fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Skandal dopingowy z udziałem rosyjskich zawodników na długo przyćmił przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej. Olimpiada zaczyna się już za kilka dni! W których dyscyplinach sportowych startuje Polska i gdzie można obejrzeć transmisję?

wyprzedaż do 70%

Igrzyska Olimpijskie 2018

Zimowe zmagania sportowców z całego świata startują 8 lutego, we czwartek, i zakończą się 25 lutego, w niedzielę. Fani skoków narciarskich już teraz mogą zacierać ręce – 7 lutego zaczynają się eliminacje skoczków do konkursu na normalnej skoczni. Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu będą transmitowane na paśmie otwartym przez TVP1 i TVP2 oraz stację Eurosport. Zawody będzie można także oglądać na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Rosja w cieniu skandalu

Pod dużym znakiem zapytania stał występ reprezentacji Rosji, której kadrę wykluczono za oszustwa dopingowe. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ukarał 39 rosyjskich sportowców dożywotnimi zakazami występów na IO, ale międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu uchylił decyzję i uznał, że w 28 przypadkach dowody przedstawione przez MKOL były niewystarczające. Ostatecznie do Korei Południowej pojedzie 169 sportowców z tego kraju. Kadra będzie nosiła nazwę Olimpijczycy z Rosji (zwodnicy wystąpią pod flagą olimpijską).

Polska kadra na Pjongczang 2018

Polski zespół liczy 55 sportowców. Nasi reprezentanci powalczą o medale w następujących dyscyplinach:
skoki narciarskie, biathlon, łyżwiarstwo figurowe, bobsleje, łyżwiarstwo szybkie, short track, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska, snowboard.

Zobacz także artykuł o 3 dyscyplinach sportowych, które powinieneś poznać.

Nadzieje medalowe

Cztery lata temu na igrzyskach w Soczi biało-czerwoni przywieźli sześć medali, w tym cztery złote. Z kolei osiem lat temu w Vancouver udało się zdobyć sześć medali i tylko jeden medal za najwyższe podium.

Czy w tym roku uda się powtórzyć lub pobić nowe rekordy? Będziecie śledzić transmisje?
Czekamy na Wasze komentarze!

Przeczytaj także: 6 zimowych sportów, jakich nie znałeś


 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

 • aisa pisze:

  przypomnijmy, że przed IO w Soczi mówiło się o szansach na 10 medali, skończyło się na sześciu. Tym razem wspominano bodaj o 6 medalowych możliwościach. Część z nich jeszcze przed nami, jeszcze ktoś może nas zaskoczyć, w końcu do końca igrzysk jeszcze trochę zostało, ale myślę, że już jest pewne, że Soczi nie przebijemy 🙂

   
  • OZONEE pisze:

   Sport bywa nieprzewidywalny, a eksperckie szacunki często mijają się z prawdą. Też trzymamy kciuki, żeby nasi w końcu coś zdobyli! 🙂

    

Odpowiedz