fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

modne miejsca

Rezerwując swój wolny czas, warto podzielić go między odpoczynkiem, a zwiedzaniem. Największe miasta w Polsce oferują lokale, które aż proszą się o Twoją wizytę. Od hipsterskich miejscówek, po awangardowe wnętrza – przedstawiamy listę modnych miejsc, które trzeba odwiedzić!

Przygodę czas zacząć!

Na mieście roi się od hipsterów, którzy przemykają miejskimi uliczkami z kubkiem sojowego latte, wprost z renomowanej kawiarni. Ich ziemią obiecaną są miejsca niedostrzegalne przez innych i mające swój niezwykły klimat. Jeśli sam należysz do tej grupy, to poniższa lista raczej Cię nie zaskoczy. Natomiast, jeśli rozpoczynasz przygodę z awangardą lub chcesz poznać nowe miejsca – rzuć okiem, a być może znajdziesz coś dla siebie.

1. Warszawa – Charlotte

Dość specyficzne i ciekawe miejsce w Warszawie. Oferuje przede wszystkim posiłki z chleba wypiekanego na miejscu. Dodatkowo restauracja posiada rozbudowane menu, jakie sprosta najbardziej wysmakowanemu podniebieniu. Wystrój jest dość prosty, ale mimo to całość jest przestronna.

Alternatywa, to bardziej charakterystyczny, a nawet dość obskurny lokal, jakim jest Plan B. Pozycja szczególnie polecana dla zatwardziałych hipsterów i maniaków streetwearu.

2. Kraków – miejsce bar.

To historyczne miasto to przede wszystkim zjawiskowa architektura i styl sięgający średniowiecza. Wśród ciekawych miejsc w Krakowie, proponujemy lokal miejsce bar, będący połączeniem stylu vintage i rozbudowanej kolorystyki. Stylistyka lat 70. nadaje wyjątkowego klimatu, a menu oferuje wegańskie dania na stałe wpisane w dekalog hipsterów. Tutaj napijesz się też pysznej yerby mate albo skoczysz na piwko z kolegami, które – jak wszyscy wiemy – ma zbawienny wpływ na męski organizm.

3. Wrocław – G Coffee Company

Wrocławska miejscówka, w której spróbujesz pysznej kawy i poczujesz się jak w starym, dobrym barze. Pomieszczenie wypełnione jest starodawnymi meblami, zajmującymi większość przestrzeni. Propozycja skierowana głównie dla fanów stylu vintage i dość klaustrofobicznych pomieszczeń. Oryginalności nie jesteśmy w stanie odmówić, a motto przewodnie:”We make coffee SEXY”mówi samo za siebie.

4. Poznań – Klubokawiarnia Meskalina

Swoją nazwę czerpie od pewnego związku chemicznego mającego właściwości halucynogenne. Z tym się zgadzamy – miejscówka to czysty odjazd. Głównie jest to miejsce dla wszystkich początkujących muzyków dzielących się swoją twórczością. Posłuchamy tutaj jazzu, rocka i elektronicznych bitów. Pojawia się tutaj awangarda Poznania, składająca się z twórców z najróżniejszych dziedzin. Atmosfera, to coś czego mogą pozazdrościć inne hipsterskie miejscówki. Coś wysublimowanego na ząb też się znajdzie. Bezapelacyjnie miejsce, które trzeba odwiedzić!

5. Trójmiasto – SPATiF

Modne miejsce będące centrum spotkań sopockiej bohemy. Z faktów historycznych była to siedziba dwóch stowarzyszeń artystów ubiegłego wieku. Taki charakter pozostał do dziś. Lokal znajduje się przy jednej z najmodniejszych ulic Sopotu, czyli Monciaku. Głównym elementem przyciągającym wzrok jest miks starych, zniszczonych mebli oraz obrazów i grafik. Menu to przede wszystkim najlepsze dania kuchni polskiej, takie jak żurek, barszcz i pierogi. Do tego, jak na bar przystało – dostępny jest zbór alkoholi, którymi nie pogardzi żaden smakosz przeźroczystej wody życia.

Nie samymi miejscówkami hipster żyje

Modne miejsca, które znalazły się na naszej liście nie są jednymi, jakie hipster kocha. Wśród nich znajdują się też te, będące na wyciągniecie ręki. Nie musisz jechać daleko aby poznać to, co najlepsze. Co mamy na myśli? Mowa tutaj o festiwalach food trucków!

Są one rajem nie tylko dla stałych bywalców, czy smakoszy soczystej wołowiny. Zarówno kuchnia tradycyjna, jak i burgery wege błyskawicznie znajdują swoich amatorów. Czasem warto sprawdzić czy w pobliżu nie trwa jakiś festiwal, albo nie stoi food truck warty uwagi. Raj dla wszystkich, omylnie pomijany i traktowany na równi z tanimi budami z jedzeniem. Nie bądź jak reszta!

A Ty gdzie lubisz chodzić? Daj znać w komentarzu, gdzie warto bywać w Twoim mieście!


 

Odpowiedz