fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Trenujesz regularnie, spędzasz długie godziny na siłowni? Mamy coś, co Ci pomoże! Oto 5 przydatnych apek, które powinien mieć na swoim telefonie każdy sportowy freak.

wyprzedaż do 70%

Aplikacje treningowe: które z nich są naprawdę przydatne?

Oczywiście nic nie zastąpi treningu pod okiem wykwalifikowanego fachowca. Jednak dziś aplikacje treningowe dzięki swym zaawansowanym funkcjom niemal dorównują trenerom personalnym.  Obecnie dostępne aplikacje do planowania treningu zawierają setki ćwiczeń siłowych i rozciągających na wszystkie partie ciała (często w formie video z dokładną instrukcją właściwego wykonywania ćwiczenia), pomagają trzymać się ustalonego planu i monitorować postępy. Znajdziesz tam propozycje gotowych zestawów ćwiczeń oraz możliwość układania własnych. Niektóre aplikacje mogą nawet monitorować poziom zmęczenia organizmu i na podstawie tych parametrów proponować kolejne ćwiczenia. Brzmi zachęcająco?

Oto 5 najlepszych aplikacji treningowych za darmo!

Najlepsze aplikacje treningowe

1. JEFIT Workout Exercise Trainer

JEFIT to bez wątpienia jedna z najlepszych aplikacji treningowych! Jest całkowicie darmowa, a daje Ci dostęp do ponad 1300 ćwiczeń z ich dokładnym opisem oraz animacją. Oprócz tego otrzymujesz też możliwość tworzenia własnych planów treningowych, dostosowanych do Twoich możliwości.

JEFIT to aplikacja dobra zarówno do treningu w domu, jak i na siłowni. Jest niczym prywatny trener, którego możesz zabrać ze sobą wszędzie. Nie tylko podpowie Ci, co ćwiczyć, ale będzie też prowadziła dokładne statystyki Twoich postępów i zmotywuje do walki o wymarzoną sylwetkę!

2. My Fitness Pal

Swego czasu apka ta biła rekordy popularności! Polecali ją celebryci i magazyny lifestylowe, korzystał z niej każdy, kto chciał być fit. Co wyróżnią tę aplikację treningową?

My Fitness Pal to aplikacja do planowania treningu połączona z programem liczenia kalorii. Pobierając ją, zyskujesz dostęp do 350 ćwiczeń i programu śledzącego Twoje postępy. Wystarczy, że ustawisz swoje obecne parametry, takie jak waga, wzrost; wprowadzisz informacje na temat sposobu odżywiania, a następnie ustalisz cele. Gotowe, teraz aplikacja sama podpowie Ci, co robić, by je osiągnąć!

aplikacja-do-treningu3. Nike Training Club

Nike Training Club to całkowicie darmowa aplikacja treningowa, z dostępem do bogatej bazy gotowych planów treningowych. Każde ćwiczenie jest dokładnie opisane, wyjaśnione w zrozumiały sposób i często dostępne w formie nagrania wideo.

W aplikacji treningowej od Nike znajdziesz też propozycje najlepszych dla Ciebie zestawów ćwiczeń. Wystarczy, że określisz swój cel i możliwości, a otrzymasz od niej kompletny plan treningowy z ćwiczeniami na wszystkie partie ciała.

Jeśli jednak to dla Ciebie za mało i masz większe doświadczenie — możesz też tworzyć własne plany treningowe. Dodatkowo aplikacja daje Ci dostęp do historii Twoich treningów, pozwala śledzić postępy, a nawet wgrać do niej ulubioną muzykę!

4. WORKIT

WORKIT to kolejna świetna aplikacja treningowa. Jest bardzo rozbudowana, a przy tym szalenie łatwa w użyciu. Apka działa jak trener personalny, pozwala Ci:

 • dopasować trening do indywidualnych predyspozycji,
 • budować masę mięśniową,
 • pracować nad poprawą kondycji.

To także jedna z tych aplikacji treningowych, które rejestrują ważne podczas pracy nad sylwetką parametry takie jak: masa ciała, spalanie tkanki tłuszczowej oraz wiele innych.

W bazie WORKIT znajdziesz zarówno zestawy ćwiczeń na siłownię, jak i plany treningów w domu. Każde ćwiczenie ma opis oraz animację, która pomoże Ci przyjąć właściwą postawę i uniknąć kontuzji. Możesz też ustawić czas treningu oraz wybrać jeden z dostępnych programów:

 • strenght,
 • cardio,
 • stretching,
 • yoga

W tej aplikacji treningowej masz też możliwość układania własnych zestawów ćwiczeń!

aplikacja-do-zapisywania-treningu5. Fit Notes

FitNotes jest idealną aplikacją treningową, jeśli chcesz po prostu monitorować swoje postępy. Umożliwia ona przede wszystkim zapisywanie treningów i rejestrowanie wykonanych zestawów ćwiczeń, z kategorii:

 • klatka piersiowa,
 • plecy,
 • nogi,
 • barki.

Możesz zapisać w niej także rodzaj dźwiganych ciężarów oraz ilość wykonanych powtórzeń.

Jak widzisz, pobierając aplikacje treningowe na swój telefon, na przykład jedną z wyżej wymienionych możesz znacznie ułatwić sobie pracę nad sylwetką. Ich zaawansowane funkcje dają Ci m.in.:

 • dostęp do wielu zestawów treningowych,
 • tworzenie własnych planów treningowych,
 • kontrolowanie spożywanych posiłków.

Co więcej, niektóre z nich przygotowują dla Ciebie dedykowane (na podstawie wpisanych przez Ciebie swoich parametrów) gotowe treningi i propozycje posiłków — właściwe do celu, który chcesz osiągnąć.

Wszystkie opisane w artykule aplikacje treningowe możesz pobrać dla systemu Android i iOS.


 

Odpowiedz