody damskiej, dziecięcej i oczywiście męskiej, które już niedługo rządzić będą na wszystkich ulicach i – mam nadzieję – w szafach wielu z Was.

Projekt Polska Moda

No bo jaka by inna? Wiadomo, że w tym co polskie, tkwi największy potencjał! Zależność tę odkryli już dawno organizatorzy targów, którzy stworzyli program Polska Moda. Jego celem jest oczywiście promocja naszych rodzimych marek pod jednym wspólnym znakiem Polskiej Mody. Wyróżniane zostają odzieżowe i obuwnicze marki, których produkty są w pełni wyprodukowane w Polsce, a także charakteryzują się najwyższą jakością i ciekawym wzornictwem. Jak można się było spodziewać, akcja ta od razu wszystkim przypadła do gustu. Już w zeszłym roku jej ambasadorem został nie kto inny, a nasz najsłynniejszy strażak i mister w jednym, czyli Rafał Maślak. Jak widać, on zawsze wie co dobre! 🙂

Rafał Maślak po raz drugi

Nasz eksmister nie próżnuje i stąd jego obecność także w castingach na tegoroczne ambasadorki i ambasadorów projektu Moda Polska oraz modelki i modeli Targów Mody Poznań. 7-go lutego odbył się konkurs, w którego jury zaszczytne miejsce zajmował Rafał Maślak. To właśnie on wybrał młode (i rzecz jasna najbardziej urodziwe) talenty, które mają szanse zaistnieć nie tylko na poznańskich wybiegach, ale i w całym świecie wielkiej mody. Ciekawi na kogo postawił Rafał Maślak? Już dzisiaj będziecie mieli okazję się przekonać.

Jak było w zeszłym roku?

Święto polskiej mody już dzisiaj. Tymczasem przypomnijmy sobie jak wyglądało ono jesienią zeszłego roku. Wszystkich odsyłamy do poniższego filmiku, na którym jak na dłoni widać, jak wielki zasięg ma ta impreza. Być może już nie długo to właśnie Poznań dołączy do listy miast walczących o tytuł światowej stolicy mody, o których wspominaliśmy kiedyś w artykule. My zdecydowanie wierzymy w taki rozwój wypadków i oczami wyobraźni już teraz widzimy światowej sławy modelki przemierzające poznańskie ulice podczas międzynarodowych fashion week’ów.

Ktoś z Was wybiera się na Targi Mody Poznań? Z ciekawością czekamy na Wasze relacje z pierwszej ręki!

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia Commons


 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

 • sebawear pisze:

  Byłem na Targach i było to bardzo pozytywne doświadczenie w moim życiu. Poznałem wiele ciekawych osób, zobaczyłem jak to wszystko wygląda od kuchni. Pokaz mody również był bardzo interesujący. No i główny punkt programu czyli Rafał Maślak, z którym chwilę porozmawiałem i dałem mu adres bloga, ale pewnie go wyrzucił bo takich jak ja jest pewnie tysiące 🙂

   
  • redaktor pisze:

   Super – takie Targi to świetna okazja do poznania ludzi ze wspólną pasją.
   Stary, jestem pewny, że jeśli tylko Rafał znajdzie czas, to do Ciebie zajrzy.
   Ja też zajrzę! 🙂
   Pozdrawiam Cię!

    

Odpowiedz