fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

rafal-maslak-koszula-z-latami
Rafał Maślak w koszuli z łatami ze sklepu Ozonee

Łaty na łokciach to modowy hit, który na dobre zagościł w męskich szafach i tak szybko z nich nie zniknie. I kto by pomyślał, jaki był ich początek?

Na początku kojarzone one były z dziećmi – zapewniały drugie życie ubraniom, które dzieciaki przecierały w zawrotnym tempie. Później łaty przylgnęły do wizerunku starszego, poczciwego wykładowcy w wysłużonej marynarce lub emeryta w bujanym fotelu. Jak jest teraz? XXI wiek zrewolucjonizował myślenie o łatach – są one naszywane na zupełnie nowe ubrania i przede wszystkim wyznacznikiem trendów. Ale właściwie w jaki sposób moda na łaty wtargnęła na salony?

Polujemy na łaty!

Początki mody na łaty wiążą się z… polowaniami! W trosce o wysokiej jakości tkaniny brytyjskich lordów bawiących na polowaniach, na ich marynarkach naszywano specjalne kawałki materiałów. Żeby oddać celny strzał, trzeba było ustabilizować sylwetkę, opierając łokcie na gałęziach. To właśnie łaty zabezpieczały ubranie przed przetarciami w tych miejscach. Dodatkowo, naszywano jeszcze jeden kawałek na ramię, żeby chronić tę część, która stykała się z bronią. Ubrania takie noszone przez przedstawicieli wyższych klas szybko znalazły swych naśladowców wśród innych. Stąd powoli łaty na łokciach przestały pełnić funkcje praktycznego recyklingu, a na dobre zagościły w świecie mody.

Jakie łaty wybrać i gdzie je nosić?

Łaty mają zwracać uwagę, mają być kolorowe i wzorzyste! Zamsz, obok krata albo kropki – bardzo proszę. To detale, które mają przykuwać uwagę, urozmaicić zwykłą koszulę i podkreślić indywidualność Twojej stylówki. Najlepiej prezentują się te zaokrąglone. Co ważne, fajnie wybrać koszulę, w której po zgięciu ręki Twój łokieć znajdzie się pośrodku naszytego kawałka materiału.

Łaty na łokciach to typowo casualowy element garderoby, dlatego w najbardziej eleganckich stylizacjach nie można sobie na nie pozwolić. Ale w każdej innej – czemu nie? Koszula lub sweter z łatami będzie idealny na randkę, wyjście ze znajomymi czy wypad za miasto. Nie bój się eksperymentować! Tak niepozorny, ale stylowy detal to dobry sposób na wyróżnienie się z tłumu i podkreślenie swojej indywidualności.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz