fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów jeszcze przed wakacjami? Żaden problem – mamy coś, co może Ci pomóc. Wymarzone efekty osiągniesz dzięki diecie SIRT, tej samej, która pozwoliła Adele zrzucić ponad 40 kilogramów. Sprawdź, na czym polega dieta SIRT i ile możesz dzięki niej schudnąć!

Dieta sirtuinowa została opracowana już 2016 roku, ale naprawdę głośno zrobiło się o niej dopiero w 2020, kiedy swoimi efektami pochwaliła się sama Adele. Piosenkarka przyznała, że dieta SIRT pozwoliła jej schudnąć aż 44 kilogramy! Co więcej, okazało się, że dieta Adele wcale nie jest tak restrykcyjna, jak mogłoby się wydawać. Na czym polega sekret diety SIRT? Na jakie efekty można liczyć i co jeść, by schudnąć?

wyprzedaż do 70%

Dieta SIRT: na czym polega?

A więc co takiego jadła Adele? Dieta piosenkarki składa się z produktów bogatych w antyoksydanty i polifenole roślinne, będące aktywatorami sirtuin. Co to takiego? Sirtuiny są białkami naprawczymi organizmu, zwanymi czasem genami młodości czy genami długowieczności. Substancje te spowalniają procesy starzenia i przyspieszają metabolizm, co w połączeniu z deficytem kalorycznym pozwala szybko zrzucić zbędne kilogramy.

Co jeść na diecie SIRT?

Z jakich produktów składa się dieta SIRT? Twój jadłospis powinien bazować przede wszystkim na owocach i warzywach, będących źródłem cennych antyoksydantów. Ich zadaniem jest aktywacja sirtuin i pobudzenie procesów metabolicznych organizmu. Kluczową rolę w tej diecie odrywają produkty takie jak:

  • warzywa: jarmuż, rukola, seler naciowy, natka pietruszki, cykoria, lubczyk, soja,
  • owoce: truskawki, daktyle, maliny, jagody, borówki,
  • produkty zbożowe: kasza gryczana,
  • przyprawy: chilli, kurkuma,
  • napoje: kawa, zielona herbata, kakao, czerwone wino wytrawne,
  • oliwa z oliwek extra virgin,
  • orzechy włoskie,
  • kapary.

Ogromną rolę w diecie SIRT odrywają zielone koktajle. Każdy koktajl SIRT powinien składać się z warzyw liściastych  (będących źródłem kwasu foliowego i żelaza) oraz owoców i warzyw o dużej zawartości antyoksydantów.

dieta-sirtuinowaZasady stosowania diety sirtuinowej

Dieta SIRT podzielona jest na 3 etapy, z których każdy zakłada nieco inny schemat przyjmowania posiłków. Największy spadek wagi zapewniają 2 pierwsze etapy, trwające w sumie 2 tygodnie.

Dieta SIRT: etap 1

Pierwszy etap diety sirtuinowej przypomina nieco dietę zupową, ponieważ większość posiłków przyjmuje się w formie płynnej lub półpłynnej. Cały etap dzieli się na dwie odrębne fazy. Pierwsza z nich trwa 3 dni. W tym czasie dobowa kaloryczność posiłków nie powinna przekraczać 1000 kcal. W ciągu dnia należy spożyć:

  • 3 zielone koktajle SIRT (albo 3 zupy warzywne),
  • 1 posiłek stały.

Druga faza trwa 4 dni i polega na zwiększeniu dobowej kaloryczności posiłków do 1500 kcal. Na typ etapie spożywa się 2 koktajle oraz 2 posiłki stałe dziennie.

Dieta SIRT: etap 2

Etap ten zaczyna się w 8 dniu stosowania diety i trwa aż 2 tygodnie. W tym czasie dzienny jadłospis powinien składać się z jednego koktajlu SIRT oraz trzech posiłków stałych. Na tym etapie warto jedynie unikać produktów ciężkostrawnych i bogatych w węglowodany.

Dieta SIRT: etap 3

Ostatni etap diety SIRT polega na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Nie musisz trzymać się określonego limitu kalorii ani konkretnej ilości posiłków, ale pamiętaj, by komponować je tak, aby składały się głównie z produktów sirtuinowych.

adele-dietaIle można schudnąć na diecie SIRT?

Efekty diety SIRT zależą wyłącznie od Twojego zaangażowania. Początkowy etap tego planu może trochę zniechęcać, ale trwa on na tyle krótko, że nie powinien stanowić większego problemu dla zdrowych osób. Później wystarczy dopasować kaloryczność posiłków do swoich potrzeb i pilnować, by jadłospis składał się z produktów sirtuinowych. Stosując się do wszystkich wspomnianych wytycznych, możesz chudnąć nawet do 3 kilogramów tygodniowo.

W innych artykułach podpowiadamy też, jak gotować w duchu zero-waste i co jeść, kiedy masz uczulenie na laktozę! Sprawdź koniecznie!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz