fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Lanie wosku i wyścigi butów to najpopularniejsze wróżby andrzejkowe. My jednak znamy ich znacznie więcej! Jeśli planujesz wieczór z grami, koniecznie sprawdź naszą listę pomysłów na oryginalne wróżby andrzejkowe!

Andrzejki, zwane niegdyś Jędrzejkami, to święto przypadające na noc z 29 na 30 listopada. Termin ten bynajmniej nie jest przypadkowy – w końcu schyłek listopada to ostatnia szansa na odrobinę szaleństwa przed adwentem. Andrzejki obchodzi się w Polsce już od XVI wieku, a pierwsze skrzypce zawsze grały w nich wróżby. Jakie? O laniu wosku i wróżbach ze skórek jabłka słyszał chyba każdy. My przygotowaliśmy listę mniej znanych, oryginalnych wróżb andrzejkowych, które zaangażują wszystkich imprezowiczów!

wyprzedaż do 70%

wrozby-andrzejkowe

Jakie wróżby na andrzejki dla dorosłych? 4 najciekawsze andrzejkowe wróżby!

Zastanawiasz się czasem, co przyniesie przyszłość? Andrzejkowa wróżba to doskonały sposób na to, by uchylić rąbka tajemnicy! Zapomnij o oklepanych zabawach, takich jak lanie wosku czy rzucanie monetą. Mamy dla Ciebie 4 pomysły na ciekawe wróżby na andrzejki, które powiedzą Ci, co wydarzy się w przyszłym roku!

1. Andrzejkowa wróżba z liści i igieł sosnowych

Ta zabawa przeznaczona jest wyłącznie dla singli, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Do gry potrzebujesz dużej miski wypełnionej wodą, kilku listków symbolizujących panie oraz sosnowych igieł reprezentujących panów. Każda osoba biorąca udział w zabawie dostaje jeden liść lub igłę, a następnie kładzie na wodę swój symbol. Wodę należy wprawić w ruch, na przykład ruszając miską lub dmuchając na taflę. Igła i liść, które się zetkną, oznaczają, że ich właściciele mają szansę na stworzenie udanego związku!

2. Filiżanki w ruch!

Następna wróżba na andrzejki wymaga użycia 4. jednakowych kubków lub filiżanek. Poza nimi potrzebna będzie Ci również moneta, obrączka oraz liść. Przedmioty te schowaj pod filiżankami – każdy osobno, a ostatnie naczynie pozostaw puste. Następnie wymieszaj filiżanki tak, by uczestnicy zabawy zapomnieli kolejność fantów. Osoba, która chce otrzymać przepowiednię, wybiera jedną filiżankę, a Ty odczytujesz jej wróżbę:

 • obrączka – niedługo wybierzesz się na ślub, kto wie – może nawet na swój własny;
 • moneta – możesz liczyć na duży przypływ gotówki i powodzenie w pracy;
 • liść – ten rok przyniesie Ci szczęście w miłości – poznasz kogoś wyjątkowego!

3. Andrzejki: wróżba owocowa

Jak wykonać andrzejkową wróżbę z owoców? To bardzo proste! Przygotuj na stole 6 owoców: cytrynę, jabłko, śliwę, pomarańczę oraz mandarynkę. Osoba, która chce poznać swoją przyszłość, powinna zawiązać sobie opaskę na oczach tak, aby nic nie widziała. Następnie z zawiązanymi oczami losuje jeden z owoców, który symbolicznie przepowiada nadchodzące wydarzenia. Co oznacza każdy z nich?

  • Jabłko – nieomylna wróżba miłości i to takiej z wzajemnością!
  • Cytryna – uwaga, zawód miłosny na horyzoncie…
  • Śliwka – niestety najbliższy rok nie przyniesie nowej miłości.
  • Pomarańcza – szansa na miłość i ustatkowanie się na całe życie!
  • Mandarynka – nadchodzący rok lepiej wykorzystać na poukładanie swoich spraw i rozumienie emocji, miłość przyjdzie z czasem.

wrozba-na-andrzejki4. Znajdź swą drugą połówkę… orzecha!

Co mają orzechy do wróżb na andrzejki? Okazuje się, że bardzo wiele! Jeśli chcesz się przekonać, przygotuj kilka orzechów włoskich i wręcz swoim gościom po jednym. Każdy powinien podzielić swój orzech na pół, a następnie do obydwu części włożyć po karteczce z imieniem. W jednej połówce należy umieścić własne imię, w drugiej imię swojej sympatii, a następnie obie części orzecha położyć na wodzie. Jeśli połówki orzechów do siebie dopłyną, to jest szansa na to, że ten związek się uda!

Andrzejki 2022: jak spędzić ten wieczór?

Jak widzisz, istnieje wiele gier andrzejkowych, o których mało kto słyszał. Wróżby z owoców, orzechów czy igieł to ciekawy pomysł na udany wieczór ze znajomymi, który każdemu sprawi frajdę. A co jeśli przepowiadanie przyszłości to nie Wasza bajka? Co powiesz na wieczór przy planszówkach?

Sprawdź też, na czym polega randkowanie w stylu speed i slow dating!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz