fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

To normalne, że Twoja dziewczyna czasami nie ma ochoty na seks. Jednak, gdy zaczyna odrzucać Cię za każdym razem, pewnie zaczynasz się zastanawiać, co tu jest grane. Na niskie libido u kobiet może składać się wiele czynników. W artykule wymienimy najczęstsze z nich, abyś mógł lepiej zrozumieć swoją kobietę.

Poziom libido, czyli popęd seksualny, to bardzo indywidualna cecha. Niektóre kobiety mogą kochać się codziennie, a inne mają na to ochotę jedynie raz na jakiś czas. Zdarza się też, że dziewczyna, która do tej pory lubiła seks, nagle zupełnie przestała się nim interesować. Co mogło wpłynąć na jej niskie libido?

wyprzedaż do 70%

Dlaczego kobieta nie chce seksu? 6 przyczyn niskiego libido u kobiet

Co robić, gdy Twoja dziewczyna nie chce seksu? Po pierwsze nie obrażaj się i nie rób jej wyrzutów, bo to tylko pogorszy sprawę. Po drugie, spróbuj porozmawiać z partnerką i dociec źródła problemu. Niskie libido ma różne przyczyny. Oto najczęstsze z nich:

1. Stres i przemęczenie

Natłok obowiązków, problemy finansowe albo ciągłe kłótnie powodują ogromny stres i napięcie. Wszystko to odbija się na samopoczuciu, zdrowiu i – niestety – libido. Jeśli Twoja dziewczyna mierzy się właśnie z podobnymi problemami, to nic dziwnego, że nie chce seksu. Sam pomyśl, czy na jej miejscu miałbyś jeszcze ochotę na igraszki?

obnizone-libido2. Styl życia

Na niskie libido u kobiet wpływa również styl życia. Jeśli Twoja dziewczyna mało sypia, źle się odżywia i nie jest aktywna fizycznie, to obniżone libido właściwie nie powinno Cię dziwić. Kobiety, które są wypoczęte i uprawiają sport, zwykle odczuwają większe pożądanie i pragną kochać się częściej.

3. Hormony

Poziom libido u kobiety zależy w dużej mierze od zmian hormonalnych, zachodzących w jej organizmie. Wiele kobiet ma obniżone libido po ciąży lub w trakcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Jeśli podejrzewasz, że niechęć dziewczyny do zbliżeń jakoś podejrzanie zbiegła się w czasie ze zmianą antykoncepcji, zasugeruj jej wizytę u ginekologa. Być może hormony zostały źle dobrane i to one są przyczyną jej niskiego libido.

4. Rutyna

Rutyna zdołała uśmiercić już niejeden związek. Nawet jeśli tworzycie zgraną parę, to z czasem możecie stopniowo tracić zainteresowanie sobą, a wtedy temperatura w sypialni zacznie drastycznie spadać. Na szczęście wystarczy niewiele, by przełamać rutynę i znów rozpalić iskrę namiętności. Zabierz swoją dziewczynę na romantyczną randkę albo przygotuj ją w domu. Zrób jej masaż albo aromatyczną kąpiel z olejkami. Potem zaproponuj nową pozycję lub seks w zupełnie nowym miejscu.

5. Brak orgazmu/satysfakcji z seksu

Być może dziewczyna nie chce seksu, bo po prostu nie jest dla niej przyjemny. To też się zdarza i musisz zmierzyć się z taką ewentualnością. Zacznij od rozmowy. Zapytaj ja czy lubi seks z Tobą albo, czy jest coś, co przeszkadza jej podczas seksu. Jeśli zaproponuje, byś robił coś inaczej niż do tej pory, weź sobie do serca jej wskazówki i spróbuj. Pamiętaj, że jeśli seks zacznie być dla niej przyjemny, z pewnością nabierze ochoty na więcej.

6. Ból lub choroby przewlekłe

Niskie libido może być jednym z objawów chorób, takich jak cukrzyca czy podwyższony poziom prolaktyny. W grę wchodzi też endometrioza albo przewlekła infekcja intymna. Niektóre dolegliwości powodują ból podczas stosunku, więc jeśli Twoja dziewczyna odczuwa dyskomfort, powinna przede wszystkim udać się do lekarza.

niskie-libido-u-kobietSposoby na obniżone libido u kobiet!

Niskie libido to jeszcze nie koniec świata. Jest wiele sposobów na jego podniesienie, ale trzeba zacząć od podstaw! Jeśli Twoja dziewczyna podejrzewa problemy zdrowotne, powinna przede wszystkim wybrać się do lekarza. Wizyta u specjalisty może pomóc jej też uporać się ze stresem i spadkiem nastroju.

Jeśli problem tkwi gdzie indziej, spróbujcie rozruszać libido w inny sposób. Zacznijcie od zmiany diety i stylu życia. Może wspólne bieganie albo joga? Obgadajcie też Wasze życie łóżkowe. Zmieńcie to, co przeszkadzało dziewczynie w odczuwaniu przyjemności, zerwijcie z  nudą i pozwólcie sobie na eksperymenty. Czasem wystarczy tylko odrobinę przełamać schemat, by znów rozbudzić ochotę na seks.

Seks to nie wszystko! W związku liczy się też czułość i bliskość. Sprawdź, jakie są korzyści zdrowotne przytulania!


 

Odpowiedz